Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dudnienie powyżej prędkości 80 km/h, na piątym biegu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam cos dudni mi z przodu po wyżej 80 km/h na 5biegu na całym gazie jak puszcze nogę z gazu to ustaje wciskam caly gaz to znowu cos dudni co to może być

Opublikowano

hehe na pewno wszyscy juz slysza to twoje dudnienie :polew: czlowieku w aucie tyle rzeczy moze "dudnic" ze chyba sobie z tego sprawy nie zdajesz. powiedz na jakiej podstawie mamy ci pomoc? no bo opis niczego nie wnosi.. jedyne co mi przychodzi do glowy to poluzowana oslona pod silnikiem albo inny plastik ktory trzepocze pod wplywem nacisku powietrza

Opublikowano

ale osłona dudniła by cały czas a kolega pisze ze jak ściaga noge z gazu to przestaje wieć moze coś z napędem

Opublikowano

a na pozostalych biegach?

80km/h i piaty bieg to troche wolno,. byc moze zwyczajnie przeciazasz silnik.

byc moze problem dotyczy skrzyni biegow- kol piatego biegu.

malo informacji.

Opublikowano
  • Autor

na 4 biegu tez to słychać w granicach 80- 120 km/h tak jak by mialo cos bicie na przykład krzywa opona ale to tylko słychać na całym gazie jak puszcze noge z gazu to cisza

Opublikowano

a wibracje, drgania nie występują wtedy?

Opublikowano
  • Autor

jak puszcze noge z gazu to cisza jak wcisne caly gaz to znowu cos dudni

Opublikowano

na 4 biegu tez to słychać w granicach 80- 120 km/h tak jak by mialo cos bicie na przykład krzywa opona ale to tylko słychać na całym gazie jak puszcze noge z gazu to cisza

efekt wystepuje, gdy gaz do dechy wciskasz, czy dzieje sie to w czasie jazdy ze stala predkoscia?

Opublikowano
  • Autor

na 4 biegu tez to słychać w granicach 80- 120 km/h tak jak by mialo cos bicie na przykład krzywa opona ale to tylko słychać na całym gazie jak puszcze noge z gazu to cisza

efekt wystepuje, gdy gaz do dechy wciskasz, czy dzieje sie to w czasie jazdy ze stala predkoscia?

tylko dzieje sie to jak wciskam gaz do dechy[br]Dopisany: 26 Październik 2009, 23:04_________________________________________________teraz tak wibruje na całym gazie ze chyba cały srodek sie rozkreci[br]Dopisany: 01 Listopad 2009, 19:01_________________________________________________dodam jeszcze ze tak samo ma drgania na zimnym silniku i cieplym
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam to samo i juz nie wiem co z tym zrobic... :confused4:

Opublikowano

może to być dwumas :mysli:

Opublikowano

Panowie sprawdzcie czy dudni także przy skręcaniu kół z tą prędkością czy może cichnie, mi też tak buczało, i w koncu doszedłem że to łożysko w kole, w weekend wymieniłem teraz cisza i spokój- inny samochod :rolleyes: Jeśli łożysko to ja brałem skf- podobno najlepsze lub FAG lub ruvielle który pakuje łożyska FAG w swoje pudełka:) :good: acha od tego pół lewej strony mi drżało ale teraz super:) Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie sprawdzcie czy dudni także przy skręcaniu kół z tą prędkością czy może cichnie, mi też tak buczało, i w koncu doszedłem że to łożysko w kole, w weekend wymieniłem teraz cisza i spokój- inny samochod :rolleyes: Jeśli łożysko to ja brałem skf- podobno najlepsze lub FAG lub ruvielle który pakuje łożyska FAG w swoje pudełka:) :good: acha od tego pół lewej strony mi drżało ale teraz super:) Pozdrawiam

u mnie raczej to nie to zreszta jak sprawdzic czy skacze auto przy predkości 80km/h i pedale gazu w podłodze????[br]Dopisany: 07 Grudzień 2009, 20:49_________________________________________________

może to być dwumas :mysli:

w 1z???????????????????????????????????[br]Dopisany: 07 Grudzień 2009, 20:49_________________________________________________u mnie może być plecionki wina bo jest w opłakanym stanie a nie mam czasu i kasy wymienić jak nie to poducha(pod silnikiem albo skrzynią) ale za chorobę nie wiem jak je sprawdzić ruszałem silnikiem ale siedzi bardzo sztywno innej metody nie znam[br]Dopisany: 07 Grudzień 2009, 20:52_________________________________________________a u mnie dzieje sie to od 1200 do 2000 obr na 4 i 5 biegu gdy pedał w podłogę, jeśli się trochę ujmę gazu objawy są ale mniejsze to tak jak bym po jakichś płytach betonowych jechał abo po małych "policjantach" :naughty:nie wiem już jak to opisać :no: w każdym bądź razie trzecie budą[br]Dopisany: 07 Grudzień 2009, 20:56_________________________________________________panowie odgrzewam temat naprawił to ktos bo szlak mnie juz na to trafia??????????????
Opublikowano

Sprawdź przeguby wewnętrzne. Też dają taki efekt jak mają luz poprzeczny.

Opublikowano

jaki to jest luz poprzeczny?? bo sprawdzałem i maja luz ale w ten sposób ze tak jak by po około 1cm chodziły w te strony co sie krecą z kołami

Opublikowano

zobacz czy zaraz przy przegubie wewnętrznym półoś rusza się góra-dół,jeśli tak to wysoce prawdopodobne że masz przegub wewnętrzny do wymiany-miałem też takie objawy-przy spokojnej jezdzie niby ok a gdy tylko wiecej gazu to dostawsał wibracji,po wymianie przegubu drgania znikneły

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.