Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem prawdopodobnie z turbiną :(


CRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem prawdopodobnie tkwi w turbinie ... Mianowicie samochód nie ma mocy ;(

Bardzo słabe przyspieszenie ... Jak w jakimś starym gracie, do 110KM baardzo mu daleko ... No i predkość to ok. 160km/h - potem wskazówka stoi ...

Czy ktoś kto się na tym zna, mógłby coś doradzić ??

Acha... Jak wymieniałem rozrząd ( u kolesia który pracował kiedyś w salonie WV - teraz sam naprawia tylko Audi i WV ) - powiedziałem żeby zobaczył co z tym spadkiem mocy.. Powiedział, że po wyczyszczeniu turbiny będzie malina.

Dlatego mam zamiar na początku października oddać turbinę do regeneracji ... Jakieś inne propozycie ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój problem prawdopodobnie tkwi w turbinie ... Mianowicie samochód nie ma mocy ;(

Bardzo słabe przyspieszenie ... Jak w jakimś starym gracie, do 110KM baardzo mu daleko ... No i predkość to ok. 160km/h - potem wskazówka stoi ...

Czy ktoś kto się na tym zna, mógłby coś doradzić ??

Acha... Jak wymieniałem rozrząd ( u kolesia który pracował kiedyś w salonie WV - teraz sam naprawia tylko Adui i WV ) - powiedziałem żeby zobaczył co z tym spadkiem mocy.. Powiedział, że po wyczyszczeniu turbiny będzie malina.

Dlatego mam zamiar na początku października oddać turbinę do regeneracji ... Jakieś inne propozycie ?? :(

nie widzę żebyś gdzieś logi wkleił :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój problem prawdopodobnie tkwi w turbinie ... Mianowicie samochód nie ma mocy ;(

Bardzo słabe przyspieszenie ... Jak w jakimś starym gracie, do 110KM baardzo mu daleko ... No i predkość to ok. 160km/h - potem wskazówka stoi ...

Czy ktoś kto się na tym zna, mógłby coś doradzić ??

Acha... Jak wymieniałem rozrząd ( u kolesia który pracował kiedyś w salonie WV - teraz sam naprawia tylko Adui i WV ) - powiedziałem żeby zobaczył co z tym spadkiem mocy.. Powiedział, że po wyczyszczeniu turbiny będzie malina.

Dlatego mam zamiar na początku października oddać turbinę do regeneracji ... Jakieś inne propozycie ?? :(

nie widzę żebyś gdzieś logi wkleił :cool1:

Bo takowych nie posiadam ... :( Tyle przekazał mi znajomy mechanik.

A sam osobiście nie mam możliwości zrobienia logów ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj spotów w twoim rejonie lub klubowicza który zrobi ci logi i powie co autko boli po co wyrzucać kasę w błoto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście logi by się przydały, dużo by wyjaśniły.

Przy rozgrzanym silniku obserwuj na postoju sztangę turbiny, jak się zachowuje gdy kolega dodaje gazu.

Możliwe, że pierścień w turbinie się przycina i nie wypuszcza sztangi.

Nie od razu potrzeba wyjmować turbinę, wystarczy godzinne machanie sztangą na sucho - to na prawdę czasem pomaga.

Przyczyn braku mocy może być więcej.

Musisz zdiagnozować furkę zgodnie z rzemiosłem i wkleić na forum logi. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc

Posiadam audi a4 1998 19tdi 90km, Mam problem z samochodem, traci moc podczas jazdy

NA 4 biegu okolo 3 tys obrotów odłącza turbinę i samochd nie ma mocy max predkosc 90 110 km/h

na 1,2 3-im biegu tego nie ma pracuje w wszystko ok, dochodzi do 5 tysiecy obrotow i nic a na czwartym juz wylancza i musze ponownie zapalic samochud by zresetowac komputer i wtedy wszystko znow chodzi...

Prosze o pomoc ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc

Posiadam audi a4 1998 19tdi 90km, Mam problem z samochodem, traci moc podczas jazdy

NA 4 biegu okolo 3 tys obrotów odłącza turbinę i samochd nie ma mocy max predkosc 90 110 km/h

na 1,2 3-im biegu tego nie ma pracuje w wszystko ok, dochodzi do 5 tysiecy obrotow i nic a na czwartym juz wylancza i musze ponownie zapalic samochud by zresetowac komputer i wtedy wszystko znow chodzi...

Prosze o pomoc ;(

kolego czy czytales watek w ktorym napisales post? nie jestesmy wrozkami, bez logow nie ma dyskusji :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem tutaj nowy czy mozesz mi w prostrzy sposob objasnic o jakiew blogi chodzi

podstawa na naszym forum to szukaj i czytaj :szukaj::rtfm:

a ty przepis na blogi :cool1:

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi który założył temat to dlaczego stwierdzasz że od razu turbina ? ja na początku sprawdziłbym przepływke, po podłączeniu samego vaga bez logów pokaże czy przepływka wskazuje odpowiednią dawkę.

co do drugiego kolegi to obstawiałbym samą tubrinę, kwestia doregulowania, ale jeżeli przecież nic z nią nie było robione to raczej nie, prędzej problem przeładowania, zapieczonych łopatek etc. także nie konieczne jest od razu regenerowanie turbiny tylko oddanie jej do wyczyszczenia jak i zarówno kolektorów i przeczyszczenie intercoolera, taki zabieg stanowczo poprawia kondycje silnika i może tutaj pomoc.

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi który założył temat to dlaczego stwierdzasz że od razu turbina ? ja na początku sprawdziłbym przepływke, po podłączeniu samego vaga bez logów pokaże czy przepływka wskazuje odpowiednią dawkę.

Chodzi o przepływomierz ? ;P Jeżeli tak to był podłączany z passata 110KM też AFN i nic nie dało .. ten sam ból ... jutro powinny być logi także wrzuce co wyszło żebyście coś poratowali :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ostatnio wymieniana turbinę i po wymianie miałem stratę mocy

po zrobieniu logów wyszło mi błąd575. pojechałem do warsztatu i okazało się że wystarczyło przedmuchać jakieś przewody ( rozbierali mi jakąś skrzyneczkę zaraz przy kierownicy jak sie otworzy maskę ) i teraz autko chodzi jak marzenie.

ciskam pedał do oporu i rakieta na 4tyś obrotów ( oczywiście w automacie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozważałeś może przytkanego kata? Ja tak miałem u siebie - mała ro***erducha - wywaliłem flaki z katalizatora i jest git. Po tym zabiegu zamiast 5 km do domu to walnąłem 50km :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...