Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do 2.0 ALT?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W pierwszej fazie miałem Valvo 5w40 było cicho dość ( jak na ten model) ale jak teraz jest 5w50 do 2.5 tys to nie wiem że silnik mam ?

Ale mam prawie nowy cały układ wydechowy. 

Opublikowano
4 godziny temu, AndrzejK. napisał:

 

Może silniki z początków produkcji są mniej ,,debilo-odporny" jak te po lifcie ale zadbane i serwisowane jak należy są bardzo wdzięczne.

Opublikowano
48 minut temu, Heeerbi napisał:

ale zadbane i serwisowane jak należy są bardzo wdzięczne.

I o to w głównej mierze chodzi co u nas w kraju nie jest oczywiste.

Bezproblemowej eksploatacji życzę.

Opublikowano
5 godzin temu, AndrzejK. napisał:

Jakieś propozycje, oczywiście z "rodziny" 5W30 ?

Jak chcesz dbać o ekologię, oraz spełnienie odpowiednich norm ewentualnie chodzi ci o katalizator to poszukaj w olejach 5W30.

Ale jak chcesz zadbać o silnik to nie przejmuj się niskopopiołowym 5w30 i lej 5W40.

Opublikowano

No dzięki za sugestię, ale jak wspominałem już silnik "od urodzenia" jezdzi na 5W30 i ma się bardzo dobrze, a oprócz tych zalet wspomnianych przez Ciebie ma jeszcze jedną - "nieobecny" (niesłyszalny) wariator przy zimnym rozruchu na który też ludzie tu narzekają....

W pytaniu do Ciebie bardziej chodziło mi o konkretną sugestię w kierunku oleju 5W30 z podwyższonymi właściwościami w 100st.C.

Opublikowano
Godzinę temu, AndrzejK. napisał:

 ma jeszcze jedną - "nieobecny" (niesłyszalny) wariator przy zimnym rozruchu na który też ludzie tu narzekają...

Heh mój przy zakupie miał uszkodzony delikatnie przez wytarcie pierścieni hakowych. Dzięki temu sporo zbiłem z ceny xD wymieniony na regenerowany od kolegi benyA4 i już 11 tys i cisza na zimnym, ciepłym i na max obrotach i wgl ok.

A jeśli chodzi o oleje to ja się sugerowałem przy wyborze opiniami znajomych którzy mają tuningowane samochody... I jeden z nich powiedział że pomimo zrobionego silnika na igłę tylko jeden wytrzymuje obciążenie 5w50...

Jak nie chcesz przejść to weź kup 5w30 Max life i wymieniaj co 10 tys. I powinno być dalej tak samo. Prowizorycznie raz na dwie może trzy wymiany delikatną płukankę i będzie wszystko dobrze. 

WAŻNE jest żeby robić płukankę na drugim oleju a nie odrazu, czyli kupujemy auto lejemy świeży olej i po 10 tys wymiana z płukanką i albo szybciej chodzi o to żeby do starego oleju o nieznanej historii nie lać płukanki!!! 

Robiłem tak wielokrotnie w rożnych samochodach. Ostatnio w peugeocie 206 przed pierwszą wymiana po kupnie można było szpachelka skrobać pokrywę zaworów, po 5 tys na Valvo 5w40 zrobiłem płukankę i pokrywa zaworów jak i sama głowica piękny złotawy kolor ?

 

Opublikowano
Heh mój przy zakupie miał uszkodzony delikatnie przez wytarcie pierścieni hakowych. Dzięki temu sporo zbiłem z ceny xD wymieniony na regenerowany od kolegi benyA4 i już 11 tys i cisza na zimnym, ciepłym i na max obrotach i wgl ok.
A jeśli chodzi o oleje to ja się sugerowałem przy wyborze opiniami znajomych którzy mają tuningowane samochody... I jeden z nich powiedział że pomimo zrobionego silnika na igłę tylko jeden wytrzymuje obciążenie 5w50...
Jak nie chcesz przejść to weź kup 5w30 Max life i wymieniaj co 10 tys. I powinno być dalej tak samo. Prowizorycznie raz na dwie może trzy wymiany delikatną płukankę i będzie wszystko dobrze. 
WAŻNE jest żeby robić płukankę na drugim oleju a nie odrazu, czyli kupujemy auto lejemy świeży olej i po 10 tys wymiana z płukanką i albo szybciej chodzi o to żeby do starego oleju o nieznanej historii nie lać płukanki!!! 
Robiłem tak wielokrotnie w rożnych samochodach. Ostatnio w peugeocie 206 przed pierwszą wymiana po kupnie można było szpachelka skrobać pokrywę zaworów, po 5 tys na Valvo 5w40 zrobiłem płukankę i pokrywa zaworów jak i sama głowica piękny złotawy kolor [emoji3]
 
U mnie tak castrol zajebal wszystko ktos jezdzil na tym oleju a valvo ladnie trzymal silnik w czystosci 5w40 max life

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
9 godzin temu, radekjez napisał:

... a valvo ladnie trzymal silnik w czystosci 5w40 max life
 

Dokładnie się zgadzam płukanka tylko wspomaga oczyścić silniki to wywalić podczas wymiany. I oleje Valvo mają to do siebie że do końca wymiany zachowują swoje właściwości. W moim przypadku też tak jest nie bierze więcej oleju np po 8 tys km bo się już przepracował. 

Opublikowano
W dniu 20.01.2018 o 01:48, Heeerbi napisał:

Jak nie chcesz przejść to weź kup 5w30 Max life i wymieniaj co 10 tys. I powinno być dalej tak samo

Wiesz, Valvoline od dłuższego czasu stosuję w innych autach (oczywiście o dobranych właściwościach oleju) i mam jak najlepsze zdanie o nich.

