Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usuwanie nawet głębszych zadrapań


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Ktora najlepsza do rys na CZARNEJ budzie

rysy delikatne wiec chodzi mnie tylko o jeden srodek max dwa aby efekt byl jeszcze lepszy :kox:

Meguiars , Festool a moze jest cos lepszego ???

Cena mniej istotna :gwizdanie:[br]Dopisany: 01 Grudzień 2010, 20:15_________________________________________________co myslicie o firmie Mothers

http://www.mothers.com/

Kupilem " podworkowy "zestaw do felg :decayed: Mam ich Kule polerska (PowerBall ) i paste do alu/chrom - robi raczej dobra robote :good: choc nie jestem specjalista :tongue4:

Powerball exhaust polish

Teraz potrzebuje jakis MEGA srodek na czarny lakier aby pokryc mini rysy, blacha nie plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecicie na takie coś :confused4: ? bo kierowca za mną gadał przez komórę...

http://s339175984.domenastandartowa.pl/pliki/forever/S5009635.JPG

http://s339175984.domenastandartowa.pl/pliki/forever/S5009636.JPG

Jak próbowałem szukać tych rys z tydzień później to znaleźć nie mogłem :blink: nie wiem, popadało trochę śniegu pojeździłem, wytarłem na mokro potem na sucho i kurde na tych fotach jest tragedia ale ogólnie prawie ich nie widać...

Chciałbym spróbować podejść do tematu jakieś polerki, może się uda jak nie to malowanie ale szkoda ori elementów malować...

G3 czy G5? Może pierw papier jakiś? Niech się jakiś znawca tematu wypowie :) mogę jutro zrobić jeszcze inne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecicie na takie coś :confused4: ? bo kierowca za mną gadał przez komórę...

http://s339175984.domenastandartowa.pl/pliki/forever/S5009635.JPG

http://s339175984.domenastandartowa.pl/pliki/forever/S5009636.JPG

Jak próbowałem szukać tych rys z tydzień później to znaleźć nie mogłem :blink: nie wiem, popadało trochę śniegu pojeździłem, wytarłem na mokro potem na sucho i kurde na tych fotach jest tragedia ale ogólnie prawie ich nie widać...

Chciałbym spróbować podejść do tematu jakieś polerki, może się uda jak nie to malowanie ale szkoda ori elementów malować...

G3 czy G5? Może pierw papier jakiś? Niech się jakiś znawca tematu wypowie :) mogę jutro zrobić jeszcze inne fotki.

poleć najpierw delikatnie papierem 1500 potem 2000 na końcu pasta może być nawet tempo bo inne dość drogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chodzi o tą kasę czy 10 zł czy 40 zł pasta a allegro tylko żeby nie zniszczył tego do końca. Trochę boję się papierkiem dawać... To jest na wodę? I tylko w miejscach gdzie są rysy? Czy takie kuliste ruchy i tam rysy i trochę po bokach czy całe kawałki zderzak lecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 i 2000 papierki na wodę zrób kilka kulistych ruchów przetrzyj suchą szmatka i zobacz jak schodzi. jak będziesz kontrolował sytuacje to nie przetrzesz... tylko polerka lepiej mechaniczna bo ręką sie zajedziesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie bój przetarcia i tak będziesz to malował jak nie da rady, najpierw sprawdź na małym kawałku by potem nie jeździć z wielkim ubytkiem klaru jak na razie nie masz kasy na malunek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował tylko czekam na jakieś bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne :gwizdanie:

Ale jeszcze pytania:

1. Przeczytałem dużo "złego" o paście tempo, że mocno ścierna ale ktoś tu chwalił FARECLA G3? Kupić taką? Po wiedzy od 50 zł mogę się na coś lepszego rzucić :gwizdanie:

2. Nie mam polerki i nawet takiej nie załatwię, mogę coś TANIM kosztem zbudować, wysokie obroty czy niskie? Wiertarka z regulacją obrotów i wkrętarkę mam, końcówkę albo kupię tanią albo na obłożę "dobrym" materiałem chochle matki :gwizdanie: ?

3. Jeśli nie polecacie budowanie takiej "polerki" którą potrzebuje ledwo na chwile (dlatego nie kupię pro) to będę jechał ręcznie więc pewnie też ma to jaki wpływ na wybór pasty polerskiej. Czyli ponownie wracamy do pytanie 1, co polecacie?

4. A te kredki UV z allegro :gwizdanie: co prawda piszą tam, że minimalnie można robić w +15 ale tak myślę, pierw machnąć kredką głębsze rysy, poczekać na wyschnięcie te 48h i potem tak jak radzicie, papier + pasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wiertarką nie zaczynaj bo możesz spalić lakier, ręcznie dasz radę tylko trochę się namachasz, pastę jaką byś nie kupił profesjonalną będzie dobra, tempo choć nieprofesjonalna też daje radę ja osobiście używam 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam - jak wielki wpływ na lakier ma polerka mechaniczna ? :mysli:

są jakieś oficjalne badania/wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zbadać możesz sam :naughty: do polerki używa się pasty ściernej wiec efekt jest taki że coś tam lakieru ścierasz bierzesz przyrząd do pomiaru grubości lakieru i sprawdzasz przed i po polerce ile masz mniej lakieru na aucie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj zarysowałem zderzak przedni o murek. :wallbash:

Czytałem posty o tych pastach ale nie wiem na którą się zdecydować.Czy ta pasta którą przedstawił autor tego postu będzie dobra?

I jaki papier ścierny do tego użyć?jaki gruby,bo bym musiał to przelecieć papierem,chyba :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj zarysowałem zderzak przedni o murek. :wallbash:

Czytałem posty o tych pastach ale nie wiem na którą się zdecydować.Czy ta pasta którą przedstawił autor tego postu będzie dobra?

I jaki papier ścierny do tego użyć?jaki gruby,bo bym musiał to przelecieć papierem,chyba :naughty:

wszystko zależy od zadrapania daj fotkę :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro piszesz ze papierem by trzeba to tylko lakiernik ci pomoze. polerka nic nie da. ale daj fotke to ocani sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro wstawie fotke.[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2011, 22:40_________________________________________________koledzy o to foto

7a5b731e6a7487b2.html

za wesoło to nie wygląda :thumbdown:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a5b731e6a7487b2.html

zdarte do podkładu polerka nie pomoże :confused4: tylko lakierowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koloegów! jaka pasta polerska będzie dobra na drobne odpryski na lakierze od uderzeń kamyków? Pozdrawiam

kolego ta

http://moto.allegro.pl/druchema-pasta-woskujaca-lekkoscierna-tempo-ori-i1525102399.html

a co mu to da jak ma podkład odkryty :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...