Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie tuby i wzmacniacza na Bose, nie mam już takiego problemu.

Hałas do końca skali na radiu, i do tego czysto. :smiley:

No właśnie u mnie ten problem pojawił się po zmianie suba , wzmaka i głośnika na Bose ... przed zmianą nie miałem takich problemów ponieważ nie dało się tak głośno słuchać na seryjnych gratach .

impedamcja głośników bose jest inna niż standardowych i stąd ten interes:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale problem występuje tylko w przypadku, jak głośniki są zasilane z radia, jak wszystkie zasilane są ze wzmacniacza to problem znika, bo radio nie ma już od czego się przegrzewać. :wink:

Nie dopisałem tylko wcześniej, że po zmianie tuby i wzmacniacza, przepiąłem też przednie głośniki, i wtedy dopiero zniknął problem ze ściszaniem się radia.

Ok, teraz rozjaśniłeś mi o co kaman - dzięki .

Czyli "stage 2" trzeba wyrezać :kox:

---------- Post dopisany at 16:01 ---------- Poprzedni post napisany at 15:47 ----------

Dominik również dzięki za "impedancje" :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą stage I , nic nie kodowałem i gra super, wy kodowaliście? Mógłby ktoś podać przybliżony koszt wszystkich kabli nie ori do podłączenia przodu? Z góry dzięki.pozdro

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni pisza ze gra bez kodowania .. ale po to ono jest zeby spelnialo jakas funkce pewnie bardziej logicznie dzwiek sie rozchodzi po glosnikach ... skoro wszystko spod wzmaka idzie to radio inny sygnal wysyla pewnie .. a co do kabli to ile metrow na przod a ile na tyl trzbea mniej wiecej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest 2 w nocy i po przeczytaniu całego wątku dalej nie mogę się doszukać, czy sama podmiana subwoofera BOSE ze wzmacniaczem (ewnetualnie bez) jest możliwa. Mam u siebie ten zwykły sub w bagażniku. Niby ktoś napisał, że jest P&P, ale przecież kostki są inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz powyciągać piny z kostki niebieskiej i powkładać je w odpowiednie miejsca w kostce do BOSE... w ten sposób tylko tylne głośniki będą grały z suba... aby grały przednie, musisz zrobić stage 2 i ciągnąć kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... czyli mit suba P&P obalony:) Szkoda, nie chce mi się kabli męczyć, żeby samego woofera zmieniać:(

Posłuchaj u kogoś jak gra BOSE. Ja też tak myślałem dopóki czaki mnie nie namówił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w avancie audi sound system harman. 8 glosnikow i sub w bagaju. Mam okazje kupic glosniki niskotonowe BOSE w drzwi 4 szt. Bedzie zauwazalna roznica po zmianie? Pasuja P&P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasują p&p. Tylko najlepiej kup sobie spinki bo przy ściąganiu boczków troszkę ich pourywasz. Ja zmieniłem na głośniki bose i mi to w zupełności wystarcza.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna subwoofera oryginalnego do audi a4 b6 sedan.

Mam w tylnej półce miejsce na ten głośnik. W bagażniku po prawej schowany jest wzmacniacz nr wzmaka 8E5 035 223.

Czytałęm gdzieś (nie pamietam gdzie) że podobno do tego wzmaka nie podłącze subwoofera. Musze podobno wymienić też wzmacniacz na taki co obsługuje subwoofer.

Może ktoś oświeci mnie czy tak faktycznie trzeba robić.

Będę wdzieczny jak ktoś mi podpowie jak do tego się zabrać.

Tu sa chyba opisane piny tego wzmacniacza

oktoberfest-58826-albums-audi-23-pin-non-bose-symphony-rear-amp-pinout-3570-picture-audi-non-bose-b6-rear-amp-pinout-8771.jpg

Wychodzi na to że trzeba się wpiąć w kostkę w pin 14 i 15

Nie wiem czy dobrze kombinuje.

A druga sprawa Czy trzeba coś VAGiem kodować jak podepnie się subwoofer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowisz - 14 i 15 - nic nie kodujesz jedynie co musisz to podjedz po zgrzewke :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia

3. Kable głośnikowe:

- przód 6x1,00mm - piny 000979025 - tył lutujemy do wtyczki wzmacniacza, przód lutujemy z

odpowiednimi kablami głośnikowymi za radiem

- tył 4x1,00mm - piny 000979025 - ISO – tył lutujemy do wtyczki wzmacniacza,

Nie wydaje się wam, że te kable są za cienkie? Czy ktoś sprawdzał jaki przekrój mają kable w oryginalnej instalacji BOSE?

Pytam, bo na różnych forach twierdzi się, że przy instalacji ze wzmacniaczem 2,5mm^2 to standard. Może wszyscy są przewrażliwieni na punkcie przekroju kabla do głośników?

Czy jest możliwość kupienia nowej kompletnej wiązki BOSE, bo tutaj niestety nie mają: KUFATEC Deutschland

Jak wygląda sprawa wiązki w ASO, da się kupić? Jeżeli tak to ile kosztuje?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, ponieważ zabieram się za montaż BOSE. Wczoraj założyłem już głośniki w tylnych drzwiach.

Nie udało mi się dowiedzieć, gdzie ma być podpięty kabel zasilania dla wzmacniacza. Ten wzmacniacz musi mieć chyba osobny bezpiecznik i nie powinniśmy podłączać się pod zasilanie radia.

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:29 ----------

Haha znalazłem coś takiego:

Kabel do zmieniarki CD VW, Audi, Seat, Skoda (Mini-ISO - 12 PIN) - 7,3m (KS13220) :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)

Nic tylko wyciągnąć piny z kostek i włożyć do wzmacniacza oraz kostki radia. Co Wy na to?

Albo ten:

Przewód do zmieniarek CD VW/Audi Mini-ISO 5m CAR-CDL30 - Multisort.pl

---------- Post dopisany 18-02-2013 at 14:43 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2013 at 21:31 ----------

Połowa sukcesu:

Za pomocą strony producenta KAWU udało mi się potwierdzić, że konektory w kostce niebieskiej są identyczne jak w kostce czarnej. Ten pierwszy kabel produkuje właśnie KAWU, ale obawiam się, że jest trochę za długi... Ten drugi nie wiadomo kto produkuje, ale może to nie ma znaczenia.

Uzyskałem również informacje, że ten kabel jest ekranowany.

Nie udało mi się niestety uzyskać informacji na temat przekroju poszczególnych kabli, ale myślę, że skoro sygnał zmieniarki na tym działa to i sygnał dla wzmacniacza też będzie. Jeżeli w takim kablu nie znajdzie się kabel REMOTE dla wzmacniacza to będzie trzeba puścić osobny.

Chcę jeszcze z wami podyskutować o tym kablu, żeby mieć większe przekonanie do jego kupna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że te piny z czarnej kostki nie pasuję do wzmaka bose:wink:

Przecież tam też jest mini ISO, no nie?

---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:53 ----------

Z całego wątku zrozumiałem, że są takie same jak sygnałowe w zwykłym wzmacniaczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...