Co do konkretnego oleju do Audi to szczerze mówiąc zastanawiałem się mocno nad tym SynPower 5W30 A3/B4 ( stosuję podobny z tym,że FE w Focusie - bez uwag).

Myślisz,że ten o którym wspominasz (proponujesz) MaxLife 5W30 byłby lepszy długofalowo (nie zmieniam olejów na inne marki i parametry co wymianę w autach) do tego silnika w Audi?

Masz tu na myśli parametry chemiczne tego oleju czy proponujesz ot tak?

Dobrze byłoby mieć porównanie tego MaxLife do SynPower, który generalnie będzie właściwszy, bo i jeden i drugi spełnia normę 502 00, więc pewnie będą różnić je niuanse związane z konkretnymi parametrami, o których nie wiem.

Masz może takową wiedzę?

Opublikowano

Proponuję Max life bo do przebiegów i niby konserwuje lepiej. W peugeocie się sprawdza bo raz że wyczyściło silnik to lepiej pracuje. A u nas ważne jest żeby był stabilny film olejowy bo ten wariator ... I jak jest 5w30 to napewno szybciej dotrzeć do góry silnika ale też szybciej z niego spłynie. Może przejdź na 5w40 będzie lepsza tolerancja  filmu na ciepłym, a szybciej smaruje na zimnym...

 

Nie znam się na dokładnych parametrach chemicznych obu olejów ale prawda taka że już do kilku aut lałem 5w40 Max life  i nawet pasat z naszym silnikiem jeździ i i cały czas sąsiad mówi mi że jest zadowolony ze taki tani i że silnik lepiej pracuje przez cały okres do wymiany... Najlepiej było by uzyskać opinie dystrybutora tego oleju nie wiem jak w przypadku Valvo ale np LM ma linie gdzie łącza Cię że specjalista i wszystko wyjaśnia i pomaga dobrać .

Edytowane przez Heeerbi

Opublikowano

to chyba tylko ja mam teraz średnie zdanie o valvo :D
nawet na castrolu silnik lepiej  mi pracuje.

 

Opublikowano
58 minut temu, tracer123 napisał:

to chyba tylko ja mam teraz średnie zdanie o valvo :D
nawet na castrolu silnik lepiej  mi pracuje.

 

Tylko Ty masz dobre zdanie o castrolu ( wszystko o nim na pierwszej stronie wątku) xD hahaha nie no, a tak poważnie raz mi się trafiło że kupiłem podróbkę Valvo i to w sklepie motoryzacyjnym nawet nie miała charakterystycznej nalepki pod korkiem.... A tak niemiłosiernie śmierdziało....

Poszło jako olej do silnika któremu było już wszystko jedne co się lało xD

Opublikowano

dwa razy używałem valvo, 5w40 i teraz 10w40, w obu przypadkach jest głośniej niż na castrolu i motulu, a pobór oleju jest identyczny.
teraz valvo wziąłem ze względu na cenę, jest po prostu najtańszy z tych uznanych markowych.
jeszcze dam mu szanse bo jednak zrobiłem płukankę i mogło wyczyścić silnik z syfu który go wyciszył :D

Opublikowano

Ile ludzi tyle opinii. Ja na costorlu w Hyundaiu myślałem że jednak kupiłem diesela zamiast benzyny xD

Opublikowano

To co, można śmiało lać Valvo 5W50 do naszych slinkiów (2.0 ALT)?

Od jakiś 3 lat jeżdżę tylko na Motulu 10W40 6100 Synergie +.
Pobór - w zależności od drogi, trasa - 0.5L na 2.5k km, miasto 05.L na 1100-1300km, w cyklu mieszanym dolecam 0.5L na 2k km.

Od dłuższego czasu myślę nad Valvo lub czymś innym, co spełnia normy ALT i jest w stylu 5/10W50.

 

Opublikowano

Jak już robisz takie dolewki to wątpię aby inny olej Ci pomógł ale próbować nikt Ci nie zabroni ☺️

Opublikowano
11 minut temu, staszek_kolasa napisał:

To co, można śmiało lać Valvo 5W50 do naszych slinkiów (2.0 ALT)?

 

Ja przeszedłem, wszystko na plus jeśli chodzi o pracę silnika i pobory oleju. Ty też masz taki nieduży więc powinno być ok. Sprzedawca mówił że do niego są określone takie same normy jakości jak do SynPower. W niektórych hurtowniach jest nawet nasz podawana do niego. Więc śmiało. 

Przed przejściem zrób płukankę silnika. 

Opublikowano
To co, można śmiało lać Valvo 5W50 do naszych slinkiów (2.0 ALT)?
Od jakiś 3 lat jeżdżę tylko na Motulu 10W40 6100 Synergie +.
Pobór - w zależności od drogi, trasa - 0.5L na 2.5k km, miasto 05.L na 1100-1300km, w cyklu mieszanym dolecam 0.5L na 2k km.
Od dłuższego czasu myślę nad Valvo lub czymś innym, co spełnia normy ALT i jest w stylu 5/10W50.
 
Ja leje Valvo 5W50 do alt od ponad 50k km i nie mam powodów do narzekania.

Co ważne silnik pracuje cicho. Nawet dziś, odpalony przy -7*C przed rozgrzaniem pracował cicho i równo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

@zapsu

A jak spalanie oleju?
Tak +/-, zdaje sobie sprawę, że trudno porównać dwóch różnych kierowców. :)

Opublikowano

Witam, ja już prawie od 4 lata jadę na ORLEN Platinum MaxExpert V 5W30 spalanie oleju w tym momencie sprawdzam bo miałem uszczelniany silnik póki co 0.5l - 1.6k km. Przebieg 300 tyś.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.