Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto miał pierwszeństwo?


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele brakowalo, a dzisiaj mialbym stluczke. Sytuacja wygladala jak na obrazku ponizej skrecam w prawo wlaczam kierunek, a z boku widze klienta, ktory jedzie dalej prosto po zewnetrznej! Na szczescie szybko go wyprzedzilem (on nawet nie mial zamiaru hamować!). Powiedzcie czy mialem pierwszenstwo poniewaz nie poraz pierwszy spotkalem sie z taka sytuacja na tym rondzie.

09d421df30826ca8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to To bylaby Twoja wina , czesto taka sytuacja jest spotykana, skrecajac w prawo powinienes zjechac na prawy pas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszeństwo miał ten koleś a ty zmieniając pas (bo musisz to zrobić żeby zjechać z wewnętrznego pasa na rondzie) musisz mu ustąpić pierwszeństwo :) Miałem identyczną sytuację tylko ja byłem na zewnętrznym pasie (tak jak czerwona strzałka) a jakaś kobieta zjeżdżała z wewnętrznego (tak jak zielona strzałka) i wjechała mi w drzwi :disgust: po czym się ze mną wykłócała że to ona miała pierwszeństwo :angry: więc zadzwoniłem na policję i policja orzekła bezsprzecznie jej winę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele brakowalo, a dzisiaj mialbym stluczke. Sytuacja wygladala jak na obrazku ponizej skrecam w prawo wlaczam kierunek, a z boku widze klienta, ktory jedzie dalej prosto po zewnetrznej! Na szczescie szybko go wyprzedzilem (on nawet nie mial zamiaru hamować!). Powiedzcie czy mialem pierwszenstwo poniewaz nie poraz pierwszy spotkalem sie z taka sytuacja na tym rondzie.

09d421df30826ca8m.jpg

Kolego radze poczytac Kodeks Ruchu Drogowego zanim zaczniesz wyzywać Ludzi od Idiotów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Ty źle pojechałeś, powinieneś trzymać się zewnętrzego pasa jak chciałeś zjechać z ronda albo ustąpić pierwszeństwa i wtedy zmienić pas i zjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On. Jest chyba tylko jedno takie rondo w Polsce gdzie ty bys mial pierwszenstwo, rondo Radoslawa w Warszawie.

:mysli: Nie wiem jak wygląda to rondo ale wątpię żeby tam miał pierwszeństwo bo żeby zjechać z ronda z wewnętrznego to i tak musi zmienić pas ruchu (a zmieniając pas ruchu zawsze trzeba ustąpić osobom które tym pasem już się poruszają) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie,chyba...

Co to w ogole jest?Jak nie jestescie pewni tutaj przed kompem na spokojnie to jak Wy jezdzicie???

:wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedział pewien egazminator to wewnetrzny pas ronda powinno sie zajmowac tylko wtedy gdy jedziemy conajmniej 3/4 obrotu a w przypadku gdy mamy zjezdzac zaraz na pierwszym zjezdzie to powinienes zając pas zewnetrzny wiec ewidentnie Twoja wina :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który pas zajmiesz jest mało ważne :chytry: ja ciąłem całe rondo zewnętrznym pasem (a według egzaminatorów powinienem jechać wewnętrznym bo inaczej łamię przepisy) bo na wewnętrzny było ciężko się wbić ale to i tak ktoś zjeżdżający z wewnętrznego pasa ma ustąpić pierwszeństwo nie ważne czy zjeżdżasz pierwszym, drugim, trzecim czy którym zjazdem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli jesteś "zieloną strzałką" to miałes pierwszeństwo! i Wina byłaby tego pirata:D

Ostatnio zdawałem prawko i jestem "świerzy" w tym temacie!! Zjeżdząjący z ronda ma zawsze pierwszeństwo!Zawsze! i nie słuchaj osób które mówią że na zew ma pierwszeństwo to jedna wielka bujda!

