Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Pucek ta palemka się pojawi...na pewno, tzn aktualizacja czasu ja to miałem w starym bez fisa, pojawiała się i nikła. Czasem nawet kilka dni non-stop świeciła:wink:

No ja tego nigdy nie miałem więc pytam, byłem przestawić zegar, pójdę za godzinę zobaczyć jaki efekt:wink:

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

no ogólnie zawsze po odłaczeniu aku ginie palma, u mnie np wskakiwała w momencie jak sie gdzieś przejechałem, bo jak stało auto w garażu to nie mialo zasięgu i palma sie nie pojawiała... helmuty niby zegar atomowy mają, ale przez żelbet nie idzie... :grin::grin:

Opublikowano

wzorzec jest atomowy, transmisja idzie na 77.5 khz

(dwa nadajniki) fale długie.

Opublikowano

A takie głupie pytanie, jak rozróżnić licznik z fisem z A6 od A4?:facepalm:

Opublikowano
A takie głupie pytanie, jak rozróżnić licznik z fisem z A6 od A4?:facepalm:

numerem, poczatek jest inny :whistling:

Opublikowano

4BO xxx xxx x to A6? a jaki powinien mieć z A4?

Opublikowano
4BO xxx xxx x to A6? a jaki powinien mieć z A4?

8d0 - to z A4

Opublikowano

Minęła dobra godzina, auto stoi pod chmurką i palmy nie ma :decayed:

Kij z tym, jak się pojawi to fajnie a jak nie to trudno:wink:

Opublikowano
Minęła dobra godzina, auto stoi pod chmurką i palmy nie ma :decayed:

Kij z tym, jak się pojawi to fajnie a jak nie to trudno:wink:

no to się przejedź palma się pojawi :decayed:

Opublikowano

Mi w 1/2 fis po odłączeniu aku palma pojawiała się zawsze po nocy ;)

Opublikowano
Mi w 1/2 fis po odłączeniu aku palma pojawiała się zawsze po nocy ;)

a mi w nowych jeszcze sie nie pokazała.. :facepalm:

ktoś może mi powiedzieć czy licznik VDO 8d0 920 931 / 110.008.942/022 ma zegar sterowany radiowo??

Opublikowano

Kolego Pucek czyli co masz ta temp oleju? wymieniles licznik rozumiem i zaczelo smigac? :slina:

juz nic nie kumam o co chodzi z ta opadajaca wskazowka od tem oleju :facepalm:

qr** biere sie dzis za reanimacje pamieci w poliftowym a6 i zobaczymy co sie bedzie dzialo

tylko wsad jeszcze znajde...:kox:

Opublikowano

:hi:

4BO xxx xxx x to A6? a jaki powinien mieć z A4?

8d0 - to z A4

Opublikowano
Mi w 1/2 fis po odłączeniu aku palma pojawiała się zawsze po nocy ;)

a mi w nowych jeszcze sie nie pokazała.. :facepalm:

ktoś może mi powiedzieć czy licznik VDO 8d0 920 931 / 110.008.942/022 ma zegar sterowany radiowo??

Wg tego: [Audi A4] Modele i zamieniki Zegarów z Fisem to nie :(

Opublikowano
Mi w 1/2 fis po odłączeniu aku palma pojawiała się zawsze po nocy ;)

a mi w nowych jeszcze sie nie pokazała.. :facepalm:

ktoś może mi powiedzieć czy licznik VDO 8d0 920 931 / 110.008.942/022 ma zegar sterowany radiowo??

Wg tego: [Audi A4] Modele i zamieniki Zegarów z Fisem to nie :(

Tia ale w Dieslu jedyny z końcówką 931 który jest jest z zegarem radiowym...

a przy okazji info znalezione na jakiś wschodnich stronach mówi że niby ten licznik też w A6 był w 1999r

CarDamp Base :: Viewing: Audi A6 1999 93c86

dobra trza grzać do garażu konsole dłubać na polift..:grin:

Opublikowano
Kolego Pucek czyli co masz ta temp oleju? wymieniles licznik rozumiem i zaczelo smigac? :slina:

juz nic nie kumam o co chodzi z ta opadajaca wskazowka od tem oleju :facepalm:

qr** biere sie dzis za reanimacje pamieci w poliftowym a6 i zobaczymy co sie bedzie dzialo

tylko wsad jeszcze znajde...:kox:

Dokładnie tak, po prostu zmieniłem licznik na ori polifta z benzyny i działa, w poprzednim miałem kombinowany soft i nie działało, widocznie to było winne, a Ty grzebałeś coś z wsadem u siebie?

