Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju do mojego silnika w Audi?


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w sumie pytanie - w instrukcji pisze, że do 2.7 tdi wchodzi 7,4 litra, a tu na forum 8,2. Która z wartości jest poprawna? Ja osobiście mam zalane teraz ok 7,5 litra i pokazuje mi wskazanie na mmi ok 3/4 stanu czyli nie max. Dolać jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na miarce ile pokazuje? jeli też 3/4 to tak zostaw nie dolewaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc.po str kierowcy miedzy pasem przednim a kolektorem ssacym przy przepustnicy... pomarańczowe ucho miarki...chyba ze jest to tylko zaśalepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś jestem po wymianie oleju + filtra paliwa filtra kabinowego , powietrza i oleju wlali mi 3,5 L a 1,5 L zostawili mam pytanie przejechałem juz jakieś 30-40 km i mi pokazuje a raczej nie pokazuje stan poziomu oleju ..... :kwasny:

20140417201.jpg

Inspekcja olejowa skasowana tylko na MMI i nawet żaden błąd nie wali

20140417203.jpg

Poczekać jeszcze chwile pojeździć czy dolać resztę oleju do zbiornika

Porady mile widziane pOOOOzdro ! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie dobrze ci wlali oleju.nie ma sensu lac na maxa. sprawdz na miarce ile jest.

co do wskazan ja jak u siebie wymienilem olej i skasowalem asyst to przez 3dni nie pokazywal nic.wydaje mi sie ze z racji wczesniemszego skasowania niz byl koniec terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem olej w silniku 2.0 TDI CAGA wlałem całe 5 litrów i miarka pokazuje trochę ponad międzystan ,czyli akurat ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4. 2.0TFSI . 4,5l wraz z wymiana filtra oleju według Audi!

Koleżko robisz bajzel-nie mieszaj benzyniaczka z ropniaczkami... B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jestem po wymianie oleju i mam pewien problem:
Zalalem 4l motula 0w40 i pokazuje maximum. Nie wiem czy to nie jest na dużo do silnika 1.8 tfsi? Czy ktoś może mi powiedzieć czy powinienem się martwic, lub czy spuscic trochę?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile oleju zalac do CDUC?

Na forach sa sprzeczne informacje. Wedlug instrukcji 6,4 l troche malo chyba, co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak odsysacie nadmiar oleju?

Wymieniałem dziś olej i niestety mechanik minimalnie za dużo go wlał (ok 3mm ponad stan max)

nie chce od nowa jechać na kanał i ściągać osłonę żeby upuścić go korkiem spustowym... czytałem o jakimś patencie ze strzykawką :) może ktoś podpowie?

Czy jeździć z takim "nadmiarem" i się nie przejmować?

Wie ktoś może, jaka jest granica stanu oleju, kiedy na fisie wywala komunikat o jego niskim stanie?

Możliwe że przy stanie lekko mniej niż 1/3?

Miałem właśnie tyle i zaczął wyświetlać się komunikat na krótko przed wymianą... Czyżby sam czujnik szwankował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriuu popraw 1.8T

AEB APU ARK ANB -3.5l

AJL AWT ATW - 3.8l (wiekszy filtr oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.
Potrzebuje rady i za razem odpowiedzi.
Mianowicie 3 di temu bylem na wymianie oleju w moim 2.0TDI A4 B8 120km.
Nalano mi 3,6 l oleju z banki 5 litrowej mechanik poinformował mnie ze mam dolać sam na spokojnie i sprawadzic na komp.czy jest ok i sie zgdza bo z audi to niby nie wiaodomonigdy a te 3,6 l jest w sam raz.
A potem trzeba uzupełnić to względem kontrolki na wyświetlaczu.
Moje pytanie do was czy oby na pewno nic się nie stało??
Moja wspaniała zona bez dolewania oleju do tej ilości 3,5 l zrobiła 100km :( bez mojej wiedz ,do teściowej sobie pojechała :(
Po jej powrocie w panice sprawdziłem i dolałem olej nic poza kontrolką ( dolej natychmiast olej)się nie pojawiło silnik pracuje normalnie nic się nie zapala na wyświetlaczu ani nie pokojacego niedzieje.

Czy coś złego mogło się stać?
Czy silnik mógł się uszkodzić?

Jeżeli coś było by nie w porządku jakie były by tego objawy??
Po czym bym to zaobserwował? :(

Proszę o rade i odpowiedz.
Pozdrawiam panjawor

Edytowane przez panjawor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno silnik przytarłeś na panewkach więc remont Cie czeka, podziękuj żonie a teściowa niech wyskakuje z hajsu :D

Tak na poważnie, jeśli po przyjezdzie Twojej żony sprawdziłeś olej i był w normie (nawet jeśli byłoby minimum) to nic się nie stało.

Pamiętaj że na zimnym silniku będzie na miarce lub komputerze nieco więcej oleju, bo spływa on z górnych elementów silnika do miski.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno silnik przytarłeś na panewkach więc remont Cie czeka, podziękuj żonie a teściowa niech wyskakuje z hajsu :D

Tak na poważnie, jeśli po przyjezdzie Twojej żony sprawdziłeś olej i był w normie (nawet jeśli byłoby minimum) to nic się nie stało.

Pamiętaj że na zimnym silniku będzie na miarce lub komputerze nieco więcej oleju, bo spływa on z górnych elementów silnika do miski.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

hej.

Dziekuje za odpowiedz.

Tesciowa to zmora :D to wszystko przez nia.

Na prawde sie martwilem teraz stan oleju jest w normie.

Po dolaniu wszystko sie unormowalo i jest ok nic sie nie swieci i nie widac zadnej iformacji o usterce.

Auto wydaje sie jechac tak jak wczesjniej.

Czyli ta granica 3.5-3,6 litra ktora byla nalana ochronila prace silnika przed zatarciem?

Czy jest to mniej wiecej prawie gorna granica poziomu oleju jaki wchodzi na minimum?

Pozdrawiam Przepraszam za pisownie .

Edytowane przez panjawor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wlał Ci 3.6L oleju, jak sprawdzałeś olej to ile go było na bagnecie/miarce?

Jeśli minimum albo norma to niczym się nie przejmuj.

Zwykle jest tak że pompa olej jest w najniższym punkcie miski, na bagnecie będzie poniżej minimum ale dalej będzie rozprowadzać olej w silniku.

Gorzej jak bagnet jest suchy a dawno się nie sprawdzało oleju :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...