Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wycięce katalizatora


maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Ze 2 tyś i wszystko jak narazie ok

Zauważyłeś różnice w wyciszeniu w srodku? Po wymianie jest glosniej/ciszej? Czy bez zmian? Dynamika auta taka sama? Jaki masz przelot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się ten zestaw tłumiki-gruchota sprawuje? Ile już na nim śmigacie?

Ja przelatałem już ponad 2 tyś. i wszystko super. Napewno jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciszej od pustej puszki ?czy jak?

Moim zdaniem ciszej od kata. Co do puszki niewiem, nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dynamika? Ta sama? Ten swist to pewnie wyraźniejszy odglos łopatek w nizszych partiach obrotow przy wcisnietym mocniej gazie? Po chipsie to i z katem ladnie słychać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleca, nie zaleca ... :gwizdanie:

ja jeżdżę bez rurki i żadnych negatywnych objawów nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak miałem pustą puszkę ,dziwnie jest słychać jak schodzi z obrotów na biegu,postanowiłem wspawać rurę w puszkę jest to samo, teraz szykuję się do kupna zamiennika od tego gośćia z allegro,zobaczymy co będzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyciętą puszkę z kata... wypróżnioną... wspawana w środek rurka... puszka z kata zespawana z powrotem :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyciętą puszkę z kata... wypróżnioną... wspawana w środek rurka... puszka z kata zespawana z powrotem :przebiegly:

no i ja tak mam ale jakoś to nie to.dziwnie buczy na schodzeniu z obrotów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wstawiłem zamiennik zamiast kata jakiś czas temu. Zamiennik ok. Jednak mam pytanko do tych co wywalili katy. Czy na biegu jałowym też słyszycie świst turbiny. Samochód zapalony na biegu jałowym, wychodzę na zewnątrz i słyszę świst. Obroty normalne 861. Czy też tak macie ?? Interesuje mnie to bo poszukuję rozwiązania innego problemu a mianowicie mam prawdopodobnie nieszczelność w kolektorze ssącym co może zwiększać głośność pracy silnika. Na neci znalazłem coś takiego:

"Praca turbiny, (jeżeli silnik jest doładowany) powinna być „prawie” niesłyszalna - świsty i gwizdy mogą świadczyć o nieszczelności kolektora ssącego lub o zużyciu łożyskowania turbiny. (turbosprężarki w silnikach ARL(150PS) i ASZ(130PS) są to spore „lochy” i troszkę sobie świszczą więc to norma)

Sprawdź wtedy czy nie ma wycieku oleju w układzie dolotowym- wystarczy rozpiąć rurki układu i zobaczyć, czy w środku są ślady oleju.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na koło zamachowe, które lubi drgać przy pełnym gazie w zakresie gdzie auto ma najwięcej momentu obrotowego a nie należy do najtańszych…"

Tylko że na starym katalizatorze nie słyszałem tego świstu na biegu jałowym. Jak to wygląda u was a szczególnie u tych co założyli zamiennik od tłumniki-gruchot ? Czy też słychać świst na jałowym biegu - jak dotknę gaz to maleje świst ale za chwile znów raca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świst przy wywalonym samym kacie na postoju na biegu jałowym słyszany być nie powinienem (przynajmniej u mnie tak było)

słyszałem ją dopiero po wycięciu tłumika i zrobieniu przelotowego układu wydechowego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świst przy wywalonym samym kacie na postoju na biegu jałowym słyszany być nie powinienem (przynajmniej u mnie tak było)

słyszałem ją dopiero po wycięciu tłumika i zrobieniu przelotowego układu wydechowego :mysli:

czy u innych co wywalili kata też nic nie słychać na biegu jałowym ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na biegu jałowym jest cisza dopiero jak dodaje gazu zaczyna świszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...