Opublikowano

Panowie opiszę problem. Po zmianie licznika na poliftowy na zegarze palą mi się klocki oraz olej. Jest to uciążliwe bo po przejechaniu paru metrów zapika 3 razy i nie mam możliwości korzystania z FISu ponieważ ciągle świeci się "Lampa Aladyna" :decayed: no ale wczoraj Michaś stwierdził że da się to obejść po przez zmianę kodowania licznika. I teraz do was pytanie czy jest to możliwe? Oraz jak to wykonać bo jestem zielony :sick3:

Opublikowano
Panowie opiszę problem. Po zmianie licznika na poliftowy na zegarze palą mi się klocki oraz olej. Jest to uciążliwe bo po przejechaniu paru metrów zapika 3 razy i nie mam możliwości korzystania z FISu ponieważ ciągle świeci się "Lampa Aladyna" :decayed: no ale wczoraj Michaś stwierdził że da się to obejść po przez zmianę kodowania licznika. I teraz do was pytanie czy jest to możliwe? Oraz jak to wykonać bo jestem zielony :sick3:

Kodowanie:

{Kombiinstrument / Instrument Cluster}

Steuergerät Codierung / Control Module Coding

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen / Select 17 (Instrument Cluster)

STG Codierung -> Funktion 07 / Coding -> Function 07

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen (bis MJ 2000) / ??xxx: Extra-Options (through MY 1999)

+00 - keine Mehrausstattung / no Extra Options

+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv / Brake pad warning active

+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv / Seatbelt warning active

+04 - Waschwasseranzeige aktiv / Washer fluid warning active

+16 - Navigation aktiv / Navigation active

alladyn czy sensor? jak sensor zrób emulator :wink:

tu masz schemat jak go zrobić:

a1gdpii69

a tak powinien wygladać efekt koncowy:

x9gwvc387

:decayed:

koszt jak koledzy wspominali ok 10 zł.

Więc wystarczy zmienić kodowanie i zrobić emulator i będzie działać :decayed:

sprawdź jeszcze jakie masz wartośći na kanale 60 i 61..

powinieneś mieć na 60 wartość 1024 a na 61 - 256.. jak to nie pomoże, to zmień na 0.. :whistling:

Opublikowano
Kolego Pucek czyli co masz ta temp oleju? wymieniles licznik rozumiem i zaczelo smigac? :slina:

juz nic nie kumam o co chodzi z ta opadajaca wskazowka od tem oleju :facepalm:

qr** biere sie dzis za reanimacje pamieci w poliftowym a6 i zobaczymy co sie bedzie dzialo

tylko wsad jeszcze znajde...:kox:

Dokładnie tak, po prostu zmieniłem licznik na ori polifta z benzyny i działa, w poprzednim miałem kombinowany soft i nie działało, widocznie to było winne, a Ty grzebałeś coś z wsadem u siebie?

Ja mam swoj ori wsad eu pb przerzucony do szafy ktora byla angolskim dieslem z tego co pamietam

szafa z a6 do a6 wyswietlacze te same i jedyny moj problem to ta wskazowka opadajaca i oil min co 100 km :facepalm:

Opublikowano
Kolego Pucek czyli co masz ta temp oleju? wymieniles licznik rozumiem i zaczelo smigac? :slina:

juz nic nie kumam o co chodzi z ta opadajaca wskazowka od tem oleju :facepalm:

qr** biere sie dzis za reanimacje pamieci w poliftowym a6 i zobaczymy co sie bedzie dzialo

tylko wsad jeszcze znajde...:kox:

Dokładnie tak, po prostu zmieniłem licznik na ori polifta z benzyny i działa, w poprzednim miałem kombinowany soft i nie działało, widocznie to było winne, a Ty grzebałeś coś z wsadem u siebie?

Ja mam swoj ori wsad eu pb przerzucony do szafy ktora byla angolskim dieslem z tego co pamietam

szafa z a6 do a6 wyswietlacze te same i jedyny moj problem to ta wskazowka opadajaca i oil min co 100 km :facepalm:

szukaj innego wsadu widocznie coś nie pasuje. Swego czasu wrzucałem kilka wsadów do licznika i faktycznie jak wrzuciłem z wcześniejszą wersją softu d11 a miałem licznik z wersją d12 to wskazówka od oliwy opadała a jak dorwałem wsad d13 to jest wszystko ok może w tym jest problem

---------- Post dopisany at 15:24 ---------- Poprzedni post napisany at 15:22 ----------

aree jak chcesz mam od a4 pb eu może zadziała?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.