Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Woda się gotuje w zbiorniczku


Tomek4don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem walcze juz 3tyg i nic. Woda mi się gotuje i wypycha zbiorniczkiem, zimne powietrze tylko leci, ciepłego niema wogle wewnatrz auta.mówiono że 1. uszczelka pod głowica - uszczelka nowa, głowica splanowana, na podcisnienie sprawdzona- niepomogło 2. pompa wody do wymiany - pompa nowa zero poprawy 3. termostat- termostat nowy zero poprawy Może jakieś konkretne propozcyje????? :mysli: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proponuję też sprawdzić korek na zbiorniczku wyrównawczym - może uszkodziły się zaworki przez co nie trzyma odpowiedniego ciśnienia i dochodzi do zagotowania płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura rośnie do 105 a nagrzewnica odpowietrzona i sprawdzona. ja myśle ze zapowietrzony jest cały układ. Robił kiedyś już to?? od czego zacząć i jak odpowietrzac ci po kolei ????

Żeby odpowietrzyć układ trzeba podnieść zbiorniczek wyrównawczy, zsunąć trochę wąż z otworem dpowietrzającym z nagrzewnicy. Przez otwór powinno uchodzić powietrze z układu. Było o tym sporo na forum.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petrygo a nie woda. A czy jeżeli odkrecimy korek od zbiorniczka całkowicie to przy temp 90C woda bedzie wyrzucała sie ze zbiorniczka do góry???????

oczywiscie,ze tak-jak silnik jest rozgrzany-to i cisnienie cieczy wzrasta-odkrecajac korek, zawsze cos wyrzuci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie,ze tak-jak silnik jest rozgrzany-to i cisnienie cieczy wzrasta-odkrecajac korek, zawsze cos wyrzuci...

Uwaga to może być niebezpieczne. Ubywa Ci płyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...