Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Przymierzam sie do zakupu fotelika 9-18 kg bo mój syn już zaczyna wyrastać z obecnego fotelika 0-13kg. W sumie to mój wybór jest pomiędzy Romer King Plus a Maxi Cosi Tobi z przewagą na Maxi Cosi. Tak zastanawiam się czy aby te pasy w Tobim nie powodują otarć szyjki dziecka, chodzi mi o ten system odchylania pasów bo z tego co oglądałem w sklepie to wyglada to na dosyć sztywe.Oczywiście pytanie kieruje do osób mających taki model fotelika i jeszcze jedno pytanie czy bez problemu mieści sie w naczych A4-kach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy.... mianowicie mały ma 8 miesiąc i jest wysoki a jego waga to 12KG albo ponad( dowiem się w środę na szczepieniu). W nosidle już ciężko mu się jeździ... czas na fotelik.

Jest podobno fotelik co można montować tyłem a później przodem do kierunku jazdy. Co polecicie do kupienia ? Sprawa dosyć pilna bo młody musi w czymś jechać na święta do dziadków :decayed:

aha....cena nie gra roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój młody też był duży jak na swój wiek i już od 6 miesiąca jeździł w foteliku 0-15 przodem do kierunku jazdy, tylko wybrałem taki który można było jak najdalej wysunąć, żeby miał pozycję półleżącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy.... mianowicie mały ma 8 miesiąc i jest wysoki a jego waga to 12KG albo ponad( dowiem się w środę na szczepieniu). W nosidle już ciężko mu się jeździ... czas na fotelik.

Jest podobno fotelik co można montować tyłem a później przodem do kierunku jazdy. Co polecicie do kupienia ? Sprawa dosyć pilna bo młody musi w czymś jechać na święta do dziadków :decayed:

aha....cena nie gra roli

Niestety ja nie widziałem montowania fotelików tyłem do kierunku jazdy. Tych co mają powyżej **** w NCAP

Nasz córa jeździ w CYBEX PALLAS 2(9-36), i jesteśmy cholernie zadowoleni. Poczytaj na temat tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych fotelików z tacką :thumbdown: odradzam

---------- Post dopisany at 18:09 ---------- Poprzedni post napisany at 18:08 ----------

Hornet najlepiej poszukaj czegoś w przedziale 9-18. Jak chcesz coś montowanego przodem i tyłem do kierunku jazdy wysłałem Ci PW

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:09 ----------

>>>Testy ADAC<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych fotelików z tacką :thumbdown: odradzam

---------- Post dopisany at 18:09 ---------- Poprzedni post napisany at 18:08 ----------

Hornet najlepiej poszukaj czegoś w przedziale 9-18. Jak chcesz coś montowanego przodem i tyłem do kierunku jazdy wysłałem Ci PW

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:09 ----------

>>>Testy ADAC<<<

A dlaczego nie z tacka, my jesteśmy zadowoleni, młoda też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam biorąc pod uwagę, że dziecko ma tam miejsca na tyle co grubość mojej ręki. Nie wspominając już o lecie, gdzie przez tą tackę dziecko ma prawie zerową cyrkulację powietrza czyli w dłuższych trasach będzie się nieźle pocić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę w przyszłym tygodniu kupić fotelik bo młody w nosidle baby safe już się nie mieści.... waga to 9-36KG

W testach adac ten fotelik wygrał....FOTELIK CYBEX PALLAS 2 PURE BLACK 9-36 KG (2870448794) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

brać ??czy może jakaś alternatywa ? ( aukcja przykładowa)

Uprzedzę pytanie dlaczego nie 9-18kg.. ponieważ młody jest wysoki i mając 9 miesiąc waży już 12 kg... taki byk.... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet-jeśli ten fotelik ma służyć przez najbliższe dwa 2-3, w zależności od rozwoju brzdąca-to bierz:wink4: wygląda na solidny, tylko co do zakupu- ja bym wybrał się do sklepu z Małym i posadził go wpierw, popatrzył, czy Mu pasuje, nie uwiera, może sam sie wypiąć et cetera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedz do sklepu i zobacz w aucie czy pasy śa na tyle długie bo róznie bywa

nie przesadzaj:wink4:

w każdym aucie są na tyle długie pasy, że fotelik uchwycą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet-jeśli ten fotelik ma służyć przez najbliższe dwa 2-3, w zależności od rozwoju brzdąca-to bierz:wink4: wygląda na solidny, tylko co do zakupu- ja bym wybrał się do sklepu z Małym i posadził go wpierw, popatrzył, czy Mu pasuje, nie uwiera, może sam sie wypiąć et cetera...

we wtorek lecimy przymierzać tego cybexa... rozwalił konkurencję w testach adac :whistling: tutaj cena nie gra roli.. chodzi o bezpieczeństwo dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz wielokrotnie powtarzalem... Recaro Young Sport samimamy dla młodego i jest mega dobry pod kazdym wzgledem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz wielokrotnie powtarzalem... Recaro Young Sport samimamy dla młodego i jest mega dobry pod kazdym wzgledem :wink:

nie ma regulacji oparcia co w trasach może być męczące dla małego... cały czas siedzi w pionie:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co my jezdzimy z mlodym jak juz mial 16 miesięcy w dalekie trasy tj. Chorwacja, Wlochy czy Niemcy (kolonia) wiec okolo 1200-1400km w jedna strone i nigdy nie bylo problemu - zawsze wygodnie i milo :wink: przynajniej on nie narzekal tylko w kime jak noc i nie ma opcji zeby sie pocil itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet, ja kupiłem Cybex Juno Fix, to prawie to samo co Palas tylko w grupie 9-18... Też patrzyłem tylko i wyłącznie na testy a Palas był dla młodego za duży (młody ma rok i 2 miechy i waży 9kg :D ). Powiem tak, fotelik rewelka tylko dziecko musi się do niego przyzwyczaić, naszemu małemu strasznie przeszkadza ta poducha :/ . Ale czytałem że każde dziecko na początku tak reaguje na tego rodzaju foteleki (z poduchą z przodu), a później to już luz. Dziecko nie jest przybite pasami do fotelika tylko ma w miarę swobodę ruchu.. Tylko musisz najpierw przymierzem małego czy aby będzie miał wystarczająco miejsca na nogi (między poduchą a siedziskiem)..

Wysłane z SGS2 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...