Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usuwanie nawet głębszych zadrapań


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nikt tutaj nie wspomnial o pascie Farecla G6

mam drobne rysy na lakerze czy pasta Farecla G3 bedzie wystarczajaca do tego?

Druga sprawa,jak moge usunac z maski odpryski (np.po kamyczkach - widac juz bialy podklad) lecz odpryski sa malutkie.

A trzecia sprawa moze nie do konca na temat jaka paste polecacie tylko do pielegnacji lakieru czyli normalnej polerki.

Dzieki Wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nikt tutaj nie wspomnial o pascie Farecla G6

mam drobne rysy na lakerze czy pasta Farecla G3 bedzie wystarczajaca do tego?

Druga sprawa,jak moge usunac z maski odpryski (np.po kamyczkach - widac juz bialy podklad) lecz odpryski sa malutkie.

A trzecia sprawa moze nie do konca na temat jaka paste polecacie tylko do pielegnacji lakieru czyli normalnej polerki.

proponuje poczytać ten temat od początku to dowiesz sie wszystkiego a do zwykłej pięlęgnacji lakieru to nie polerką tylko szmateczka i wosk taka moja propozycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje poczytać ten temat od początku to dowiesz sie wszystkiego a do zwykłej pięlęgnacji lakieru to nie polerką tylko szmateczka i wosk taka moja propozycja...

nie napisal bym posta gdybym nie przeczytal forum :gwizdanie:

Mysle ze postawie na Farecla G3 nie wiem tylko jaka jest roznica w zastosowaniu np. G3 a G6 ?

a co do polerowania zwyklego to sorrki chodzilo mi wlasnie o wosk :kwasny: - sa jakies szczegolne czy wystepuja tylko uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3 grubościerna, G6 pośrednia i G10 wykończeniowa.

Dzieki,

dzis wlasnie dostalem poczta G3 i jest na nim "chyba" data produkcji 22.06.09

Jak dlugo mozna taka paste stosowac?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent podaje jakiś termin ważności, ale na to nie patrz.

Ważne żeby była po użyciu zamknięta i nie wyschła. A w czasie zimy nie trzymaj takiej pasty w aucie lub w nieogrzewanym garażu, bo mróz ją zetnie i będzie do ...... Dopóki jest miękką jednolitą masą, jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie patrz na tego typu kredki, szkoda tych 32~zł

Kiedyś kupiłem ojcu do auta taką kredkę, i co się uśmiałem to szkoda słów, jednym słowem jak bym wtarł kredkę świecową w rysę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item991603630_autosol_pasta_polerska_rysy_tworzywa_sztuczne_fv.html

Póki co w to zainwestowałem, ostatnio allegrowicze którzy sprzedawali ten Neoclean podostawali same negatywy bo nie wysyłają podobno tych past, wolałem dmuchać na zimne, a ten Autosol to poczytałem i podobno dobry do polerki to może też preparat na rysy dobry zrobili :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a gdzie najlepiej kupić lakier żeby pierwsze podmalować wykałaczką głębsze rysy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom2009

http://www.allegro.pl/item1069067397_lakier_zaprawka_bezbarwny_zmywacz_zestaw_naprawczy.html

na tej aukcji mozesz kupic

podajesz nr lakieru i przysylaja ci gotowy kolor

ja kupilem i pasuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom2009

http://www.allegro.pl/item1069067397_lakier_zaprawka_bezbarwny_zmywacz_zestaw_naprawczy.html

na tej aukcji mozesz kupic

podajesz nr lakieru i przysylaja ci gotowy kolor

ja kupilem i pasuje

pozdrawiam

Też od nich kupiłem :) . Wczoraj przyszedł, ale jeszcze się nie zabrałem za odpryski :) Najlepiej podać też datę produkcji autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Powiedzial Bys mi czy ta pasta sprawdza sie tez przy inych kolorach lakieru?Np granatowy metalik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastosowałem g3 i jest dobry efekt, a prawdzie grube rysy nie zaszły :thumbdown: ale to oczywiste, taka natura rzeczy martwej ale drobne znikły :good:

Podzielam wypowiedz kolegi. Małe ryski zeszły duże nie. Lakier jednak nabrał świetności - ożył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy o jak głębokich rysach mówicie i jak robiliście polerkę mechanicznie czy ręcznie matowaliście czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanie bardziej do ludzi znających się na lakierowaniu itp sprawach

znajomy ma otarcie na zderzaku (lakierowany), raczej delikatne ale na pastę nie chce zejść całe przynajmniej na tempo... zmienić pastę czy może:

przejechać to papierem 2500 i polerować? :mysli: nigdy tego nie robiłem na zderzaku i nie wiem jaki będzie efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz to liznąć papierkiem 2000 potem 2500 i polerka tylko może rysa może być do bazy i wtedy raczej konieczna wyprawka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz to liznąć papierkiem 2000 potem 2500 i polerka tylko może rysa może być do bazy i wtedy raczej konieczna wyprawka!

wyprawkę to można dziecku kupić :kox:

W przypadku gdy rysa jest głębsza niż warstwa lakieru bezbarwnego to polerką nic nie zdziałasz,przetrzesz się do bazy i matowe placki zostaną.

Do likwidowania rys papier 2000 jest za drobny, ja na warsztacie do tego celu 1500 używam a do głębszych najpierw 1200 następnie pasta 3M i wosk nabłyszczający. Zauważyłem, że nowsze samochody (z ostatnich 2-3 lat) lakierowane metodą proszkową mają bardzo cienką warstwę lakieru bezbarwnego i bardzo łatwo się poprzecierać przy usuwaniu rys a nawet polerce szczególnie na krawędziach i przetłoczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć usunąłem znajomemu jakieś 95% tego uszkodzenia zostały 3~ ryski i nie wiem jak je usunąć bez malowania... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...