Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dokladnie tak jak na filmie -od ok 780 do 1000

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Wyświetleń 632,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Tylko jak stoje np na światłach i skrzynia w pozycji D lub R, kiedy wrzucam na luz wszystko jest w porządku.

Opublikowano

Witam,

Miałem taki problem w poprzednim aucie passat 2,5 tdi z Tipem.

Nie wiem na ile to będzie adekwatne do twojej A6 ale może warto sprawdzić.

Mianowicie po wielu diagnostykach i próbach okazało się że czujnik temperatury w silniku padł i przez to świrowały obroty tak samo jak u ciebie na D i R na N i P był spokój.

Wymieniłem czujnik i wszystko wróciło do normy.

Tak jak pisałem powyżej nie wiem jak to będzie się miało do A6 z silnikiem 2,4 ale może warto sprawdzić. Za czujnik w ASO dałem wtedy ok 200 - 250 PLN.

Opublikowano

Witajcie,

Chciałbym rozszerzyć bazę dotyczącą wiadomości o skrzyniach CVT.

Wystąpiły u mnie następujące usterki:

1. Wyciek oleju z lewej strony skrzyni patrząc z pozycji kierowcy.

2. Szarpanie przy zmianie przełożenia, zwłaszcza przy ruszaniu lub na podjazdach przy niskiej prędkości.

Ad. 1 Usterką okazał się wyciek z układu różnicowego. Usterka błaha lecz trudna w usunięciu ze względu na dostęp do wymienianego uszczelniacza.

Ad. 2 Po podpięciu do komputera wyskoczyły błędy: P1793 - czujnik G196: brak sygnału i P0706 - czujnik F125.

Po naprawie komputera w zakładzie okazało się, że powyższe błędy zostały usunięte lecz pojawił się kłopot z jednym z zaworów G193 lub G194. Auto wpadało w tryb awaryjny po podczas jazdy oraz nie można było wgrać adaptacji. Ostatecznie skończyło się na wymianie kompa sterującego skrzynią.

Podsumowując:

Wyraźna zmiana zachowania skrzyni, brak poszarpywania.

Wymiana płynów ATF oraz oleju w dyfrze, wymienione części: uszczelniacz dyfra, komputer skrzyni.

W załączeniu udostępniam linki do plików z opisami CVT 01J:

https://rapidshare.com/files/249331242/Audi_A4_A6_A8_2001_Instandsetzung_-_multitronic_01J.pdf

https://rapidshare.com/files/709174461/Audi_cvt_multitronic.pdf

Miłego użytkowania CVT-k :hi:

Opublikowano
  • Autor

Witajcie,

Chciałbym rozszerzyć bazę dotyczącą wiadomości o skrzyniach CVT.

Wystąpiły u mnie następujące usterki:

1. Wyciek oleju z lewej strony skrzyni patrząc z pozycji kierowcy.

2. Szarpanie przy zmianie przełożenia, zwłaszcza przy ruszaniu lub na podjazdach przy niskiej prędkości.

Ad. 1 Usterką okazał się wyciek z układu różnicowego. Usterka błaha lecz trudna w usunięciu ze względu na dostęp do wymienianego uszczelniacza.

Ad. 2 Po podpięciu do komputera wyskoczyły błędy: P1793 - czujnik G196: brak sygnału i P0706 - czujnik F125.

Po naprawie komputera w zakładzie okazało się, że powyższe błędy zostały usunięte lecz pojawił się kłopot z jednym z zaworów G193 lub G194. Auto wpadało w tryb awaryjny po podczas jazdy oraz nie można było wgrać adaptacji. Ostatecznie skończyło się na wymianie kompa sterującego skrzynią.

Podsumowując:

Wyraźna zmiana zachowania skrzyni, brak poszarpywania.

Wymiana płynów ATF oraz oleju w dyfrze, wymienione części: uszczelniacz dyfra, komputer skrzyni.

W załączeniu udostępniam linki do plików z opisami CVT 01J:

https://rapidshare.com/files/249331242/Audi_A4_A6_A8_2001_Instandsetzung_-_multitronic_01J.pdf

https://rapidshare.com/files/709174461/Audi_cvt_multitronic.pdf

Miłego użytkowania CVT-k :hi:

Dzięki za info - mógłbyś jeszcze podać na ile wyceniono te naprawy?

