Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Miksol lałem do Simsona 1 do 50 ,ale tam miałem silnik dwusów ,no chyba ,że co poniektórzy mają takie w audicach, to niech tak dalej robią.

Uszlachetniacze do ropy można lać,ale nie Miksol. Jeszcze troche to wrucimy do Superolu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Miksol lałem do Simsona 1 do 50 ,ale tam miałem silnik dwusów ,no chyba ,że co poniektórzy mają takie w audicach, to niech tak dalej robią.

Uszlachetniacze do ropy można lać,ale nie Miksol. Jeszcze troche to wrucimy do Superolu !!!

po co się udzielasz jak masz na ten temat zerową wiedzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o miksolu się nie wypowaidam bo nie wiem nic na ten temat. Wiem tylko że uszlachetniacz rzeczywiście pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerową wiedze ma ten który tak pisze!!! ,a uszlachetniacz zawsze coś pomoże.

Nie obraź się ale mimo, że go dolewałeś do tego Simsona to chyba nie za bardzo wiesz w jakim celu. Jeżeli Twój Simson wytrzymał to Audi tez da rade :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obrażam i myśle ,że Ty też się nie obrażisz,a Simsonem to ja jeżdziłem od 13-go roku życia ,i wiem po co go lałem,raczej to Ty chyba nie rozrużniasz silników -tamten to dwusów i miksol lało się do smarowania silnika,(smarowanie wału korbowego,łożysk na wale i tłok), a audi silnik to jest czterosów i znasz zasade smarowania w tych silnikach, przecież robisz wymiane oleju co 15 tyś.km.To zadaj sobie pytanie w jakim celu i sam sobie odpowiedz. Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o smarowanie silnika tylko np pompowtrysków...

Wiesz czemu kierowcy jezdzący na oleju opałowym leją miksol bo to paliwo jest za suche i chcą tym sposobem zapobiec uszkodzeniom aparatury wtryskowej.

Nawet P. Koraszewski zajmujący sie przygotowywaniem audi do wyścigów zaleca od czasu do czasu wlać miksolu do ropki szczególnie w autach wyposażonych w PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie laika:

o mechanice może mam trochę pojęcia, ale nie wiem jak wygląda pompowtryskiwacz, i na jakiej zasadzie działa,

i moje pytanko : czy pompowtryskiwacze w silnikach VAG rzeczywiście są smarowane paliwem , czy zbyt suche paliwo może im zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,czy ktoś wie gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika,przekaznik świec żarowych i sterownik świec żarowych,bo sprawdzałem, i nie dochodzi napięcie do nich ?

Nie ten topic kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej wymieniany MOTUL DIESEL SYSTEM CLEAN równierz ma certyfikat TUV wiec mozna go bezpiecznie uzywac. ja jednak zalecalbym czesta wymiane filtra paliwa bo to on decyduje o tym co przez wtryski przechodzi a wszyscy wiemy jakie paliwo jest w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej!

powinno ci pomóc. Ja nalałem i wydaje mi się że lepiej pali w te mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielę się nieco w temacie czy lać mixol czy nie, otóż miałem kiedyś sporo do czynienia z silnikami diesla, wymieniałem końcówki wtryskiwaczy, dokonywałem ich regulacji. Powiem tak, jeżeli wtryskiwacz ma tendencje do podlewania, to mixol ani, żadne cudo mu nie pomoże, natomiast jeśli wtryskiwacze mają już trochę nalatane, spokojne można dolać mixol do paliwa, przedtem polecam go nieco rozcieńczyć z benzyną.

Stosowałem proporcję w Mercedesach 508, Starach 1142, Lublinach itp 0.5 litra mieszanki(0,4L mixolu +0,1L benzyny) benzyny z mixolem na zbiornik. Rzeczywiście auta te w zimie lepiej odpalały. Potwierdzam także, poprawę sprawności wtryskiwaczy, po dodaniu oleju. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością mixolu w oleju napędowym. Na pewno warto go rozcieńczyć z benzyną, wtedy łatwiej się miesza z olejem napędowym.

Co zaś się tyczy magicznych środków do czyszczenia, to czasem ze sprawnego wtryskiwacza, robi się lejący.

Tu sceptycznie podchodzę do różnych specyfików tego typu, poddałbym nawet w wątpliwość ich skład, czy czasem nie jest to najzwyklejsza nafta. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja coś dorzucę od siebie !Przyznam że ja tego u siebie nie próbowałem ale znam mechaniora który leczy takie dolegliwości wiecie czym? Zwykłym olejem hydraulicznym leje 5 na zbiornik i naprzód ! Twierdzi że to jest najlepsze :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formuła do czyszczenia wtryskiwaczy stp (czarne opakowanie) ok, chyba wszystko zostało napisane na ten temat, sam też stosuje,

a czy stosuje ktoś przy każdym tankowaniu formułe stp do diesli (niebieskie opakowanie) ??? http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...