Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DieselGold na Statoil


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ale Ty chyba nie czytasz co sie pisze. wszyscy sie smieja wlasnie dlatego ze to oczywiste ze do takich silnikow sie nie leje BIO bo rozpieprza wtryski. AUDI ma naklejki na klapce zeby nie lac BIO. a Ty jak najety ze mamy gdzies dzwonic.

Dobra dobra niech wam będzie

Starszy ma nauczkę i teraz na BP jeździ - ale 6koła poszło się jebać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam powiem że 320cdi wciąga wszytko :polew:

mój pali wszytko, ja nawet takiego paliwa do AJM nie leję jakie żona do CDI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec niezle w glowce,zeby zalac bio :decayed: :decayed:

bez takich prosze :cool1:

Co w tym dziwnego?

Wiem, że niby to MERCEDES i to S-klasa ale co z tego jak pompowtrysi ma tak czułe i delikatne że je często szlak trafia. Nie wierzycie to wasz problem kolego GRIPPEN

przepraszam posikałem się :polew: i i jeszcze do Merca S :wallbash:

skoro nie wiezcie to wasz probleem]

Wiem, że to jest MERCEDES i w dodatku S-klasa ale te silniki CDI mają bardzo czułe pompowtryskiwacze i się często psują, jeśli chcecie się przekonać to zajedzćie na pierwszy lepszy ASO Merceesa,

i to nie było żadne BIO tylko zwykłe Ropsko na Orlenie :cool1:

ale Ty chyba nie czytasz co sie pisze. wszyscy sie smieja wlasnie dlatego ze to oczywiste ze do takich silnikow sie nie leje BIO bo rozpieprza wtryski. AUDI ma naklejki na klapce zeby nie lac BIO. a Ty jak najety ze mamy gdzies dzwonic.

na moje to tez poroniony pomysl zeby lac taki szajs do S-classy. a przez te BIOszajsy nie tankuje na Orlenie wcale. zeby sie nie zastanawiac co akurat dzis maja na skladzie...

a wracajac do tematu to glupio chyba STATOIL robi. do tej pory byla to jedyna stacja ktora wypracowala sobie taka opinie ze sprzedaje dobre paliwo a nie uszlachetniany szajs. caly czas tankuje na STATOILu bo jakos wzbudzaja zaufanie. a teraz jak dolaczaja do grupy marketingowego belkotu o super dodatkach to nie wiem co o tym myslec...

Dajcie spokój Mr. Axe...

Jak pisze że nie pisało BIO to napewno nie pisało...

Pod napisem "Kujawski" nigdzie nic nie ma o BIO :polew: :polew: :polew:

Olej-Kujawski-rzepakowy-3l-Full.jpg

Pisało że z pierwszego tłoczenia to do eSy będzie dobry... to w końcu Merc :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechaliśmy na serwis i okazało się że 3 pompowtryskiwacze padłyy odrazu i właściciel serwisu powiedział że nie można tym dieslem lać takiego paliwa

Wiem, że to jest MERCEDES i w dodatku S-klasa ale te silniki CDI mają bardzo czułe pompowtryskiwacze i się często psują, jeśli chcecie się przekonać to zajedzćie na pierwszy lepszy ASO Merceesa

jakie pompowtryskiwacze o czym ty piszesz ? ze niby serwis tak powiedzial ? :decayed:

w mercu nigdy zadnych pompowtryskiwaczy nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty doj**ałeś...

Oj chyba nie wiesz...

CDI ---> Common-Rail Direct Injection[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 19:02_________________________________________________ejjj czemu dojeb_łeś zmienia się w dowaliłes....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czy tam wtryski :)

Sorki..... :wink4:

no ale nieważne było jak było i trzeba było wymienić bo się Tadeusz zakręcił :polew:

Być może były wcześniej podjechane, ale auto z przebiegieem sprawdzonym równym 170000km żeby już wtryski poszły :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie paliwko na statoilu te zwykłe jest moim numero 1, następne jest Neste, Shell i długoooo długooo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie paliwko na statoilu te zwykłe jest moim numero 1, następne jest Neste, Shell i długoooo długooo nic.

Mocno zależy od miasta, chociaż...

W Kaliszu po pomiarach ile l paliwa wchodzi do 5l kanistra najlepiej (najdokładniej) wypada Statoil :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede mowil skad wiem ale Orlen do zwyklej ON dolewa bodajrze do 10% BIO i jest on na stacjach sprzedawany jako zwykla ON wiec w tym jednym MR. Axe mial racje. nie wiem czy inne koncerny nie dolewaja BIO ale w przepisach jest dozwolone dolewac do 10% mieszanki (tak mi sie obilo o uszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem na Statoli tego GOLD i odczułem poprawę w kulturze pracy silnika i poprawiły się korekcje na PD. Wcześniej jak wracałem z Niemiec to tankowałem we Wrocławiu na Orlenie na A4 i budą trzęsło na postoju, że szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten GOLD ze statoila to zwykła ropka do ktorej leja okolo 2 wiader uszlachetniacza na cała cystarne , info zasiegniete od pracownika obsługi stacji paliw:)

jak sie dowiem jaki to uszlachetniacz dam znac:), to moze i na opale da sie zmiagac :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten GOLD ze statoila to zwykła ropka do ktorej leja okolo 2 wiader uszlachetniacza na cała cystarne , info zasiegniete od pracownika obsługi stacji paliw:)

jak sie dowiem jaki to uszlachetniacz dam znac:), to moze i na opale da sie zmiagac :polew:

Wszyskie paliwa uszlachetnione tak są robione że jest to zwykły ON i dolew sie do niego uszlachetniacza.

Ja ostatnio zalalem tego GOLD na statoil, auto dobrze na tym jeździ ale różnicy w pracy silnika nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś pierwszy raz spotkałem się na statoilu przy pistolecie była wywieszka FORMUŁA ZIMOWA, wcześniej było tylko diesel gold, czy to chwyt marketingowy czy dodali coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wywieszka jest już od dłuższego czasu - bynajmniej w Gorzowie. Dodam tylko, że robię już 3 bak na tym DieselGold i jestem bardzo zadowolony - startuje od 1 razu przy -18, telepanie się bardzo uspokoiło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś pierwszy raz spotkałem się na statoilu przy pistolecie była wywieszka FORMUŁA ZIMOWA, wcześniej było tylko diesel gold, czy to chwyt marketingowy czy dodali coś?

...ja tam nie zauwazylem zadnej roznicy... :wink4:

460f55f7ba8518bf.jpg

:polew::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...