Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana prawego lusterka na duże ( angielskie )


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

w tym całym cyrku najmniejszy problem to ta zawleczka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu zmieniać wkładu, szkło nie powiększa nie oddala wzgledem tego małego(przynajmniej moje) dzisiaj sobie porównywałem

To zależy od przyzwyczajenia ja tam wymieniłem na takie jakie było montowane fabrycznie czyli sferyczne bo jeżdżąc na codzień róznymi samochodami przeszkadzalo mi to podczas parkowania i cofania ale to kwestia przyzwyczajenia szczególnie jak ktoś mało parkuje w ciasnych uliczkach alno posiada czujniki cofania i nie musi oceniać odległości podczas cofania :wink: .

Ale tak czy siak to po takim zabiegu czyli wymianie lustra na duże auto wygląda wreszcie normalnie czyli symetrycznie :thumbup1:

Ps.

Fabryka montuje od strony kierowcy asferyczne a od pasażera sferyczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 ,nie miedziany tylko stalowy 0,3mm ale jak juz zrobiles to ok, mi jakos tez ten ori wkład nie robi różnicy w widzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu zmieniać wkładu, szkło nie powiększa nie oddala wzgledem tego małego(przynajmniej moje) dzisiaj sobie porównywałem

To zależy od przyzwyczajenia ja tam wymieniłem na takie jakie było montowane fabrycznie czyli sferyczne bo jeżdżąc na codzień róznymi samochodami przeszkadzalo mi to podczas parkowania i cofania ale to kwestia przyzwyczajenia szczególnie jak ktoś mało parkuje w ciasnych uliczkach alno posiada czujniki cofania i nie musi oceniać odległości podczas cofania :wink: .

Ale tak czy siak to po takim zabiegu czyli wymianie lustra na duże auto wygląda wreszcie normalnie czyli symetrycznie :thumbup1:

Ps.

Fabryka montuje od strony kierowcy asferyczne a od pasażera sferyczne :wink:

a gdzie zakupiłes duze prawe szklo sferyczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zakupiłes duze prawe szklo sferyczne??

Ja na allegro ale można też w ASO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi poszlo wszystko bez problemu,zawleczka na szczescie zajela mi 10min i poszlo(zalozenie)....roznica znaczna wreszcie mozna normalnie patrzec w lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś dokładnie na chłopski rozum opisać jak wymienić ten trójkąt tzn. do angielskiego lusterko wstawić trójkąt z europejskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś dokładnie na chłopski rozum opisać jak wymienić ten trójkąt tzn. do angielskiego lusterko wstawić trójkąt z europejskiego ?

na pierwszej stronie masz opis:wink: oraz na drugiej to

Po wymontowaniu lustra i silniczka do regulacji:

http://images41.fotosik.pl/1429/4d1606e81d22334am.jpg

Tutaj już bez obudowy lustra a z dolnym plastikiem od którego nie trzeba odkrecac srubek:wink::

http://images37.fotosik.pl/1446/439223449deb97d0m.jpg

Wypiąć trzeba przewody w celu sciagnieca starego uchwytu pod sterownie lustra itd (w eurepejskiej wersji wtyczka jest rozbieralna, natomiast w angliku musialem wysunac wsuwki):

http://images42.fotosik.pl/269/b5a3812b7c375af4m.jpg

Pozostaje taki o to sam orginalny trojkat, a montaż w odwrotnej kolejnosci:

http://images49.fotosik.pl/1438/9e354232c66559bem.jpg

Moja audiczka jest polift i lustro także mialem od polifta. Warto również spr silniczek org i od angilka czy w tej samej pozycji jest, u mnie obydowa tak samo pasujowaly. Mam nadzieje ze w miare dobrze opisalem to.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam taki zabieg. W końcu wygląda tak jak powinno :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przekładce, dodam swoje trzy grosze do tematu.

Co do ściśnięcia sprężynki to spięcie jej drutem jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Nie każdy ma jednak stalowy cienki drucik...

Ja zrobiłem to następująco:

- ścisnąłem sprężynę na max w imadle

- użyłem blaszki z pióra wycieraczki (tej bardzo cienkiej, dosyć długiej i sprężystej), przy pierwszej próbie nie udało się włożyć jej na ten sworzeń bo blaszka bardzo odstawała - przypominała U. Wyjąłem i na imadle ukształtowałem ją na kształt |_| gdzie _ ma długość ściśniętej sprężyny.

- mocno skręciłem dużymi kombinerkami

- weszło idealnie

- rozciąłem blaszkę - i wyjąłem jej resztki - trzeba troszkę siły ale wyjdzie

Co do samego założenia zabezpieczenia to po tym zabiegu założyłem ją w zasadzie dwoma palcami...

Niestety nie robilem fotek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aerodynamika sie znacznie poprawiła i wreszcie przestało ściągać na lewo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może ile kosztuje w ASO wkład lusterka prawego do anglika i lewego EU ? bo to co sprzedają na allegro to do niczego się nie nadaje :facepalm:

---------- Post dopisany 28-06-2012 at 12:38 ---------- Poprzedni post napisany 27-06-2012 at 22:01 ----------

Wie ktoś może ile kosztuje w ASO wkład lusterka prawego do anglika i lewego EU ? bo to co sprzedają na allegro to do niczego się nie nadaje :facepalm:

Wkład lewy w ASO 18zł. 220 sferyczne :glupek2: , prawego dużego w ogóle nie znaleziono

---------- Post dopisany at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany at 12:38 ----------

Wie ktoś może ile kosztuje w ASO wkład lusterka prawego do anglika i lewego EU ? bo to co sprzedają na allegro to do niczego się nie nadaje :facepalm:

---------- Post dopisany 28-06-2012 at 12:38 ---------- Poprzedni post napisany 27-06-2012 at 22:01 ----------

Wie ktoś może ile kosztuje w ASO wkład lusterka prawego do anglika i lewego EU ? bo to co sprzedają na allegro to do niczego się nie nadaje :facepalm:

Wkład lewy w ASO 18zł. 220 sferyczne :glupek2: , prawego dużego w ogóle nie znaleziono

Ha ,ha miało być oczywiście 180zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem temat i dalej nie wiem czy wystarczy wymienić sam wkład i będzie ok czy trzeba całe mocowanie. Niestety nie mam mocowania bo mi uradli/urwali lusterka i kupiłem całe. teraz tylko lipa bo szkła trzeba na maxa ściągać do środka żeby co było widać. Jak wymienie wkłady to będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba przecież na 1 i 3 stronie masz opisane co i jak i dlaczego nie inaczej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny trójkącik (mocowanie lusterka) zostaje Ci stary a reszta przeszczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zostało tyle:

2012_06_23_05_28_44.jpg

urwane jest na tym "zawiasie"

Rozebrałem na części

2012_06_28_22_08_42.jpg

i zastanawiam się czy jak tylko ten plastik podmienie to wystarczy:

2012_06_28_22_08_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie zostało Ci nic :facepalm:

niestety to co zostało uszkodzone (czyli tzw.trójkąt) jest potrzebny by było oki sama wymiana wkladu nic nie da :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...