Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Drżenie drążka zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam pytanie co może wpływać na widoczne drżenie drążka biegów i nierówna prace silnika szczególnie przy włączonej klimie i światłach na biegu jałowym, czy to może być napinacz?

po wyłączeniu wszystkiego i przegazowaniu drżenie mija.

Opublikowano

moze to byc wina lejacych/zacinajacych sie PD. Masz FIS??

Opublikowano

a jakie masz wstanie puduszki pod skrzynią biegów

Opublikowano
  • Autor

poduchy ok

a drżenie drążka występuje z nieróna praca silnika jak chodzi klima i są włączone światła

Opublikowano

Może to jest koło dwumasowe?

Opublikowano
  • Autor

a co to jest i do czego to koło dwumasowe

wiem ze to moze smieszne pytanie ale jestem laikiem w tych tematach

Opublikowano

Z tego co się orientuję koło dwumasowe służy wyważeniu silnika i jego pracy własnie przy niskich obrotach, jeżeli silnik przy niskich obrotach drży to może to byc własnie to. Ale przyznaje teże że nie jestem mechanikiem i lepiej niech głos zabiorą fachowcy na forum

Opublikowano

o kole dwumasowym dużo już było, wystarczy poszukać :a4fan:

Opublikowano
a co to jest i do czego to koło dwumasowe

W tym samym dziale, w kórym napisałeś to pytanie u góry masz przyklejony temat ".:CIEKAWE ARTYKUŁY NA TEMAT SILNIKÓW TDI:."

Jak jesteś laikiem, to chyba warto zajrzeć ?

A tam można na przykład znaleźć w pierwszym poście: KOŁO DWUMASOWE

Opublikowano
  • Autor

Witam

Poczytałem o kole ale i tak nic mi to nie pomogło trzepie mi lewarkiem zmiany biegów przy włączonej klimie i światłach jak sie silniczek nagżeje przy zimnym nie ma tego tylko słychac róznice w pracy silnika po włączeniu klimy jak sie klime wyłączy drżenie drążka ustaje. :-\

Opublikowano

Ja obstawiam poduchy pod silnikiem i skrzynią... U mnie w zimie nie latało, w lecie na zimnym też nie, dopiero po rozgrzaniu silnika.

Opublikowano

Gzrybol u mnie czasami to samo wystepuje jak silnik jest mocno rozgrzany, klima chodzi i mam włączone światła, czasami występuje to drżenie a czasami nie, jak dodam lekko gazu zeby wskazów była na 1000 to wszystko mija, jak pusze gaz to po chwili to takie lekkie telepanie drążkiem wraca czuć dziwne wibracje. Tez zastanawiam się co to moze być.

Opublikowano

a może masz przytarty kompresor od klimy - zrzuć pasek i zobacz

Opublikowano

PODUSZKI!!! Wyrobione jak są zimne to sa sztywniejsze, a jak się rozgrzeją to zaczyna buda latać... Przerabiałem i po wymianie jest OK!!

uzupełnij profil

Opublikowano

siwy rozumiem ze poduszki po dskrzynią ? tak?

uzupełnij profil

  • 1 rok później...
Opublikowano

u mnie też zaczynają sie drgania drążka i kierownicy jak motor się rozgrzeje, dodatkowo jak załacze klime jeszcze bardziej, panowie gdzie faktycznie jest pies pogrzebany.???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.