Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Ubezpieczenie AC OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Zastanawiam się nad wykupem AC.

Chciałem założyć wątek w którym będziemy pisać koszty ubezpieczenia naszych audi. Jest to nieraz pomocne z tego względu że nie wszystkie ubezpieczalnie po pierwsze ubezpieczają samochody powyżej 10 lat no i chodzi o ceny i jakość usług.

Podzielcie się uwagami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PZU chciało mojego klekota ubezpieczyć (1995 rocznik), wzięłem opcję tylko od kradzieży: około 700 zł / rok

A AXA lub Link4? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje informacje na temat ubezpieczenia AC:

Warta ubezpiecza każde auto od rocznika '90 (podobno- taka informacja z infolinii)

PZU ubezpiecza auta do 12 lat

AXA - Odpada z powodu wieku samochodu - do 10 lat.

Cen jeszcze nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo Hestia

OC+AC+dodatkowo ubezpieczone koła = 3000 z groszami

ale drozyzna zreszta w warcie tez jest cena podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo Hestia

OC+AC+dodatkowo ubezpieczone koła = 3000 z groszami

ale drozyzna zreszta w warcie tez jest cena podobna

Skoro kolega taki poinformowany i wie że drożyzna to może by tak podzielił sie z nami info gdzie ubezpieczyć tanio samochodzik hm? ;] bo wiesz tak mowisz ale drożyzna ale jakieś argumenty kolego... pokaż gdzie jest taniej a nie tylko krytyka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo Hestia

OC+AC+dodatkowo ubezpieczone koła = 3000 z groszami

ale drozyzna zreszta w warcie tez jest cena podobna

Skoro kolega taki poinformowany i wie że drożyzna to może by tak podzielił sie z nami info gdzie ubezpieczyć tanio samochodzik hm? ;] bo wiesz tak mowisz ale drożyzna ale jakieś argumenty kolego... pokaż gdzie jest taniej a nie tylko krytyka ;]

przeciez masz klika postów wyzej w Link 4 przeszlo połowe taniej wiec na tym sie opieralem i powiedzialem ze drozyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta NIE chciała mi ubezpieczyć rok temu auta z 1995 roku, więc to że ubezpieczają starsze niż 10 lat to fotomontaż

Dzisiaj dzwoniłem za AC + KR za moje autko podali cenę 1798 zł.

PS. Cennik i prawo do ubezpieczenia pojazdu Ubezpieczalnie zmieniają raz do roku.[br]Dopisany: 15 Maj 2007, 12:10 _________________________________________________

Ergo Hestia

OC+AC+dodatkowo ubezpieczone koła = 3000 z groszami

ale drozyzna zreszta w warcie tez jest cena podobna

Skoro kolega taki poinformowany i wie że drożyzna to może by tak podzielił sie z nami info gdzie ubezpieczyć tanio samochodzik hm? ;] bo wiesz tak mowisz ale drożyzna ale jakieś argumenty kolego... pokaż gdzie jest taniej a nie tylko krytyka ;]

przeciez masz klika postów wyzej w Link 4 przeszlo połowe taniej wiec na tym sie opieralem i powiedzialem ze drozyzna

Link 4 zaproponowało mi cenę 3000 zł za AC makabra. A w pakiecie AC + OC 2600 zł. (ceny w pakietach są tańsze).

Tak więc szukam dalej. Zmaściłem że ubezpieczyłem autko najpierw samo OC a potem pomyślałem o AC. Ale no cuż człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem podobnie i teraz będe wykupywał tzw mini AC w MTU tylko na kradzież 700zł/rok... LINK tego nie ma tylko w pakiecie jeszcze bede do PZU dzwonił bo Warta to drożyzna straszna...

Możesz podać namiary na MTU ?? I bliżej określić o czym z nimi rozmawiać. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MTU OC AC (kradzież) razem wychodzi ok 2000zł... Oczywisice NW też jest ale to sa grosze...

Tak jeszcze na marginesie Piotr sora zwracam honor ;]

Sprobuj ubezpieczyc w MTU Audi mlodsze, niz 10 lat ;0 (AC).

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo Hestia

OC+AC+dodatkowo ubezpieczone koła = 3000 z groszami

ale drozyzna zreszta w warcie tez jest cena podobna

Skoro kolega taki poinformowany i wie że drożyzna to może by tak podzielił sie z nami info gdzie ubezpieczyć tanio samochodzik hm? ;] bo wiesz tak mowisz ale drożyzna ale jakieś argumenty kolego... pokaż gdzie jest taniej a nie tylko krytyka ;]

przeciez masz klika postów wyzej w Link 4 przeszlo połowe taniej wiec na tym sie opieralem i powiedzialem ze drozyzna

co ty wiesz o zabijaniu

w link 4 tak samo jak płacisz tak samo odzyskujesz kase w razie potrzeby

poza tym koszt który podałem jest bardzo okazyjny ale widać nie przeczytałes

wiec napisze raz jeszcze to jest OC + AC + dodatkowo mam ubezpieczone koła czyli samo AC wychodzi nie całe 2000zł i jest to pełne AC a nie jakies częsciowe czy tylko od kradzieży a i nie ma z nimi problemu w razie wypłat

tak więc jak będziesz miał jakieś sprawdzone informacje na temat jakiś atrakcyjnych ofert wtedy pisz bo narazie zaśmiecasz forum :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty wiesz o zabijaniu

