Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usuwanie nawet głębszych zadrapań


aju

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za dobre checi ale nie jest zle, zamazy widac na masce i dachu i oczywiscie na plastikach..... Na całe szczescie latem autko idzie na sprzedaz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli traficie dobrą mieszalnie to pastę farekli g3 kupicie za od 7- 10 zł za 100g a za 700g cena jest 70 zł wiec moim zdaniem ta pasta z allegro wychodzi dużo drożej doliczając jeszcze przesyłkę! :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak doprowadzić ciemny zielony metalik do kultury min. zaje....ą rysę na drzwiach [do podkładu] i kilka drobnych rysek na całym aucie próbowałem czegoś takiego jak balsam koloryzujący i to dało w miarę fajny efekt do trzeciego mycia a pózniej to kaplica tym bardziej że mam możliwość pożyczenia polerki i tym razem jednak posiedział bym nad nim trochę dłużej na allegro jest masa takich past tylko pytanie która i czy sam mogę zrobić to co u blacharza bo jak się spytałem ile taki interes by kosztował to zaśpiewali mi 1000 zł. to mnie zamurowało i co najważniejsze jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: blacharz auta Ci nie pomaluje!!! chyba ze masz tam wgniecenie to może wyklepanie i pomalowanie tyle może kosztować. wszystkie kredki, pasty i woski koloryzująca zejdą po którymś z kolei myciu a jeśli masz tam rysę do podkładu to żadna polerka ci w tym nie pomoże. tylko lakiernik a to od niego zależy czy da rade zrobić wyprawkę czy będzie musiał malować cały element. a koszt pomalowania elementu to od 200- 400zł

czy sam mogę zrobić to co u blacharza

oczywiście tylko jak to będzie wyglądać skoro nie masz o tym zielonego pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: tak mechaniczna polerka i tempo :wallbash:

PAWEl 007 skoro masz możliwość pożyczenia polerki to ją pożycz i kup po żądną pastę polerską ja proponuje farekle g3 troszkę pasty polerka lekko skropic element polerowany wodą i polerka byle nie za długo w jednym miejscu. a jeśli rysy są głębsze( ale nie do podkładu) to weź papier 2000 na mokro zmatuj i potem spoleruj ( tylko nie matuj do bazy bo zetrzesz cały lakier) po takiej polerce dobra myjnia by pasta nie zaschła za uszczelkami i woskowanko auto będzie jak nowe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On :tongue4:

tym bardziej że mam możliwość pożyczenia polerki i tym razem jednak posiedział bym nad nim trochę dłużej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj fotkę. ale z tego co piszesz to sam sobie z tym nie dasz rady a jeśli ona jest do podkładu to tylko lakiernik chyba ze chcesz leczyć syfa pudrem i zamalowywać rysę jakąś koloryzującą kredką która i tak i tak zejdzie po którymś myciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi ktos drzwi przerysowal gwozdziem w tarnobrzegu, a niedawno bo na jesien malowalem :( jak myslicie papierek wodny i polerka cos dadza :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie papierek wodny i polerka cos dadza sad ?

poczytaj wyżej... to zależy czy rysa jest do podkładu może nawet do blachy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inkognito jaką polerke polecasz z takich "nieprofesjonalnych" mam w rodzinie w sumie 5 samochodów, a przydałoby się je przepolerować a za taki manewr chcą 300-350zl / samochód. Więc lekka przesada.. Sam wole wydać 200zl na polerke i zrobic to samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi ktos drzwi przerysowal gwozdziem w tarnobrzegu, a niedawno bo na jesien malowalem :( jak myslicie papierek wodny i polerka cos dadza :( ?

U mnie taki sam problem - rysa na prawie calej długosci auta (ale raczej nie od gwoździa - takie kupiłem)

Rysa ma różna grubość, zasadniczo nie dochodzi do podkładu i nie przeszkadza jakoś szczególnie ale na samą paste niestety za głęboka, ale mam opory przed rozwiązaniem papier + pasta (czy po robocie nie będzie gorzej).

Ktoś to robił?

Jaki efekt końcowy? Czy nie okaże się po jakimś czasie, że lakier będzie matowy i trzeba będzie co chwile polerować (u mnie lakier jest jak nówka więc szkoda by było).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lakier po takim zabiegu nie zmatowieje normalnie każdy lakiernik po pomalowaniu danego elementu matuje go papierem 2000 lub 2500 na mokro i potem poleruje jakąś dobrą pastą nie "TEMPO" i jest super ładnie i pięknie! tyle że przy matowaniu tym papierkiem musisz bardzo uważać by nie przetrzeć lakieru a potem pasta i polerka aż będzie sie ładnie świecić! chyba ze ta rysa jest tak głęboka ze do samej bazy wiec ona zawsze będzie widoczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 90tych uzywalem pasty tempo tej orginalnej czeskiej efekt byl naprawde super ladnie scierala i polerowala przy malym wysilku teraz to co sprzedaja supermarkety to jest :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w supermarkecie nie kupisz dobrej jakości pasty polerskiej!!!

Inkognito jaką polerkę polecasz z takich "nieprofesjonalnych"

ja mam i używam takiej jest nie droga a poręczne i dobra używam takiej od jakiś 2 lat i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

http://www.allegro.pl/item936239163_polerka_samochodowa_eurotec_2450_w_germany_fv.html

tylko do tej polerki dokupiłem w mieszalni farb gąbkę do polerki i pastę farekli g3 efekt super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...