[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
0

166 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

przyjdzie Poziek i na Ciebie nakrzyczy za takie pytanie... ;)

wielokrotnie bylo na forum - w 1.8t albo forge 007p albo 06a 145 710n (ori DV z TT)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupisz i skrecisz na maxa to (moze) bedzie dzialal. Zapomnij o Psss. Teamt i tak do kosza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...albo cos takiego,jak ja zrobilem- http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t90126.0.html;highlight=splitter

albo kupny forge'a- http://cgi.ebay.co.uk/FORGE-SPLITTER-SPLIT-R-DUMP-VALVE-BOV-AUDI-A4-1-8T-S4_W0QQitemZ380134017081QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item5881c0c839&_trksid=p3286.c0.m14

zakladajac,ze chodzi o dzwiek,do uwydatnienia dzwieku dobrze jest miec stozkowy filtr :wink4:

to z linku-to tez splitter,ale nie znam go wiec nie wiem,czy na pewno-splitter dziala na pewno w silnikach 1,8T,z obiegiem zamknietym,bo czesc powietrza musi powrocic do obiegu,zeby turbo nie wytracalo obrotow,mala czesc idzie w atmosfere i to jest ten "pssssyt"...wszystko masz opisane w linku ,ktory Ci podalem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ta dv-ka jest zamontowana odwrotnie z tym krućcem? a mianowicie czy krucieć siedzi na wysokim czy niskim ciśnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ta dv-ka jest zamontowana odwrotnie z tym krućcem? a mianowicie czy krucieć siedzi na wysokim czy niskim ciśnieniu?

ten króciec jest na wylocie-gdyby byl na wysokim cisnieniu-uciekaloby na zewnątrz jakas jego czesc i cisnienie byloby slabe... :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spawacz-a mozesz zrobic zdjecie,jak to jest rozwiazane w obiegu zamknietym?bo po zamontowaniu tego BOVa masz uklad otwarty-chcialbym zobaczyc,jak to jest wykonane :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

układ jest zamkniety

powrót do turbiny zaslepiony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

układ jest zamkniety

Tomek,ale w takim wypadku turbo musi sie rozpedzac jeszcze raz,po upuszczeniu kompresji, od "początku",nie wiem,czy takie rozwiązanie jest najlepsze... :mysli:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

turbina rozpędza sie tak samo jak ze zwykłym zaworem DV

zapytaj zresztą Spawacza5 on to potwierdzi

sam osobiście mu go montowałem do auta i jeszcze spier.....em sprawe

bo zamontowałem mu go odwrotnie :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

ale na drugi dzień naprawiłem swój błąd i wszystko było ok

a ludzie przy kazdym donośnym "PSSSSYK" kulili sie na chodnikach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

turbina rozpędza sie tak samo jak ze zwykłym zaworem DV

zawsze myslalem,ze powietrze powracajace do TIPa z DV,pomaga utrzymac kompresje i turbo nie potrzebuje milisekund,czy tez sekundy,na napompowanie do tej samej wartosci co z normalnym DV,ale to tylko moja teoria... :gwizdanie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozliwe ze jest jakieś opóżnienie w pracy turbiny ale niezauważalna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, kolega devastation osobiście montował mi tego BOVa i już powidział jak to jest zamontowane. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    układ jest zamkniety

Rozumiem że w upuszczane powietrze idzie atmosfere tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie ja wiem bo czytalem o tych innych bovach,ale chodzi mi co myslicie o tym czy jest faktycznie tak jak pisze sprzedajacy,moze ten bov jest tak zrobiony ze dziala bez problemu w 1.8T[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2009, 21:31_________________________________________________domjenick wytestuje twoj sposob,a tak wogole to jak Ci wszystko teraz chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    układ jest zamkniety

Rozumiem że w upuszczane powietrze idzie atmosfere tak?

tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

,a tak wogole to jak Ci wszystko teraz chodzi??

bezproblemowo-zaraz po zamontowaniu "splittera"-zajebalem trase okolo 3,5 tys km ,a teraz jezdze z tym okolo 2 miesiecy-nic,zadnych skutkow ubocznych-Vag tez nic nie pokazuje-jest OK-polecam,zawsze mozna to zrobic lepiej,inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to tematu nie bylo :P ... dzieki domjenickowi :P Dzieki wielkie bedzie dzialal :P z tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisz,jak cos wykombinujesz-zrob fotke i dodaj do tematu splittera :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja reznołem sobie tego "splittera by domjenick". Miałem stara sprawna dv. Użyłem takiego krućca co gazownicy montują pod wtryskiwacze. Wkręciłem go pod kątem około 30 stopni w strone tłoczka. Skasowałem średnie na fisie i w drogę: średnia po mieście ponizej 9 :mysli: . Strzał z 0,2bara jest prawie tak samo głośny jak z 0,7 wiec nie trzeba cisnąć zeby sie polansować :kox: . Dźwięk wypełniał w 100% 4 pasmówkę :decayed: . ogólnie za***iście i kosztowało mnie to tylko 20 minut :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma to jak lans po miescie-wiem o czym mowisz-kazdy sie obraca... :wink4::kox::tongue4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ktoś dokładnie sprawdzał czy instalowanie BOVa ma jakiś wpływ na osiągi ? Czy przypadkiem nie są trochę słabsze ? :mysli:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ktoś dokładnie sprawdzał czy instalowanie BOVa ma jakiś wpływ na osiągi ? Czy przypadkiem nie są trochę słabsze ? :mysli:

wszystko jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko jest to samo

Nie jest to samo :decayed: Jest gorzej przy zmianach biegów :tongue4: Bo zalewa auto przez chwilę, musi przepalic nadmiar mieszanki i dopiero ciungnie :kox:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie stwierdziłem nic takiego

czas wtrysku i wynik z przepływomierza są takie same

mozliwe jest opóznienie w rozkręcaniu sie turbiny ale kogos kto chce mieć "PSSYT"

nie ma zadnego znaczenia :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opóznienie w rozkręcaniu sie turbiny

to jest wlasnie to ,o czym Poziek pisze-przez chwile zalewa,bo turbo wytracilo obroty i musi sie znow rozpedzic,zeby"dorownac" dawke powietrza do podanej dawki paliwa-ale to sa milisekundy,czy tez cala sekunda-roznie to moze byc w pojedynczych przypadkach-u mnie czasem gasl po "strzale" jesli trzeba bylo hamowac-musialem pomagac stopa utrzymac obroty,bo silnik nie mogl zassac poprzez intercooler odpowiedniej dawki powietrza,ale,jak napisalem wczesniej-roznie to moze byc w roznym silniku... :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opóznienie w rozkręcaniu sie turbiny

to jest wlasnie to ,o czym Poziek pisze-przez chwile zalewa,bo turbo wytracilo obroty i musi sie znow rozpedzic,zeby"dorownac" dawke powietrza do podanej dawki paliwa-ale to sa milisekundy,czy tez cala sekunda-roznie to moze byc w pojedynczych przypadkach-u mnie czasem gasl po "strzale" jesli trzeba bylo hamowac-musialem pomagac stopa utrzymac obroty,bo silnik nie mogl zassac poprzez intercooler odpowiedniej dawki powietrza,ale,jak napisalem wczesniej-roznie to moze byc w roznym silniku... :wink4:

zmień czujnik od wody, u mnie było to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zmień czujnik od wody, u mnie było to samo

Tomek-co ma czujnik wody, do gasniecia silnika z powodu braku powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi