Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja już 50 tyś na motul 10w40 A ostatnio dolalem MoS2 z liqui moly po 2 tyś na tym wynalazku zdaje mi się że ciszej chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=99546]zapsu[/mention]
A jak spalanie oleju?
Tak +/-, zdaje sobie sprawę, że trudno porównać dwóch różnych kierowców. [emoji4]
W moim odczuciu bez zmian. 0,5l na około 750-800 km.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

orientujecie się może jakie HTHS oleju jest sugerowane przez producenta do naszych silników ALT?

Nie mogę nigdzie "namierzyć" i stąd prośba do Was o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Makale napisał:

150 tys na Valvo 5W50 zrobione i silnik nadal żyję...

A ile wciąga oleju na tym 5w50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zaczęła się od 300 na 1000 km szło do 700 / 1000km i teraz coś musięło jebnąć bo teraz od niedawna grubo litr na 1000km, ale tak był silnik sprawny to 300 do 700 gram na 1000km. Widziałem dużo oleju w dolocie mimo poprawionego czwórnika. Zrobiłem na szybko moda odmy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ściągałem z ciekawości dekiel. Na pierwszy rzut oka wszystko jak nowe. Minimalne ślady zużycia na wałku ssącym, ale to naprawdę trzeba było się mocno przyjrzeć. Teraz mocno po d*pie w Quattro na długiej skrzyni obrywa więc nie dziwie się, że oleju łyka, ale dziwne bo osiągi ma suoer, kompresje też trzyma, więc nadal jeżdżę :) Ponadto wlot do dolotu od strony czwórnika całkowicie zaślepiony. Na wyjściu z czwórnika mały filterek zmiast OCT. Nie wiem czy tej rury co od dołu idzie jeszcze nie zaślepię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem ostatnio z gościem co jeździ już kilka lat alt i mówi, że od kilku lat jeździ tylko i wyłącznie na oleju Valvoline 5W50 i dolewa 1litr na 15k km. Także polecam sprawdzić u was, może akurat komuś się to przyda ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem ostatnio z gościem co jeździ już kilka lat alt i mówi, że od kilku lat jeździ tylko i wyłącznie na oleju Valvoline 5W50 i dolewa 1litr na 15k km. Także polecam sprawdzić u was, może akurat komuś się to przyda [emoji5]
Mobil tez kiedys lalem 5w50 i gowno pomoglo

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekjez napisał:

Mobil tez kiedys lalem 5w50 i gowno pomoglo

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Bo Mobil to szit, właśnie ten gość z którym gadałem przeszedł z mobila na ten valvo co pisałem wyżej i jest znaczna różnica. W Twoim przypadku to pewnie silnik był pałowany i jazda bez głowy.. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Mobil to szit, właśnie ten gość z którym gadałem przeszedł z mobila na ten valvo co pisałem wyżej i jest znaczna różnica. W Twoim przypadku to pewnie silnik był pałowany i jazda bez głowy.. [emoji16]
 
Nie madruj kolego bo tym samochodem jezdzilem przez 6 lat co ty nawet nie mogles pomarzyc w tamtych latach o takim samochodzie do samego konca pozniej jedzilem na valvo i nic tez nie pomagalo bylo kilka tych modeli ze nie braly wogole oleju a byly ze na 1000km 800ml moj akurat sie miescil w przedziale 500ml wiec doczytaj troche lektory o tym silniku

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale "lektor" nie czytam ?

Ja nie pisałem tylko do Ciebie, może komuś się przyda, Tobie się ta wiadomość nie podoba to nie mój problem ?

Dobrze , że ja nie marzyłem o tym aucie wtedy co Ty miałeś bo bym się wpakował w takie samo gówno jak Ty ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale "lektor" nie czytam [emoji23]
Ja nie pisałem tylko do Ciebie, może komuś się przyda, Tobie się ta wiadomość nie podoba to nie mój problem [emoji14]
To nie pisz ze moj samochod byl katowany jak nie wiesz proste

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radekjez napisał:

To nie pisz ze moj samochod byl katowany jak nie wiesz proste

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Ja jebe co za ludzie hahaha, obraziłem Ci samochód? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jebe co za ludzie hahaha, obraziłem Ci samochód? [emoji23]
Nie w zadnym wypadku spokojnie nic sie nie dzieje kolego :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj nic sugerować ani zarzucać... ale teoria k323 to bardzo dobra teoria... Bo to przede wszystkim zakatowane alty palą olej. Eksploatacja ma bardzo duże znaczenie. Np. mój nigdy nie widział serwisu long-life na oczy i nie żre oleju (zjadł mi z 200-300ml dokładnie nie pamiętam przez pierwsze 2-3kkm po zmianie oleju z 5W30 na 5W40 i od tamtej pory cisza, nic nie dolewam a bagnet nadal przy maxie, chociaż milimetr-dwa ubyło).

Odma, odpowietrznik pokrywy zaworów, stan "góry" silnika, olej jaki jest zalany, temperatura/warunki wpływające na temp. silnika mają b. duże znaczenie a potem styl jazdy. ALT jest bardzo... no... Księciunio z niego ogółem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania, zresztą też nie mam problemu z olejem ( na szczęście i oby tak zostało).

Niebagatelny wpływ na kondycję silnika ma jego eksploatacja i to jest fakt niezaprzeczalny (zresztą nie dotyczy tylko tego motoru).

Choć jakby miało to przewrotnie zabrzmieć po śledzeniu tego wątku zajrzałem do opisu producenta dotyczącego dopuszczalnego zużycia oleju na 1000km i zonk- dopuszczalne 0,5  do 0,8l.

Biorąc to pod uwagę wpisy wielu kolegów o ponadnormatywnym zużyciu oleju powinny się nie pojawiać, bo przecież w normie się większość mieści.....

Wspomniałeś też o oleju - tu na forum mocno "rzuca" się w oczy rotowanie olejami w celu poprawy spalania mniejszej ilości oleju. Nie wiem czy to dobra droga, ale nie kwestionuję tego.

Zresztą jak wspomniałem,że moje auto od nowości do chwili obecnej jezdzi na takim samym oleju (5W30 - dedykowany przez producenta) to konsternacja była.

Ale pewnie m.in dzięki temu z olejem u mnie cisza, z wariatorem również i dobrze...

 

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Moje ALT przy odpaleniu zaklekocze, pobór oleju gdzieś 0.7/1000km.

mam zmianę oleju..co zalać żeby nie pogorszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Moje ALT przy odpaleniu zaklekocze, pobór oleju gdzieś 0.7/1000km.
mam zmianę oleju..co zalać żeby nie pogorszyć ?
Ja leje Valvoline 5W50 i polecam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Defterbark napisał:

Panowie ! Moje ALT przy odpaleniu zaklekocze, pobór oleju gdzieś 0.7/1000km.

mam zmianę oleju..co zalać żeby nie pogorszyć ?

Co masz zalane aktualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Defterbark napisał:

Panowie ! Moje ALT przy odpaleniu zaklekocze, pobór oleju gdzieś 0.7/1000km.

mam zmianę oleju..co zalać żeby nie pogorszyć ?

Też polecam 5w50. Ale sam klekot przy zapaleniu sugeruje uszkodzenie hamulca na wariatorze, u mnie klepał nawet na ciepłym silniku. Więc wymieniłem na regenerowany i przeszedłem na 5w50 teraz pobór  to litr na 10 tys i bloga cisza z silnika. Z tym że dopiero tak koło 5 tys km robi się większy pobór. 

Wcześniej na 5w40 było koło 200  ml na 1000 km.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...