Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usuwanie nawet głębszych zadrapań


aju

Rekomendowane odpowiedzi

podjedz do mieszalni farb samochodowych tam kupisz. a na allegro musiał byś jeszcze doliczyć przesyłkę

a farekla jest tylko to sie pisze farecla http://www.allegro.pl/item944126482_najtaniej_pasta_polerska_farecla_g3_250g.html :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do mieszalni farb samochodowych tam kupisz. a na allegro musiał byś jeszcze doliczyć przesyłkę

a farekla jest tylko to sie pisze farecla http://www.allegro.pl/item944126482_najtaniej_pasta_polerska_farecla_g3_250g.html :decayed:

:good: i tak wysylka za granice dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co zabierają się za papier wodny i polerowanie....

jeśli nie macie wprawy to można narobić bigosu... z głębokimi rysami jedźcie najpierw do lakiernika i zapytajcie czy da radę to zlikwidować bez malowania, jeśli powie że tak to można spróbować samemu ale jeśli nie to....

.... dla odważniejszych

1. dopieramy lakier w mieszalni czy kupujemy ori (jak komu wygodniej)

2. kupujemy wykałaczki lub wykałaczkę dla tych co bardziej oszczędnych :polew:

3. maczamy czubek wykałaczki w farbie i ciągniemy po rysie TYLKO BEZ ZACIEKÓW I NIE WYJEŻDŻAĆ ZA RYSĘ :decayed:

4. czekamy aż lakier dobrze wyschnie

5. papier wodny, woda mydełko dla poślizgu (ja tak robię, nie wiem czy tak trzeba)

6. pasta + polerka mechaniczna

7. EFEKT w niektórych miejscach wychodzi idealnie w niektórych trochę widać że była rysa ale na prawdę trzeba się przyglądać. Czasem uda się to tak zrobić że praktycznie nie idzie dopatrzeć się że coś było kombinowane :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tą wykałaczką i lakierem tez nie ma co przesadzac to wszystko zależy od głębokości rysy niektóre zejdą tylko od polerki a niektóre od papieru i polerki opcje z wykałaczką proponuje na rysy do samej bazy tzn do koloru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy dobrze na lakier położyć jeszcze trochę bezbarwnego, można teraz kupić takie zaprawki jak lakier do paznokci cena poniżej 10zł. I wtedy lekko papierem wodnym 2000-2500 najlepiej co najwyżej mocniej popracujemy. Na wykończenie jakaś pasta polerska farecla, 3m, mequaris lub tanim kosztem tempo i efekt może być bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania polecam tylko i wyłącznie farecle G3 na zniszczone powierzchnie i dosyc głębokie rysy które idzie usunąć bez użycia papieru wodnego

c6cc6342e6c9e238m.jpg

Ale po spolerowaniu mechanicznym z użycie G3 powinno sie użyć mleczka ponieważ Farecla jest pastą ścierną i pod słońcem będzie widać maleńkie rysy.

Co do wypełniania rys bazą, która wysycha bardzo szybko to wtedy najlepiej użyć klocka gumowego czy też korkowego i na niego nakładamy papier wodny i szlifujemy. Wtedy nałożona baza jest idealnie wygładzona

aju nie trzeba uzywać wody z mydłem do szlifowania :wink4: w sumie to nawet o tym nie słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypełniania rys bazą, która wysycha bardzo szybko to wtedy najlepiej użyć klocka gumowego czy też korkowego i na niego nakładamy papier wodny i szlifujemy. Wtedy nałożona baza jest idealnie wygładzona

a ja w takim wypadku powiedział bym ze wypełniamy rysę lakierem a nie bazą... i wygładzamy lakier a nie bazę...

ale nie chce sie czepiać :tongue4:

Ale po spolerowaniu mechanicznym z użycie G3 powinno sie użyć mleczka ponieważ Farecla jest pastą ścierną i pod słońcem będzie widać maleńkie rysy.

z tym sie zgodzę ale te koła po polerce w słońcu widać raczej na ciemnych autach czyli czarne granatowe czy takie tam... ja polecam mleczko 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lakier po takim zabiegu nie zmatowieje normalnie każdy lakiernik po pomalowaniu danego elementu matuje go papierem 2000 lub 2500 na mokro i potem poleruje jakąś dobrą pastą nie "TEMPO" i jest super ładnie i pięknie! tyle że przy matowaniu tym papierkiem musisz bardzo uważać by nie przetrzeć lakieru a potem pasta i polerka aż będzie sie ładnie świecić! chyba ze ta rysa jest tak głęboka ze do samej bazy wiec ona zawsze będzie widoczna!

Decyzja zapadla w piątek wieczorem, w sobotę wziąłem się za robote (tzn. wcześniej do sklepu lakierniczego - papier 2000, 2500, farecla pasta g3 - łacznie niecałe 35 zł), dosłownie pół godziny roboty i efekt zajefajny :naughty:

Jako że pod słońce jeszcze nie oglądałem dokładnie, pewnie jeszcze sie pobawie mleczkiem.

Słowem nic strasznego, trzeba tylko uważac żeby zbyt szeroko nie polerować bo po co?

Dzięki za zmotywowanie do pracy niepotrzebnie sie bałem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a mleczko jaką gąbką rozprowadzać ??

Hmmmm noo ja mam granatową perłe i mam straszne kólka na klapie bagaznika bo po malowaniu mi wlasnie mleczkiem lakiernik nie przeleciał kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a mleczko jaką gąbką rozprowadzać ??

nie rozprowadzaj go gąbką tylko szmatką... zazwyczaj z mleczkiem jest tak ze nakładasz mleczko i czekasz aż przeschnie i potem czystą szmatką spoleruj... ja używam szmat zrobionych z prześcieradła ale w markecie w kosmetykach samochodowych kupisz takie fajne do polerowania miękie szmatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypełniania rys bazą, która wysycha bardzo szybko to wtedy najlepiej użyć klocka gumowego czy też korkowego i na niego nakładamy papier wodny i szlifujemy. Wtedy nałożona baza jest idealnie wygładzona

a ja w takim wypadku powiedział bym ze wypełniamy rysę lakierem a nie bazą... i wygładzamy lakier a nie bazę...

ale nie chce sie czepiać :tongue4:

A jeśli rysa jest aż do podkładu to też nałozysz lakier bezbarwny?? :wink4: Ja miałem na mysli rysy gdzie widać już podkład, wtedy tylko i wyłącznie musi to być wypełnione bazą :)

a farecli jest mleczko z oznaczenie g10

Dokładnie, tylko, ze używa się go jeśli polerujemy mechanicznie bo ręcznie to marny z tego efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zrobić dobrze polerke na ciemnym aucie (moje to bardzo ciemny granat) i przy mocnym słońcu i odpowiednim spojrzeniu widać ślady w którą stronę "jeździłem" maszyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto oddałem do profesjonalnej firmy w poznaniu

cena 500zł ale efekt :cool1::kox: nie mam ani jednej ryski po myjkach (taki delikatne widoczne pod światłem, oraz nie mam "pasów" od polerki)

dodam że była to jedna z najtańszych opcji bo lakier mam bdb

www.renowacjalakieru.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

skoro stać Cię na takie przyjemności :gwizdanie:

Ja jednak wole to zrobić samodzielnie farecla g3 maszynka i potem mleczko 3m i mam satysfakcje że zrobiłem to sam i 400 w kiejdzie na inne przyjemności :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadł jakiś tam pieniądz to postanowiłem go zainwestować w auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...