Przez wymianę uszczelniacza lewego wału także przechodziłem - to dość często spotykana usterka. U mnie nie powodowała absolutnie żadnych objawów...

Opublikowano

Bartku od czego zależy siła pełzania w CVT ? od softu ? jego ustawienia ? tzn od któregoś napięcia sterującego ?

pytam ponieważ ostatnio miałem okazje pomęczyć 3 auta z Multi (wszystkie AVF +CVT) i w 2 przypadkach po puszczeniu hamulca auto wyraźnie mocniej przyśpieszyło do tych 8-10km/h , trzecie było słabsze.... dodam iż np pełzanie w moim CVT jest jeszcze słabsze.... bardziej leniwe i delikatne..

skrzynie jak wiesz mam zdrową, więc zaciekawiło mnie od czego to zależy...

Opublikowano
  • Autor

Bartku od czego zależy siła pełzania w CVT ? od softu ? jego ustawienia ? tzn od któregoś napięcia sterującego ?

pytam ponieważ ostatnio miałem okazje pomęczyć 3 auta z Multi (wszystkie AVF +CVT) i w 2 przypadkach po puszczeniu hamulca auto wyraźnie mocniej przyśpieszyło do tych 8-10km/h , trzecie było słabsze.... dodam iż np pełzanie w moim CVT jest jeszcze słabsze.... bardziej leniwe i delikatne..

skrzynie jak wiesz mam zdrową, więc zaciekawiło mnie od czego to zależy...

W głównej mierze adaptacja. Oprócz tego soft, stopień zużycia sprzęgła, stan ATF, rodzaj zastosowanej pompy.

Opublikowano

Dzięki za info - mógłbyś jeszcze podać na ile wyceniono te naprawy?

Przez wymianę uszczelniacza lewego wału także przechodziłem - to dość często spotykana usterka. U mnie nie powodowała absolutnie żadnych objawów...

Koszty całości 3 kzł. :wallbash:

PS

W załączeniu link ze zdjęciami z napraw mojego kompa sterującego skrzynią.

(4 zdjecia) https://rapidshare.com/files/1265047941/VL300.rar

Za te kilka lutów kasują nas na niezłą kasę.

VL300_wnetrze.jpg

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info - mógłbyś jeszcze podać na ile wyceniono te naprawy?

Przez wymianę uszczelniacza lewego wału także przechodziłem - to dość często spotykana usterka. U mnie nie powodowała absolutnie żadnych objawów...

Koszty całości 3 kzł. :wallbash:

PS

W załączeniu link ze zdjęciami z napraw mojego kompa sterującego skrzynią.

(4 zdjecia) https://rapidshare.com/files/1265047941/VL300.rar

Za te kilka lutów kasują nas na niezłą kasę.

VL300_wnetrze.jpg

Zdecydowanie za dużo... Za całość powinieneś zapłacić 1500zł (no max. 2000zł ale to już byłby drogi warsztat).

Jeśli komuś z Was padnie sterownik, lub macie jakiekolwiek problemy ze skrzynią - zapraszam do siebie do Wrześni...

Opublikowano

Witam,

Wczoraj byłem u Barta wgrać nowy soft do skrzyni. Jak wcześniej nie miałem z nią problemów chodziła bez szarpania to teraz śmiaga jakby kompletnie bez obciążenia gładko i bez ociągania wkręca się na obroty.

Jeszcze raz dzięki Bart i polecam wszystkim update softu którzy tego jeszcze nie robili :good:

Dojazd 450km w jedną stronę zdecydowanie się opłacał.

Opublikowano

Witam

Mam takie pytanko co jest potrzebne żeby wgrać nowy soft do skrzyni (jaki interfejs)? Pytam dlatego ze mieszkam w Hiszpanii i niechce jechać do serwisu i płacić za to grube pieniadze...

Opublikowano
  • Autor

Zacznij od sprawdzenia czy rzeczywiście potrzebujesz aktualizacji...

Druga sprawa - aktualizację wykonaj w serwisie (wyjdzie dużo taniej niż zakup sprzętu).

Opublikowano

Dziś odebrałem auto wiec jak tylko wrócę do domu to sprawdzę (jak uda mi sie połączyć ze sterownikiem bo jak oglądałem auto to nie chciał sie połączyć).[br]Dopisany: 25 Lipiec 2011, 13:58_________________________________________________Otóż mam taki problem ze Vag niechce sie połączyć ze skrzynia :( Co robić na poczatku??? Co sprawdzić???

