Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju do mojego silnika w Audi?


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

To jak powinno się spuścić żeby spłynęło jak najwięcej ?

Musiałbyś się pobawić w spuszczanie oleju z chłodniczek etc, sam tego nie robiłem wiec nie wiem co i jak :) Dużo roboty wiec mało co kto to robi, jakbym miał kanał to może i bym się pobawił, ale nie mam to jeżdżę do fuszerarzy, którzy przelewają.... ale nauczyłem się już i od teraz będę mówił bym mniej wlał, a resztę ja sobie sam doleję, bo pierdziele się później bawić w strzykawkę i wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jak spuszczasz z chłodniczki to od razu trzeba się zaopatrzyć w oring bo stary jest do wymiany wtedy. Czyli korek spustowy i odciągnięcie z obudowy filtra i wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzykawka i wężyk to nic przyjemnego - odciągasz i odciągasz - potem sprawdzasz, sprawdzasz, znowu odciągasz - wydaje Ci się że wyciągnąłeś już cały olej z silnika :D a tu 200 ml wyszło i nadal jest ponad stan.

Przerabiałem to w zeszłym roku i teraz dłuugo spływało - wlałem 5.1 litra (BDG) i jest idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bańkę 5L zapłacisz mniej niż jakbyś litrowe opakowania kupował. Wlejesz niespełna 4L, a reszta na dolewki jakby co zostanie :wink: Gdy pierwszy raz wymieniałem olej to weszło tyle co podaje ELSA (3,8L) i poziom oleju był równiutko na środku bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ALH wchodzi max 4,5L.

Mechanik ostatnio mi zalał 4,5L z 5L bańki Motula... Miałem mu zwrócić uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak moze sie ktos orientuje ile mniej wiecej wyniesie koszt wymiany filtra i oleju (półsyntetyk), najbardziej mnie interesuje ile filtr moze kosztowac do 1.9 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak moze sie ktos orientuje ile mniej wiecej wyniesie koszt wymiany filtra i oleju (półsyntetyk), najbardziej mnie interesuje ile filtr moze kosztowac do 1.9 TDI

Półsyntetyk? Chyba zartujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b8 2.0tdi 143km 105 kw 5litrów i ani mniej ani więcej

Proponowałbym zmienić to, że do A4 B8 2.0 TDI wchodzi 3.8 litra

wczoraj wymieniałem olej i weszło 4,8 i jeszcze na miarce nie ma maksimum czyli potwierdzam, że 5 litrów bedzie idealnie.

Po nalaniu 3.8 litra po odpaleniu auta zaraz mi wyskoczyło info, ze natychmiastowo mam dolac oleju i po dolaniu litra dopiero jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów oleju wchodzi do silnika 2.0 tdi BLB? Niby napisane jest, że 3,8 l,a le ktoś pisał, że wlał 4,3 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów oleju wchodzi do silnika 2.0 tdi BLB?

Niby napisane jest, że 3,8L ale ktoś pisał, że wlał 4,3 L?

Mówisz mechanikowi... stanowczo prosze nalac mi 3.5 L oleju. Bez wzgledu na to co on bedzie chciał.

I niech Ciebie nie czaruje słowami po wlaniu oleju, Typu :.... to teraz prosze zapalic silnik... i juz zgasić (mineło 10 sekund)

I teraz sprawdzimy stan oleju... i nastepna wypowiedzia... O jednak jest za mało, musimy dolac wiecej.... :facepalm:

To Ty jestes klient i masz prawo wymagac. Nastepnie zabierasz banke z pozostałym olejem i jedziesz do domu.

Oczywiscie nie zapomnij zapłacic za wymiane....:wink:

W domu stawiasz auto na rownym terenie i idziesz na obiad.

Po 2-3 godzinkach sprawdzasz stan oleju w Twoim silniku.

Jesli jest za mało, (a napewno bedzie, ale wystarczajaco duzo, aby silnik pracował bez problemowo) to powolutku dolewasz mu oleju. Sprawdzasz co pare minut jaki jest stan oleju. Jak masz na max... to koniec zabawy.

Lepsze to niz sciaganie oleju strzykawka jesli stan bedzie za duzy.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a stosował ktoś może do swojego diesla olej 10w60?

Kolego Franek ten wątek jest pod tytułem.... " Ile oleju do mojego silnika? "

A nie jaki olej itd...

Najlepiej zapytaj tu... http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje w dobrej cenie kupić olej Millers Oils XFS 5w50 3,5 litra z 269 dnia 2012 roku od pewnego sprzedawcy. Pytanie czy ta ilość starczy by przynajmniej do połowy przykryć bagnet w silniku 1.9TDI AHF 110KM. Bo teraz mam zalanego Motula X-cleana C3 5W40 4 litry i jest do maxa. Czy przy ilości 3,5 l musiałbym dokupić butelkę 1l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...