Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 AUK] Smród z klimatyzacji


fifirafa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem audi a4 B7 silnik 2.O 170 km s-line.Mam bardzo specyficzny problem z którym nie moge sobie poradzić.

Chodzi dokładnie o to że od ok 3 miesięcy z mojego nawiewu dochodzi smród który moglbym porównać do zapachu ścierki albo cos w tym rodzaju...

Sprawa jest o tyle dziwna że śmierdzi i wtedy kiedy włączona jest klimatyzacja i wtedy kiedy jade na normalnym nawiewie...Robiłem już różne rzeczy począwszy od wymiany filtra poprzez wlewanie i pryskanie różna chemią, odgrzybianie jonizacja itd itp...Czy ktos spotkał się z czymś takim???

Słyszalem o tym że mogla tam wejsc np. mysz tylko że od wewnątrz jest to podobno raczej nie mozliwe a od wewnątrz raczej tez nie ponieważ zwracalem uwage na to i samochód byl raczej cały czas zamknięty...Dodam też że smród jest na początku jak odpalam samochód intensywny a potem podczas jazdy słabszy, tylko że praktycznie cały czas we wnętrzu auta panuje zapach starej szmaty...Wszystkich którzy mogą mi pomóc prosze o rady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do fachowców od klimy niech lookną na całą instalację,trudno coś tutaj wniosl=kować skoro robiłeś jonizację,odgrzybianie itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też miałem taki problem jak twój. I tak jak piszesz żadna chemia nie pomaga więc poswieciłem dwa dni i rozebrałem cały kokpit aby wydostać całą dmuchawe wraz z kanałami i systemem sterujacym klapkami (niestety trzeba spuścić freon i odłączyć nagrzewnice (dwa węże). Cały problem tkwi w chłodnicy od klimy (strasznie zagrzybiona) i u mnie klapki sterujące są pokrytą taką gąbką które przesiąkły tym zapachem. Wymyłem dokładnie chłodnice klimy i kanały wewnątrz a pianki usunołem i pomogło zapach zniknął. Bardzo pracochłonne ale skoro srodki nie pomagały to opłacało się troche poświęcić czasu w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, w sumie ten temat przez pewien czas był bardzo rozwinięty na forum. U mnie śmierdziało jakby coś się zalęgło i zdechło w przewodach wentylacyjnych ale tylko gdy klima byla wyłączona gdy ją włączyłem smrud automatycznie znikał.

Momogło odgrzybianie, jak narazie od 3 miesięcy mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tak mi śmierdzi z nawiewów, że nie można wytrzymać. Jest to zapach stęchlizny, ale można go też porównać do zapachu ścierki, jak kolega wyżej napisał. klimatyzacja wyczyszczona, filtr wymieniony. w tygodniu jadę do mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić odpływ wody z parownika. Bo jeżeli odpływ jest zapchany, to żadna chemia nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyć klimę i po jakimś czasie sprawdzić czy jest kałuża wody pod samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

"wali zgnilizną aż się wsiadać do samochodu nie chce!!!!

prosze o podpowiedz jak dostać sie do parownika od dołu aby nic nie demontować-słyszałem że jest taki sposób-tylko gdzie szukać tej rurki aby wprowadzić płyn "wurth"-słyszałem ze pomaga na smród.

auto było 2 razy walone chemią na wentylator-nic nie pomogło

pomocy gdyż szkoda mi dziecka które to wdycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

"wali zgnilizną aż się wsiadać do samochodu nie chce!!!!

prosze o podpowiedz jak dostać sie do parownika od dołu aby nic nie demontować-słyszałem że jest taki sposób-tylko gdzie szukać tej rurki aby wprowadzić płyn "wurth"-słyszałem ze pomaga na smród.

auto było 2 razy walone chemią na wentylator-nic nie pomogło

pomocy gdyż szkoda mi dziecka które to wdycha

Mam to samo, klima w warsztacie 2x odgrzybiana, nowwy czynnik, nowy filtr pp z aktywnym węglęm i dalej waliło, zainwestowałem w Wurth jedno opakownie do nawiewów drugie pod filtr na wentylator - dalej wali, mniej ale wali, jak klima pochodzi 1-2 min smrodu nie ma a na econie szyby trza uchylać bo można pawia puścić :sick3:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaczeło robić sie cipło i podobny smrodek sie pojawił, ale tylko po wlaczeniu sie klimy i zaraz ustaje... odgrzybie klime i zobaczymy co będzie.

A jeszcze jedno moze ktos podpowiedzieć gdzie sie znajduje rurka ktora spływać powinna woda z klimy- może jest nie drożna..?? musze to sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdzie jest kanalik odprowadzający skropliny na zewnątrz. Podejrzewam że jest to główny powód smrodku z klimatyzacji w moim aucie. Po włączeniu klimy nie ma kałuży pod samochodem. Jak samochód postoi na słońcu to po wejściu do wnętrza czuć woń wilgoci i stęchlizny. To samo jest po włączeniu klimy ale po pewnym czasie zapach ustaje albo jest naprawdę mało wyczuwalny, natomiast jeśli włączę obieg zamknięty od razu jest smród. Może ktoś czyścił ten odpływ i wie jak to najszybciej i najłatwiej zrobić. Już brakuje mi pomysłów jak pozbyć się tego smrodu. Robiłem wszystko ozonowanie z czyszczeniem ultradźwiękowym jednocześnie i od razu potraktowałem bezpośrednio parownik pianką. Dwa tygodnie ok później smrodek wraca. Pomocy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd kogoś znajomego zaprosić do auta na przejażdżkę tak wali :embarrassed:niemówiąc o fajnej lasce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd kogoś znajomego zaprosić do auta na przejażdżkę tak wali :embarrassed:niemówiąc o fajnej lasce :decayed:

Od niej też wali? :polew:

Taki żart :gwizdanie:

Trzeba sprawdzić odpływ wody z klimy czy nie jest pod spodem śjakimś błotem zapchany. Nie macie czasem mokrych dywaników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na włączonej klimie jest kałuża pod samochodem? Oczywiście wody nie oleju :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...