Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak. Miałem żółtą i założyłem zielona bo taka na miejscu była. Jakoś nie czuję różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Powiedzcie mi, do 1.9 TDI AWX podejdą poduszki z silnika 2.0 TDI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi numerami poduszek?

u mnie na lewej poduszce na części gumowej jest 8E0199379B a niżej na tej samej poduszce na części tej aluminiowej 8E0199379L. Różnią się tylko końcową literą L lub B.

Czy mogę do siebie włożyć np. taką:

kod: 8E0199379BF

http://allegro.pl/oryginalna-poduszka-silnika-a4-8e0199379bf-od-aso-i5978324477.html

w linku piszą że od 2005r ale poduszki wyglądają tak samo.

To samo tyczy się prawej czy mogę włożyć tą: 8E0199382AG

http://allegro.pl/oryginalna-poduszka-silnika-a4-8e0199382ag-od-aso-i5978324900.html

Może te ostatnie literki odpowiadają za rok produkcji albo coś takiego? może ktoś z Was wie o co z tym chodzi?

Mam a4 b6 1.9tdi AWX 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literki B z i L zamieniają się od 2008r na nowe nr

8E0199379BF lewa poduszka

8E0199382AG prawa poduszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne dzięki za szybką odpowiedź.

Czyli normalnie mogę wsadzić te z linków co podałem wyżej ? nawet jeżeli w aukcji piszą że do a4 od 2005r. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne dzięki za szybką odpowiedź.

Czyli normalnie mogę wsadzić te z linków co podałem wyżej ? nawet jeżeli w aukcji piszą że do a4 od 2005r. ?

Tak, z resztą innych nie ma dostępnych w ASO do Twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podlacze sie do tematu bo na poczatku postów widzialem ze ktos opisywał objaw walnietych poduszek jako "strzelanie" . tez mam co jakis czas takie strzelanie gdy chce ostrzej ruszyc lub hamuje. na jalowym biegu czuc delikatne wibracje i na vagu caly czas pokazuje blad poduszki. Nic po za tym sie nie dzialo typu ze szarpal przy odpalaniu czy gaszeniu. i jaka poduszke polecacie? ori uzywke warto??

Edytowane przez bziko86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź pod auto i będziesz widział czy wylane czy nie. Zostaje na nich taki różowy zachnięty / bądź jeszcze cieknący olej (poduszki olejowo-gumowe). W zamienniki nie ma się co pchać. Dobrać nr po VINie i tylko ORI. Ewentualnie używka z ostatniego wypustu. Jest mnóstwo tematów w necie, gdzie można poczytać jak sprawdzały się zamienniki. Po założeniu było albo gorzej niż na starych wylanych, albo było dobrze przez krótki okres czasu i problem powracał. Dlatego od razu lepiej kupić AVON z ASO i mieć problem z głowy. Żadne CORTECO czy LEMFORDER nie wchodzi w grę. Ci producenci sprawdzali się, tam gdzie poduszki były tylko gumowe lub w silnikach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wymienic poduszkę co z czujnikem i takie pytanie: czym się różnia poduszki z ednakowymi numerami ale z roznymi literami? czy do moego auta nie bedze pasowala poduszka z innego auta? Co byli montowane w B7 nie pasuje na B6? które numery mogły być stosowane zamiennie? szukam jakis dobrych uzywekna all..ro, ceny sa od 25 do 200 zl, - czym oni sie roznia? z gory dzinkue.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka z czujnikiem lewa do AVF:

do 2008 >> 8E0199379AB

od 2008 >> 8E0199379BF

Poduszka bez czujnika prawa do AVF:

do 2008 >> 8E0199382K

od 2008 do 2009 >> 8E0199382AB

od 2009 >> 8E0199382AG

Także jak szukasz używki to najlepiej te ostatnie numery (najmłodzsze). I żeby wylana nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poduszka z czujnikiem lewa do AVF:

do 2008 >> 8E0199379AB

nie jaka inna nie pasuje? akkurat z takim numerem chiba nie znajde na all..ro.


znalazlem z literka L, - nie da sie je wstawic zamiast mojej starej? Przeczez ktos tu pisal ze od 2.5 dobrze sie sprawdza z AVF em. Czili od innych aut, nez 1.9 tez by byli dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie bez powodu do auta dobierane są takie a do innego takie poduszki (numery końcowe). Silniki mają różne moce, charakterystyki, momenty... Możliwe, że właśnie do tego dobierane są też poduszki.

Np w passacie z tym samym silnikiem są montowane poduchy bez elektrozaworów. W Audi 1.9 TDI idzie już z elektrozaworem po lewej, a 2.5 TDI mają po dwie poduszki z elektrozaworami.

Trochę zaktualizowałem listę

Poduszka z elektrozaworem lewa do AVF:

do 06.2004 >> 8E0199379L

od 06.2004 do 11.04 >> 8E0199379M

od 11.2004 do 08.2008 >> 8E0199379AB

od 08.2008 >> 8E0199379BF

Poduszka bez elektrozaworu prawa do AVF:

do 2005 >> 8E0199382D
do 2008 >> 8E0199382K
od 2008 do 2009 >> 8E0199382AB
od 2009 >> 8E0199382AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




do 06.2004 >> 8E0199379L

od 06.2004 do 11.04 >> 8E0199379M

Zgadzam sie, ale nic sie nie stane jak zamontue zamiast perwszej druga, i odwrotnie. W tym zakrese czasu silniki byli te same i nadwozia tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie powinno dziać, ale weź pod uwagę, że im starszy nr tym poduszka teoretycznie bardziej zmęczona. Najlepiej szukać tych z ostatniego rzutu. Chyba, że ma się info ile km przejechało auto itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja znalazlem est z anglika z takim przebegem jak u mnie (260 000). Tak ze mam watpliwosczi kupic je czy nie. Z tym ze to est przebeg po UK, nie po naszyh drogah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg na pewno robi swoje, ale guma z wiekiem sama z siebie traci właściwości, staje się miękka, parcieje, zaczyna pękać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kupowanie używanych poduszek mija się z celem jeśli ktoś chce zminimalizować drgania przenoszone na karoserię. Moje poduszki były wizualnie w idealnym stanie, a jednak po wymianie drgania ustały. Warto wymienić także poduszkę skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem uzywke dla tego ze
1 Takie rozwenzanie est polecane na tym forum
2 zaplatalem sie w tych poduszkach: w sklepach obeacua original za 120-130 euro. po 2 tygodne czasu. Natomiast, w ASO proponua ori, ale nie sa w stane powedzec jakej firmy, i, uwaga! tanej jak w sklepach! Odpowedz est taka ze to est ori, vw-audi, reszta to mni nie obchodzi. Tak ze kupilem uzywana, z ostatnich lat, - ...379BF. Drgan nie mam, sama wibracyja w zakresie obr. 1800-2000. jutro jade je wymienic, zobaczimy czy drgania ustala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...