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty weź to prawko lepiej zdaj jeszcze raz :polew: :polew: :polew: :polew:

A jak zmieniasz pas na autostradzie to co możesz zajechać drogę temu co już nim jedzie :disgust:

A rondo różni się tylko tym że jest to ruch okrężny ale zmiana pasa z wewnętrznego na zewnętrzny lub odwrotnie podlega takim samym zasadom jak w jeździe "po prostej" :chytry:

A ta kobita (co mi w drzwi wjechała) myślała właśnie tak jak ty i to przez takich są stłuczki bo "ja mam rację bo niedawno zdawałem prawko" :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Ps. ciekawe jak długo pojeździsz całą audicą z takim myśleniem :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suhy, chyba faktycznie musisz powtórzyć egzamin, bo pewnie nie dosłyszałem już, że nie każde rondo ...

A jakbyś chciał sprawdzić w praktyce, to wpadaj do Warszawy. Pierwsze rondo w centrum i Pan władza Ci dokładnie wytłumczy co i jak. Na dużych rondach masz po 3-4 pasy. Każdy pozwala Ci jechać w danym kierunku, a nawet jak środkowy pozwala Ci skręcić w prawo, to tylko dlatego, że skrajny prawy jest tylko do skrętu w prawo, a ty jednocześnie musisz po skręci zając środkowy pas, a nie skrajny prawy.

W tym konkretnym przypadku pierwszeństwo miał czerwony. Na rondach nie ma już obowiązku zajmowania pasa wewnętrznego jeśli skręcasz w lewo, środkowego jeśli jedziesz prosto (tak było kiedyś).

Jedno rondo inne niż to jest właśnie Radosława k. Arkadii w Warszawie (tyle znam).

Zjeżdżający z wewnątrznego pasa ronda ma pierwszeństwo. Ale tam są odpowiednie znaki poziome i sygnalizacja.

Takie rondo wymusza właśnie jazdę wewnętrznym pasem skręcając w lewo. Objeżdżasz całe rondo bezkolizyjnie, a zjeżdżając masz pierwszeństwo - jedziesz cały czas swoim pasem, co eliminuje właśnie taki chcących sobie objechać całe rondo prawym pasem, bo przy każdym zjeździe muszą przepuszczać zjeźdżające samochody.

Koniec wykładu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On. Jest chyba tylko jedno takie rondo w Polsce gdzie ty bys mial pierwszenstwo, rondo Radoslawa w Warszawie.

Faktycznie jest to chyba ewenement ale jest ono oznaczone wiec glupieja tylko osoby ktore jezdza na pamiec i nie mysla :)

Kolego jeśli jesteś "zieloną strzałką" to miałes pierwszeństwo! i Wina byłaby tego pirata:D

Ostatnio zdawałem prawko i jestem "świerzy" w tym temacie!! Zjeżdząjący z ronda ma zawsze pierwszeństwo!Zawsze! i nie słuchaj osób które mówią że na zew ma pierwszeństwo to jedna wielka bujda!

pozdrawiam.

Kto ci dal prawko? Dokup sobie jeszcze kilka godzin teorii bo kiepsko u ciebie ze znajomoscia przepisow KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kolega suhy nie jest z pomorskiego :polew:

w pomorskim nie ma takiego ronda więc nie nauczymy kolege prawka

moja koleżanka zdała prawko za to, że jej biust nie mieścił sie po miedzy kierownicą a resztą :polew:

ciekawe jak kolega zdał prawko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem na rondzie są tak wyznaczone pasy poziome na jezdni, że wg nich nie można objechać ronda dookoła po zewnętrznym pasie, a co najwyżej do drugiego zjazdu. Ale cóż, linia nie ściana, można przekroczyć, a udowodnienie komuś, że przejechał rondo dookoła po zewnętrznym może być problematyczne.

Generalnie zawsze ustępujemy jadącym po zewnętrznym pasie ronda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...