Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dziwny dźwięk spod maski


jankes82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj słyszę dziwne cykanie( coś jak chodzący głośno i szybko zegarek) spod maski. Mam auto od 1.5 roku i po raz pierwszy pojawił się taki dźwięk. Dźwięk raczej nie pochodzi z silnika, najlepiej słyszalny jest w okolicach wentyltora. Filmik specjalnie nagrałem z zamknięta maską inaczej dźwięk jest zagłuszany przez pracę silnika. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia bądź dysponuje jakąś wiedzą mogącą pomóc byłby bardzo wdzięczny.

http://jankes82.wrzuta.pl/film/1adT1eynzgV/dziwny_dzwiek_spod_maski_a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda a raczej słychać na zawór węgla aktywmnego (odpowietrzający zbiornik paliwa), nie cyka Ci z czasem też szybciej... jeśli to ten zaworek to wszystko ok

oczywiście mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod temat. Mam podobne tykanie i też w pierwszej chwili postawiłem na zawory.

Dźwięk pojawił się po wymianie oleju. (wymieniałem na taki sam Mobil S 10W40 semi syntetyk).

Po podniesieniu maski. Organoleptycznie dźwięk wydobywa się z przedniej górnej części silnika.

Silnik pracuje bardzo dobrze, brak błędów na VAG-u.

[br]Dopisany: 10 Styczeń 2010, 18:22_________________________________________________Jakieś sugestie? Czy jeździć dopóki się coś nie rozleci??? :disgust::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zmierzyć ciśnienie oleju, to samo miałem u siebie, wymieniłem "szklanki" i po 2kkm cykanie wróciło, a po wymianie pompy jak ręką odjął, od razu sprawdź zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju, lubi się wykręcać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...