Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usuwanie nawet głębszych zadrapań


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam dość skuteczny sposób na usunięci zadrapań np ze zderzaków. Jak widać na fotach zadrapanie było aż do czarnego plastiku (warunek jest taki że zadrapanie nie może być za szerokie, szerokie zadrapania można zredukować o parę milimetrów) Kupujemy pastę np jak na zdjęciu (bardzo dobra, cena do jakości) Do polerowania używamy starego ręcznika (możby być nowy no jak chcecie :kox:) Oby był wyprany i czysty.

Nanosimy pastę z tubki bezpośrednio na rysę, dość grubo i rozprowadzamy kolistymi ruchami tak żeby pasta została na rysach ale była też w koło rysy.Odczekujemy ok 1min po czym mocno i dość szybko poloerujemy miejsce z rysą i okolice niej. Małe zadrapania zejdą po 1 razie, trudniejsze jak na foto po 2-3.

Sposób na szersze zadrapania:

kupujemy lakier odpowedni do koloru naszego auta, czy to w aso czy mieszalni. parę kropel lejemy na ręcznik czy smatkę i dotykamy nią TYLKO w miejsce z rysą. Czekamy aż wyschnie po czym stosując poprzednią technikę doprowadzamy ją do połysku i wyglądu PRAKTYCZNIE niezauważalnego. Jak przyjedzie do mnie ktoś ze znajomych w celu usunięcia jakijś takiej rysy zrobię fotostory. Na razie jak usunąć cieńkie ale głębokie rysy.

polecam jeśli chodzi o cenę do jakości (po co wydawać kilka stów na pastę skoro mamy jedną lub kilka rys)

zdjcie042i.jpg

a tu przed naprawą i po

zdjcie221.th.jpg zdjcie223o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polerowania lepesza by była pasta G3 i G5 Dostępne w mieszalniach. G3 jest bardziejścierna a G5 to na finisch i na nalutkie ryski. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko zaraz ktoś wpadnie na pomysł wypolerowania pół boku bo ma małe rysy pastą g3 i się może zdziwić.

Podałem pastę którą można kupić w każdym supermarkecie za cenę ok 10zł i jest troszkę bardziej ścierna niż normalne tempo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja używam pasty Druchema (tej co na zdjęciu). Fakt - stosunek ceny do jakości jest :good:

Jednak pasta wymaga trochę siły przy polerowaniu, ale za to wtedy daje najlepsze efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zakupiłem na allegro coś takiego :

http://allegro.pl/item736465494_pasta_nr_1_neoclean_usuwa_rysy_regeneracja_lakieru.html

mam nadzieje że się sprawdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aramir jak wyprobujesz ta paste Neo Clean to napisz jak ona sie sprawuje. Ciekawe czy tak dobrze jak jest to opisane w aukcji?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No efekt zadawalający ale powiedz mi aju czy to jest trwałe?

jasne :good: nie można tego zmyć ani wydrapać, to nie koloryzowanie, po prostu zadrapanie schodzi nieodwracalnie.

NeoClean

są lepsze pasty, tej skuteczność jest może trochę większa niż zwykłego tempo z supermarketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No efekt zadawalający ale powiedz mi aju czy to jest trwałe?

jasne :good: nie można tego zmyć ani wydrapać, to nie koloryzowanie, po prostu zadrapanie schodzi nieodwracalnie.

No to trzeba będzie się zabrać za kosmetykę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważaj żebyś nie porysował pół auta :naughty: zacznij od jakiegoś miejsca mniej widocznego, w razie gdy zobaczysz że wypolerowałeś tak że jest sporo małych rysek wkoło, użyj delikatnej pasty, czyszcząco polerującej (też dostępnej w marketach np) i będziesz zadowolony :hi:

Jak byś mieszkał bliżej to chętnie bym się tym zajął przy piwku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważaj żebyś nie porysował pół auta :naughty: zacznij od jakiegoś miejsca mniej widocznego, w razie gdy zobaczysz że wypolerowałeś tak że jest sporo małych rysek wkoło, użyj delikatnej pasty, czyszcząco polerującej (też dostępnej w marketach np) i będziesz zadowolony :hi:

Jak byś mieszkał bliżej to chętnie bym się tym zajął przy piwku

No szkoda, szoda bo lepiej by sie pracowało przy %... :tongue4: Może jakieś nowe mody by się wymyśliło... :naughty:

Zrobię tak jak mówisz i zacznę gdzieś w małowidocznym miejscu. :good: Dzięx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie No Cleaner nie jest taki zły ... w końcu z przesyłką kosztuje tylko 25zł...

Miałem głęboką widoczną rysę na dachu , po 4min roboty ...po pierwsze nie jest teraz jasna od środka , tylko przyjęła kolor lakieru,

a brzegi rysy się zmniejszyły dzięki czemu jest teraz mniej widoczna ...

Pasta trochę się słabiej sprawuje na plastiku , ale też można się pobawić ...

Najważniejsze to fakt że nie pozostawia zarysowań w około niwelowanej rysy ...

Jak będę miał więcej czasu to powalczę jeszcze , może uzyskam lepszy efekt ....

a i proponuje nabierać trochę zawsze na szmatkę i wcierać kulistymi ruchami w miejsce zarysowania ....

po wszystkim spłukać aby usunąć białe resztki pasty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście wyżej że lepiej nie stosować pasty TEMPO do polerowania auta na karoserii czy cos takiego, ja spróbowałem na zderzaku, poźniej na blotniku i poźniej na całym aucie. Nie ma sie czego bać, nic sie nie zniszczylo, odświeża lakier i to bardzo dobrze. Jedynie trzeba uważać na czarne plastiki np. pod zderzakami, listwy przyprogowe, bo zostawia biale ślady. Fakt ze zajmuje to dość dużo czasu, zeby zrobić to porządnie, nie walić półtubki na jedne drzwi, mala ilosc i male kółka ścierką, pare godzin i efekt :good: lipa tylko ze po 3-4 myciach efekt słabnie no i mnie zajeło to ok 3-4 godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta temp uratowala moj samochod umylem w pracy auto karcherem, okazalo sie ze jakas madra osoba nalala nie rozcieczony srodek do mycia naczep do karchera....... :wallbash: po wyschnieciu samochod z koloru czerwonego zrobil sie bialy ....... na szczescie po 6 godzinach wcierania pasty tempo biale zamazy zniknely ale w niektorych miejscach zacieki zostaly ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po którymś tam "pastowaniu" powinno być ok, tylko nie rób tego dzień w dzień bo zniszczysz lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:witam

Panowie jestem lakiernikiem z zawodu i raczej nie proponował bym pasty tempo jest ona grubo ziarnista i mocno ścierna bardzo niszczy lakier powłoka staje sie cienka i mniej wytrzymała na zarysowania czy kolejne polerki moim zdaniem lepiej wydać troszkę więcej pieniędzy i kupić farekle g3 lub g5 jak kolega wymienił lub jakaś 3m a co do ratowania auta po takim bolesnym karcher-ku kup tak zwaną petke szmatkę scierna przematuj bardzo delikatnie a później spoleruj niestety nie jesteś z okolicy bym mógł ci pomóc za symboliczne piwko mógł bym go spolerować mechanicznie bo ręczna polerka nie daje tak dobrego efektu! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...