Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Kontrolka silnika


wieczor15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! posiadam swoje b6 od prawie roku a dopiero po zalogowaniu się na tym forum kapłem sie, ze chyba poprzedni własciciel troche w kulki poleciał, minowicie nie mam kontrolki silnika w ogole sie nie zapala po zapłonie, a z tego co widze u innych użytkowników swieci sie do momentu odpalenia. czy jest szansa ze poprzedni własciciel poprostu wyłączył te kontrolke vagiem ze ukryc niesprawność np kata?? czy musiał wyjąć zarówke chyba,że ewentualnie sie spaliła, co wy na to?? :blink: pomijając ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_diesla/b6_awx_nierowno_odpala-t101975.0.html;new#new i szeleszcząca plecianke w układzie wydechowym, autko sprawuje sie ok. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG powinien wychwycić niesprawność obwodu lampki usterki silnika jeżeli w takową fizycznie auto jest wyposażone. Ewentualnie ujawni powód dla którego poprzedni właściciel mógł ją dezaktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a auto było kilka razy podpinane pod vaga przed wymiana rozrzadu i po wymienie, i nawet w ty tygodniu kazałem podpiac przy okazji gdy wymianiełęm łożysko w kole przednim, zeby sprawdzić dlaczego tak dzwinie odpala na zimnym. mechanik stwierdził, ze wszystko jest w porzadku (pompki itd.)wtedy nie wspominałem o tej kontrolce bo jeszcze nie wiedziałem, ale zaden bład nie wyskoczył na vagu ani razu. :blink:[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 15:07_________________________________________________czy ktos cos wie na ten temat??mozliwe ze nie mam fabrycznie tej kontrolki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mozliwe ze nie mam fabrycznie tej kontrolki??....

Raczej niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mozliwe ze nie mam fabrycznie tej kontrolki??....

Raczej niemożliwe

Ja kolego też nie mam tej kontrolki w mojej :a4fan: i z tego widze to B6 chyba takie miały w ostatnim okresie produkcji,ale mogę się mylić :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie mam kontrolki silnika w ogole sie nie zapala po zapłonie...

Znaczy:

* nie masz jej w ogóle?

* czy też masz, ale się nie zapala?

Jeśli kontrolka jest, tylko się nie świeci, a ty masz dojście do VAGa, to zrób test kontrolek i wtedy będzie wiadomo, czy kontrolka jest sprawna.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Właśnie zasiadłem do kompa i chciałem na forum zadać pytanie nt kontrolki silnika, bo u mnie też się nie zapala przy starcie zapłonu, a tu kolega też ma taki problem. Więc może coś jest na rzeczy.

Proszę więc o podpowiedz speca od elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kontrolka nie zapala się po włączeniu zapłonu ale pokazuje się podczas testu wskaźników vagiem. Pytałem już o to kiedyś na forum ale nikt nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnijcie wtyczkę od czujnika G40 to powinna ona zasygnalizować ten błąd miganiem równocześnie z kontrolką świec żarowych.

Czujnik G40 to oczywiście czujnik położenia wałka rozrządu. Ten sam problem na dzisiejszej stronie forum :

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_kontrolka_silnika-t105823.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2001 rok kontrolka przy odpaleniu zaplonu sie nie zapala ale z tego co pamietam jak przez mgle jak sie testuje kontrolki vagiem to ona sie zapala.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziś zwróciłem uwagę, że u mnie też nie zapalają się kontrolki silnika i pasów

VAG żadnych błędów nie wykrywa, widocznie poprzedni właściciel dezaktywował bo nie zapinał pasów i nie chciał aby "piszczało" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziś zwróciłem uwagę, że u mnie też nie zapalają się kontrolki silnika i pasów

VAG żadnych błędów nie wykrywa, widocznie poprzedni właściciel dezaktywował bo nie zapinał pasów i nie chciał aby "piszczało" ;)

Kurcze ale Wy uczepiliście się tych kontrolek.... Skoro nie święca i nie ma żadnych błędów to widocznie tak ma być. Nie każda B6 z 1.9 musi być w nie wyposażona! Połowa z jeżdżących tak ma i co myślicie że poprzednicy je wyjmowali itp. ???? Bez przesady panowie,dajcie sobie spokój. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2001 rok kontrolka przy odpaleniu zaplonu sie nie zapala ale z tego co pamietam jak przez mgle jak sie testuje kontrolki vagiem to ona sie zapala.

pozdr

A w jakie kanały wchodzisz zeby przetestować kontrolki licznika? Bo ja nie mogę sie połączyć z licznikiem.

Czy do tego musi być kabelek na CANie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vag-Coma 4.09 ENG i nie mam pojęcia gdzie szukac testu licznika?

17. instruments

output test i lecisz po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...