Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak by było najlepiej. Co tam jest potrzebne...

Kodowanie Radia (56-Radio), teraz jest: 00207

Adaptacja Navi (37-Navi), teraz jest:

-kanał 1: Tires in mm: 1930

-kanał 2: Rotational pulse : 45 For cars that use ABS signal

-kanał 3: Diagnostic: 0

-kanał 4: Cluster colour: 0 - Monochrome (red)

-kanał 5: Land Identification (D-Navi): 0 - Europe

-kanał 6: TMC Coding (D-Navi): 1 - Sets TMC to use radio source. (Useless in N.A.)

-kanał 7: Option Coding (D-Navi): 0 - No options.

Licznik (17-instr cluster):

- kodowanie 16xxx

- kanał 60: 01024 - Instrument cluster

- kanał 61: 00256 - Instrument cluster

- kanał 62: 00005: (+00001 - Radio +00004 - Navigation)

I nie wiem czy 62 nie trzeba przestukać całego jak leci bo tutaj najczęściej pada wskazanie.

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Jutro zobaczę i napiszę

Opublikowano

Jak zmienialem szybke w swoim liczniku z 2004 i z a6 z 2003 , a pozniej rozbieralem ten z 99 zauwazylem pewna roznice

Wyswietlacz z 99 jest caly obudowany metalowa ramka

Ten nowszy a4 i z lifta a6 po boczku mialy taka niebieska tasme

Niby te same liczniki ale chyba technologia instalki wyswietlacza inna

Co by wyjasnialo dlaczego liftowe a6 zawsze sa igla ( no i moj bo jest z 2004 )

Szkoda ze fotek nie zrobilem

Opublikowano

Jak nie wiadomo o co chodzi to wywal błędy z każdego ustrojstwa, wyjdź, trzaśnij drzwiami, zastukaj w wlew paliwa i sprawdź ponownie.

Kodowanie licznika zmienione na 00xxx, reszta jak w poście #11405 i wszystko działa jak widać :wink:

misiek547, jak chcesz to sprawdź jak masz, ale podejrzewam, że nie powinno się różnić od tego co napisałem.

Jak widać na ostatnim zdjęciu, Grażyna zawraca d*pę.

14268309696_f53544091e_o.jpg

14289456062_0d15825c57_o.jpg

Opublikowano

dzisiaj zauważyłem pewną rzecz dość ciekawą

orginalny licznik a po włączeniu zapłonu wskazówka temperatury oleju idzie za wysoko i opada na prawidłowe miejsce

czyli sytuacja jaka miałem w angolu nie powodował licznik ale chyba czujnik oleju i dalej to powoduje nawet na orginalnym liczniku

Opublikowano

To by wyjaśniało dlaczego u mnie w angolu z chyba takim samym numerem, ale na bank tym samym wsadem temperatura działa jak należy. :decayed:

Opublikowano

ja misiek I ty mamy liczniki angielskie o tych samych numerach i ten sam wsad tylko u ciebie działa to dobrze a u mnie i u miśka jak opisałem

czyżby ta sama awaria czujnika

Opublikowano

To by dużo wyjaśniało ;)

Opublikowano

To samo dzialamie na org liczniku raczej to potwierdza

Z 2-3 razy odkad mam to auto zapalil mi sie sensor, wiec moze konczy zywota

Opublikowano

Jest jakaś możliwość regulacji jasności podświetlenia w poliftowym fisie vdo? Bo mi podświetla tak słabo, że tragedia w nocy

Opublikowano
Jest jakaś możliwość regulacji jasności podświetlenia w poliftowym fisie vdo? Bo mi podświetla tak słabo, że tragedia w nocy

pokretla nie ma?:whistling:

Opublikowano
Jest jakaś możliwość regulacji jasności podświetlenia w poliftowym fisie vdo? Bo mi podświetla tak słabo, że tragedia w nocy

pokretla nie ma?:whistling:

A no nie ma. Albo moje nie reaguje. Polift to chyba automatycznie powinien sobie jasność regulować

Opublikowano
Jest jakaś możliwość regulacji jasności podświetlenia w poliftowym fisie vdo? Bo mi podświetla tak słabo, że tragedia w nocy

pokretla nie ma?:whistling:

A no nie ma. Albo moje nie reaguje. Polift to chyba automatycznie powinien sobie jasność regulować

widocznie masz zepsute te auto regulacje :grin:

ja mam pokretelko klasyczne i se krece kiedy chce :naughty:

Opublikowano
Jest jakaś możliwość regulacji jasności podświetlenia w poliftowym fisie vdo? Bo mi podświetla tak słabo, że tragedia w nocy

pokretla nie ma?:whistling:

A no nie ma. Albo moje nie reaguje. Polift to chyba automatycznie powinien sobie jasność regulować

widocznie masz zepsute te auto regulacje :grin:

ja mam pokretelko klasyczne i se krece kiedy chce :naughty:

Aa no i może źle opisałem problem, bo to tak powinno działać ze w nocy słabiej świeci :wink: świeci niezależnie od tego czy dzień czy noc- na minimum. Na vagu normalnie w teście rozjaśnia i ściemnia jak trzeba. Czekam na jakąś podpowiedz :hi:

Opublikowano

W B5 nie ma automatycznej regulacji jasności.

Albo kręcisz nie to pokrętło co trzeba, albo potencjometr zrąbany.

---------- Post dopisany at 20:33 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

Pokrętło lewe.

Opublikowano

Wiem ze offtop ale cwiara mi wybaczy

Za co odpowiada bezp 43

W kazdym opisie pusty , spalil mi sie od zapalniczki nie majac pod reka zadnego mowie wezme ten z 43 skoro na opisach nic nie ma , no i samochod nie chcial odpalic, krecil ale nie odpalal

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:51 ----------

Juz mam sterowanie silnika , ale pod 34 tez mam to samo

Opublikowano
W B5 nie ma automatycznej regulacji jasności.

Albo kręcisz nie to pokrętło co trzeba, albo potencjometr zrąbany.

---------- Post dopisany at 20:33 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

Pokrętło lewe.

kręciłem nim na wszystkie sposoby, więc pozostaje ta druga opcja :doh: trudno, chyba tak zostanie

Opublikowano

Przecież pod 43 nie powinieneś mieć nawet pinów.

Ogólnie 43 to ZAWÓR EGR i/lub czujnik temperatury chłodziwa.

A 34 to sterowanie silnikiem.

Misiek, podejrzewam, że rozkręcenie licznika i przeczyszczenie potencjometru by pomogło, ale jak się nie znasz to lepiej nie ruszaj.

Albo prawe, zgłupiałem. :facepalm:

Opublikowano

A mam piny i bezp 15

wyjąłem i juz auta nie da się odpalić

W jednym z opisów znalazlem ze to sterowanie silnikiem

Ale śmiesznee jest to ze na osłonie bezp od srodka jest opis i na nim 43 jest pusty

Opublikowano

No to może masz tam czujnik temp, ale czemu blokuje to odpalenie to nie wiem.

Ja też mam pusty tam opis.

15 - Dash panel insert, air conditioner, memory (seat adj/mirrors), navi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.