Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pobieranie oleju po chipie


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zauwwazylem ze po chipie moja a4 bierze olej. Tzn przed chipem jak sprawdzalem poziom oleju byl na wys 2 rzedu od gory tcyh chropowatych kropeczek, a teraz jest na wysokoscie 4-5 rzedu od gory. Czego to moze byc wina, zle zrobionego programu??? Auto ma przbieg obecnie 138tys (nie wiem czy prawdziwy, ale po sprawdzeniu za pomoca vaga na tyle wychodzi). Olej mam Castrol Edge, wymieniony 7tys km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz częściej "prostowal" noge w aucie to bedzie palił olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie nacieszyles sie jeszcze chipem i mocno ciskasz :evil: ile koni wyszlo po chipie i ile Nm ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawda jest taka ze dosc czesto zdarza mi sie wcisnac pedal gazu w podloge. Nie wiem dokladnie jaka jest teraz moc, bo nie bylem na hamowni jeszcze, ale mialo byc na 165KM i 390NM (lekki program bo sprzeglo juz jest slabe). Wybieram sie w tygodniu na hamownie takze wykresem sie pochwale :tongue4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic nie da i tak bedzie palił olej

motul w porównaniu z Castrolem jest droższy o jakieś 25-30%

i nie ma zadnego powodu aby przechodzic na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul w porównaniu z Castrolem jest droższy o jakieś 25-30%

Należy zaznaczyć ze castrol to największe gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie uważam, zalewam auta castrolem lub tym co zażyczy lub przywiezie klient

osobiście jeżdze na EDGE, jezdziłem równiez na Motulu, ale nie widze żadnej róznicy

temperatura pracy jest taka sama, żadnych róznic w zuzyciu

zresztą temu tematowi jest poswięcony odrebny post

i takim sposobem zrobił sie mały OT :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

138tys

138 to on miał w 2003 :gwizdanie: a poza tym jak naciskasz mocniej sandał to ma prawo troszkę oleju łyknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajtowy program na 390NM :kox: :kox: :decayed: bo sprzeglo nie domaga :polew:

lajtowy program to kolego na max 360Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mowicie ze juz wiecej nie ma co krecic??? A jeszcze w sprawie oleju to w jakim przedzialem powinien sie zawierac jego poziom - w tym zaglebieniu czy w tym chropowatym polu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

138tys

138 to on miał w 2003 :gwizdanie:

I właśnie nad tym należało by się zastanowić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś czipa i nie hamowałeś auta??????? to gdzie tak się robi wirusy????? u kowala????podstawa to zmierzyć parametry po wirusie. Sprawdź sobie najpierw przebieg samochodu w serwisie nie robią z tym problemów. Potem hamownia a potem szukaj przyczyn spalania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to jedź na hamownię , bo zaraz się okaże , że masz chip z allegro wsadzony :wink4: Ja od samego początku jeżdżę na Motulu.Po zrobieniu programu nalatałem już 42tkm i nigdy nie dolewałem oleju między przeglądami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo powiedz mi te 187 km uzyskales na seryjnych gratach? gdzies przeczytalem ze mowiles tak, a kto tak ogarnal temat ? Rogal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo powiedz mi te 187 km uzyskales na seryjnych gratach? gdzies przeczytalem ze mowiles tak, a kto tak ogarnal temat ? Rogal?

Tak wszystko mam seria.Zaraz po zakupie pojechałem na hamownię do Mastersa i rolki wypluły 154KM i 319Nm.Myśleliśmy , że coś było już grzebane ale sprawdziliśmy i nic nie było robione.To co mam aktualnie w podpisie to robota Rogalika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...