PS ze wszystkim innym sterownikami łączy sie bez problemu.

Opublikowano
  • Autor

Jakiej wersji VAGa używasz?

Opublikowano

VAG 311.2 probowalem tez VWTOOL kablem VAG-K+CAN i tez nic... :angry:

PS kupilem samochod z zepsuta skrzynia za male pieniadze. skrzynia nie dziala (tryb awaryjny miga PRNDS).

Opublikowano
  • Autor

Jak uruchomisz VAG-a na głównym ekranie kliknij OPTIONS - tam zmień parametr Char Int z wartości 1 na 5.

Stabilnego połączenia nie będzie - ale starczy na diagnostykę. Winę za całą sytuację ponosi kabel i wersja VAG-a.

Opublikowano

Udało sie :)

Oto błedy:

Control Module Part Number: 8E0 910 155 Q

Component and/or Version: V30 01J 1.9l PD RdW 3230

Software Coding: 0000001

Work Shop Code: WSC 63351

10 Faults Found:

17106 - Transmission Output Speed Sensor (G195): No Signal

P0722 - 000 - -

18201 - Transmission Output Speed Sensor 2 (G196): No Signal

P1793 - 000 - -

17114 - Incorrect Gear Ratio

P0730 - 012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

18151 - Clutch Slip Monitoring: Signal too Large

P1743 - 000 - -

17100 - Transmission Input Speed Sensor (G182): Implausible Signal

P0716 - 000 - - - Intermittent

18185 - Hydraulic Pressure Sensor 2 (G194): Implausible Signal

P1777 - 000 - - - Intermittent

18265 - Load Signal: Error Message from ECU

P1857 - 000 - - - Intermittent

18258 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ECU

P1850 - 000 - - - Intermittent

18270 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1862 - 000 - - - Intermittent

18161 - Tiptronic Switch (F189): Implausible Signal

P1753 - 000 - -

Opublikowano
  • Autor

Udało sie :)

Oto błedy:

Control Module Part Number: 8E0 910 155 Q

Component and/or Version: V30 01J 1.9l PD RdW 3230

Software Coding: 0000001

Work Shop Code: WSC 63351

10 Faults Found:

17106 - Transmission Output Speed Sensor (G195): No Signal

P0722 - 000 - -

18201 - Transmission Output Speed Sensor 2 (G196): No Signal

P1793 - 000 - -

17114 - Incorrect Gear Ratio

P0730 - 012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

18151 - Clutch Slip Monitoring: Signal too Large

P1743 - 000 - -

17100 - Transmission Input Speed Sensor (G182): Implausible Signal

P0716 - 000 - - - Intermittent

18185 - Hydraulic Pressure Sensor 2 (G194): Implausible Signal

P1777 - 000 - - - Intermittent

18265 - Load Signal: Error Message from ECU

P1857 - 000 - - - Intermittent

18258 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ECU

P1850 - 000 - - - Intermittent

18270 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster

P1862 - 000 - - - Intermittent

18161 - Tiptronic Switch (F189): Implausible Signal

P1753 - 000 - -

:blink::confused4:

Skasuj wszystko - pojeździj, dzień lub dwa i zobacz, które błędy wrócą...

Pytałeś jeszcze o software - masz sterownik dla 6 lamel, soft aktualny (nie wymaga ingerencji).

Opublikowano

ten samochód zaczyna mnie zadziwiać... kasowalem bledy wcześniej ale niechcialy sie skasować a teraz poszedłem jeszcze raz sprobować i sie skasowały :)

Chodzi oto ze nawet po skasowaniu błędów nie mogę ruszyć z miejsca jak wrzucam jaki kolwiek bieg czy D czy R czy S skrzynia zaczyna wyć... Po naciśnięciu hamulca dźwięk zanika powoli aż go nie słychać a po poszczeniu narasta... Na P i na N nieslychac wogóle.

Grupa 10

0.260A ADP. Run 34.0C 15Nm

Grupa 11

0.295A ADP. Run 34.0C 15Nm

Chyba trzeba będzie skrzynie wyciągnic i na stół z nia.. :(

PS Bart-S dzięki za pomoc ze znalezieniem problemu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.