Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A ja mam pytanie. Czy w multi występuje coś takiego jak elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego (nie wiem dokładnie jak to się nazywa). Tak się pytam ponieważ jak na śniegu czy lodzie ruszam to słychać takie chrobotanie jak koła/koło wpada w poślizg. Jak miałem golfa IV tam właśnie miałem taką blokadę i się zastanawiam czy w tych skrzyniach to jest to samo czy coś innego?? :mysli:

To "chrobotanie", o którym piszesz to zapewne ingerujący ESP ;)

ESP to to nie jest, wiem jak działa esp. To co innego, nawet w tym momencie nie włącza się asr.

To się dzieje tylko i wyłącznie podczas ruszania jak przednie koła czy koło traci przyczepność. Kontrolka ESP nie miga.

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Wyświetleń 632,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Olej jest zimny i nie ma jeszcze prawidłowych parametrów - w takim przypadku, opisany przez Ciebie objaw jest całkowicie normalnym zjawiskiem.

Uff, dobrze to słyszeć :P

Opublikowano

Czy 270A (przod) i 245A (wsteczny) to dobre parametry multi??

Opublikowano
  • Autor

Czy 270A (przod) i 245A (wsteczny) to dobre parametry multi??

Nie jest to fabryka ale jak najbardziej OK :good:

Opublikowano

Bart, od kilku dni skrzynia zaczęła się dziwnie zachowywać. Na zimnym silniku (po nocy) jak przyśpieszam to przez pierwsze 2-3 minuty skrzynia jakoś zawyża obroty. Jadę sobie spokojnie od 0-40 i na 40 mam już 2tyś obrotów gdzie normalnie powinno być jakieś 1500 stałe a teraz przyśpiesza jakby to był manual, obroty rosną miarodajnie do prędkości, jak puszczę nogę z gazu to spadają wraz z prędkością. Tak jest tylko przy pierwszej jeździe po nocy.

Jutro będę miał lapka to zobaczę, czy coś skrzyni się zapisało. Jeszcze coś sprawdzić?

Olej jest zimny i nie ma jeszcze prawidłowych parametrów - w takim przypadku, opisany przez Ciebie objaw jest całkowicie normalnym zjawiskiem.

Też mam taki objaw rano i przez to używam manuala aż osiągnie 90C.

PS. Bartku da radę zastosować jakiś zwijak do pierwszego postu :rolleyes:

Opublikowano

No niby normalne, ale kurde wcześniej nawet przy -1 tak się nie działo, a teraz na dworze +5 i tak dziwnie chodzi na początku... Bardzo mnie to denerwuje.

Opublikowano

mi też po nocy jak olej w skrzyni jest zimny to przez 3-5min skrzynia pracuje lekko ociężale, mniejsze przyśpieszenie lekko większe obroty przy ruszaniu itp.. ale nigdy nie 2000tyś obrotów.... u mnie jest ze 100-200 więcej niż normalnie puki nie złapie większej temp i już.... zawsze tak miałem

Opublikowano
  • Autor

mi też po nocy jak olej w skrzyni jest zimny to przez 3-5min skrzynia pracuje lekko ociężale, mniejsze przyśpieszenie lekko większe obroty przy ruszaniu itp.. ale nigdy nie 2000tyś obrotów.... u mnie jest ze 100-200 więcej niż normalnie puki nie złapie większej temp i już.... zawsze tak miałem

Tja, ale weź poprawkę na to, że Frosty ma benzyniaka...

Opublikowano

mi też po nocy jak olej w skrzyni jest zimny to przez 3-5min skrzynia pracuje lekko ociężale, mniejsze przyśpieszenie lekko większe obroty przy ruszaniu itp.. ale nigdy nie 2000tyś obrotów.... u mnie jest ze 100-200 więcej niż normalnie puki nie złapie większej temp i już.... zawsze tak miałem

Tja, ale weź poprawkę na to, że Frosty ma benzyniaka...

Frosty tak, ale H4mm3R już nie :naughty: , na bank zachowanie benzyny może być odmienne niż klekota.... ale AVF i BLB powinno zachowywać się chyba podobnie ? popraw mnie bart jeśli się mylę ... a 2000rpm w multi tdi to chyba sporo nawet jak na zimny olej ? no chyba że jest -30C :)

Opublikowano
  • Autor

mi też po nocy jak olej w skrzyni jest zimny to przez 3-5min skrzynia pracuje lekko ociężale, mniejsze przyśpieszenie lekko większe obroty przy ruszaniu itp.. ale nigdy nie 2000tyś obrotów.... u mnie jest ze 100-200 więcej niż normalnie puki nie złapie większej temp i już.... zawsze tak miałem

Tja, ale weź poprawkę na to, że Frosty ma benzyniaka...

Frosty tak, ale H4mm3R już nie :naughty: , na bank zachowanie benzyny może być odmienne niż klekota.... ale AVF i BLB powinno zachowywać się chyba podobnie ? popraw mnie bart jeśli się mylę ... a 2000rpm w multi tdi to chyba sporo nawet jak na zimny olej ? no chyba że jest -30C :)

Na zimnym to normalne zachowanie - u mnie też jak nie pobawię się delikatnie gazem to leci przy niskich temperaturach na 2k. Troszkę go posmyram (nie wciskam jednostajnie) i DRP łapie o co mi chodzi zmieniając bieg. U mnie i Hammera jest inna skrzynka zaworów niż u Ciebie - bardzo prawdopodobne, że to ma znaczenie (soft mamy na tym samym poziomie).

Opublikowano

Co nie zmienia faktu, że ot jest dziwne, bo wcześniej tak nie miałem :D

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Mam prośbę do posiadaczy AVF z CVT. Możecie podać swoje wyniki dot. spalania w trasie? Interesuje mnie 140km/h z zapiętym tempomatem (tylko bez oszustw - podawajcie realne dane, to bardzo ważne).

Opublikowano

Jutro sprawdzę. Ma się rozumieć że auto jak i skrzynia mają być rozgrzane ?

Opublikowano
  • Autor

Jutro sprawdzę. Ma się rozumieć że auto jak i skrzynia mają być rozgrzane ?

Tak - test na rozgrzanym silniku (temperatura robocza osiągnięta).

Opublikowano

U mnie 140km/h 2200obr/min spalanie według fisa 7.1-7.5/100 oponki 205/55/R16

Opublikowano

Ale Bartek prosił o AVF :P

Opublikowano

U mnie - 140km/h też 2200obr/min spalanie według fisa 7.5-7.7/100 Temperatura powietrza -4. Opony 205/55/16.

Opublikowano

U mnie - 140km/h - 2300obr/min spalanie według fisa 7.3-7.7/100 Temperatura powietrza -11,5C Opony 205/55/16.

Opublikowano

Bartku mam do ciebie małe pytanie, jak mógłbyś zerknąć na ta fotke i powiedzieć mi czy ta bieżnia jeszcze sie nadaje pod nowy łańcuch?

DSC_9914.jpg

Wedlug elsy sprawdza sie bieżnie paznokciem ale jak sprawdzałem w ten sposób to nigdzie paznokieć sie nie zahacza więc chyba sie nada ale wiem że masz doswiadczenie wiec sie pytam czy to normalne ślady użytkowania po 200 tys km. Dodam ze skrzynia nie nadawała sie do jazdy po wrzuceniu biegu samochód nie chciał jechać wydawało mi sie że slizgał sie łancuch.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.