w link 4 tak samo jak płacisz tak samo odzyskujesz kase w razie potrzeby

poza tym koszt który podałem jest bardzo okazyjny ale widać nie przeczytałes

wiec napisze raz jeszcze to jest OC + AC + dodatkowo mam ubezpieczone koła czyli samo AC wychodzi nie całe 2000zł i jest to pełne AC a nie jakies częsciowe czy tylko od kradzieży a i nie ma z nimi problemu w razie wypłat

tak więc jak będziesz miał jakieś sprawdzone informacje na temat jakiś atrakcyjnych ofert wtedy pisz bo narazie zaśmiecasz forum :angry:

nie rozumiem kolegi z tym odzyskiwaniem...znaczy sie ciezko?

no jak mi ukradna i dam kluczyki to chyba nie maja wiele argumentow zeby nie wyplacic...no nie wem ...tak mysle bo na razie nikt sie na moja nie polasil (i dobrze :)) tam jest 30% udzialu wlasnego ale mozna chyba wziasc mniej i wtedy skladka jest wieksza.

ja mam pakiet i jak ubezpieczalem auto to kilka zakladow przegladalem i generalnie to jest problem z ubezp. auta >10lat. chcieli mi ubezpieczyc w link i w pzu. w link zaplacilem 1520 za caly pakiet z oc i szuby 24 i costam jeszcze - malo dla mnie to wazne chodzilo mi o to zeby ac miec. w pzu gadalem z kobieta 15 min chyba i tak sie cieszylem jak mi znizki zaczela wyliczac, ze to -60 za bezwyp. -xx za kont. -xx za pakiet -xx za auto z niemiec -xx za kupe innych rzeczy no i na koncu oznajmila cene ...uwaga 2200... zaznaczam orientacyjna i pzu ubezpiecza auta >10 lat pod war. ze dyrektor terenowki sie na to zgodzi... wzialem link4 zatem i tyle. zaakceptowali mi znizki z pzu (na ojca) a jak bym ubezp. miesiac pozniej to mialbym tz -60 ac za oc bo taka byla oferta. teraz mam -0 ac. calosc kwoty 1562 chyba. auto ubezp. na 19000 w tym jak pisalem 30% u.w. 700 wypadkowe, 500 kradziezowe, odnawialne i jakies tam ... o ile nie pokrecilem czegos...mam nadzieje, ze nie bede musial nigdy sie dowiedziec czy robia problemy przy wyplacie czy nie ale afaik to wszyscy robia wiec to jeden ch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ubezpieczyłem w tamtym roku w PZU od samej kradzieży AC na rok czyli ważne mam do tego roku Wrzesień zapłaciłem 280zł. Oc miałem wcześniej w sierpniu już zapłacone z NW też w PZU przy 50%zniżce plus że auto pierwszy raz w Polsce rejestrowane na rok 480zł.Miałem full ubezpieczenie ale po nieszczęsnym wypadku motorem zabrali mi sporo :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... Sorry, ale troche takie sranie w banie w tym temacie. Co z tego, ze ktos napisze ze placi za AC 1200zl, a ktos inny 3000zl. Jak niby chcecie to porownywac nie znajac nic poza cena ? Napiszcie wiec moze:

1. Firma ubezpieczajaca.

2. Auto (rok, silnik, z grubsza wyposazenie)

3. Czy i jakie znizki i wzwyzki (bezszkodowa jazda, staż, wiek, pakiet, kontynuacja)

4. Czy ma dodatkowe zabezpieczenie i czy z tego wzgledu jest dodatkowa zniżka

5. Na ile zostala oszacowana wartosc auta

Wtedy takie porównanie bedzie mialo jakikolwiek sens, a mod bedzie mogl to jakos zebrac.

W moim przypadku jest tak:

1. PZU

2. A4 1999 rok, 1.9 TDI 110PS Avant Quattro (6 poduch, klima, radio, grzane fotele)

3. 60% znizki za bezszkodowa jazde, znizka za pakiet OC+AC (chyba 10%) brak wzwyzek.

4. Autoalarm - znajduje się w wykazie PZU SA Nr 1/2007 urządzeń/ systemów zabezpieczających pojazdy samochodowe przed kradzieżą uprawniających do uzyskania zniżki.

5. wartość 30.000zl

Ceny:

OC - 427 zł

NW na 5.000 - 33 zł

AC - 2x706 zł (w całości taniej)

I jeszcze istotna uwaga: w rozmowie ze znajomym, ktory ma pomoc drogowa i wspolpracuje z ubezpieczalniami, zwrocil uwage na liczne kroczki, ktore stosuja ubezpieczalnie. O ile przy OC wlasciwie nie ma roznicy gdzie sie ubezpieczamy, to w przypadku AC roznica moze okazac sie bardzo istotna. Czytajcie wiec dokladnie umowy przed ich podpisaniem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak bylem ubezpieczony w PZU. konczy mi sie polisa wiec wiadomo przyslali polecenie do zaplaty. kwota-dla porownania tylko OC-651 zl. postanowilem przejsc sie po ubezpieczalniach i dzis wykupilem polise w allianz gdzie OC kosztowalo mnie 432 zl. cene za AC bede wiedzial jutro bo dzis juz nie mialem czasu na to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...