Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym uzyskac jakies porady w wyborze wzmacniacza do swojej a4. Nie chodzi mi o jakies audiofilskie brzmienie, chce tylko uzyskac w miare ladny i czysty dzwiek. Zastanawiam sie nad blaupunktem GTA4, http://www.allegro.pl/item195210638_blaupunkt_gta4_4_kanalowy_4x170w_markowy_nowy.html

co o tym sadzicie? Jakies inne propozycje? zaznaczam ze miniejwiecej w tej cenie. Czy w tych pieniadzach lepiej cos z wyzszej pokolki uzywanego? Jesli tak to co? Rozumiem ze firma bossman nie powinienem byc zainteresowany...?

Dodam jeszce ze posiadam radio JVC kd-g401 a do wzmacniacza bede chcial jeszcze jakies glosniki 13cm. prawdopodobnie HERTZ za ok 300zl, chyba ze jakies inne....?

Bede wdzieczny za wszelkie opinie/porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmak ten ma zasilać 4 głośniki to powinien wystarczyć jeśli będziesz chciał zasilać przedni zestaw + suba to niestety trzeba szuać czegoś droższego = mocniejszego.

Dobrze że posiada filtry: dolnoprzepustowy - jeśli pojawi się sub to sie przyda, górnoprzepustowy regulowany dostroisz do swoich głośników przez co może uda ci sie nieco głośniej posłuchać bez zniekształceń.

Zadbaj o odpowiednie okablowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powinieneś wybrać głośniki, dopiero później wzmacniacz!

Porponuję jakiegoś dobrego CarPowera 4 kanałowego, są w przystępnych cenach. A jeśli chcesz coś lepszego to RockFord czy też μ-Dimension

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wzial tego Blaupunkta, bo uwazam ze to dobra cena jak za nowy wzmacniacz. Co do jakosci wzmacniaczy... tez duzo sie nad tym zastanawialem i mysle, ze po pierwsze musial byc miec sprzet od poczatku do konca na wysokim poziomie, a poza tym bardzo wyczulone ucho, zeby odroznic brzmienie tego wzmacniacza od innego w podobnej cenie. Co innego gdybys mial mozliwosc bezposredniego porownania kilku wzmacniaczy w tej samej chwili, miejscu, na tym samym sprzecie (podobnie jak chocmy radyjek w MM) wtedy bedziesz w stanie wybrac sprzet, ktory odpowiada Ci najbardziej, ale ludzkie ucho jest tak kaprysne, ze ciezko porownac ze soba taki sprzet, montujac dzis jeden, a jutro drugi. Jestem muzykiem i wiem jak to jest. Czasem na probach (w tym samym miejscu i na tym samym sprzecie) jednego dnia wszystko brzmi super i az sie chce grac, a innego dnia nic nie brzmi jak powinno i ochota na gre przechodzi :smiley: Tak wiec osobiscie uwzam, ze bedziesz zadowolony z tego wzmacniacha, choc jesli kupisz MacAudio. JBL, Magnat, Signat, RTO, Audisona itp to pewnie tez bedziesz zadowolony :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, przy wzmacniaczach nie liczy się tylko jakość, ale także MOC. Słabsze marki mają zazwyczaj dużo zaniżoną moc, niż jest napisane. Dlatego lepiej wziąć lepszy, dozbierać trochę i mieć porządny wzmacniacz.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakpisalem nie jestems jakims audiofilem, chce uzyskac deko mocniejszy i w miare czysty dzwiek. Bardzo chetie wrzucilbym cos mocniejszego i z wyzszej polki aczkolwiek glownym wyznacznikiem jest cena. I tu pytanie czy moze cos uzywanego? czy lapiej np ten blaupunkt a nowy??

Jeśli wzmak ten ma zasilać 4 głośniki to powinien wystarczyć jeśli będziesz chciał zasilać przedni zestaw + suba to niestety trzeba szuać czegoś droższego = mocniejszego.

Dobrze że posiada filtry: dolnoprzepustowy - jeśli pojawi się sub to sie przyda, górnoprzepustowy regulowany dostroisz do swoich głośników przez co może uda ci sie nieco głośniej posłuchać bez zniekształceń.

Zadbaj o odpowiednie okablowanie!

wzmacniacz chce podlaczyc do zastawu z przodu i suba w bagazniku

a co do glosnikow to jakie wybrac? hertz? alpine? magnat? jbl? inne...? (kwota ok 300zl)

chcialem zapytac przu okazji ile kosztuja maty wygluzajace, w miare dobre a nie bardzo drogie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, przy wzmacniaczach nie liczy się tylko jakość, ale także MOC. Słabsze marki mają zazwyczaj dużo zaniżoną moc, niż jest napisane. Dlatego lepiej wziąć lepszy, dozbierać trochę i mieć porządny wzmacniacz.. :)

Oczywiscie moc sie liczy, ale na kazdym kroku mozna sie spotkac z tym, ze sprzedawcy i producenci skupiaja sie czesto tylko na tym. Przekrzykuja sie, ze ten ma 300W, tamten 500W, a jeszcze inny 1000W i oczywiscie zdaniem wielu osob ulegajacych tej kampanii, ten ostatni jest najlepszy :grin: Wybierajac wzmacniacz dla siebie chcialem,, zeby mial ok 50W RMS na kanal i wiecej narazie nie potrzebuje. Wazne zeby wzmacniacz mial zapas mocy, aby nie musial pracowac w krancowych ustawieniach, co pozwoli uniknac znieksztalcen. Dodam tylko, ze nie daze do jak najglosniejszego basu w aucie, a staram sie ustawic bardziej naturalne brzmienie z podkresleniem niskich czestotliwosci (choc czasem tez mnie ponosi :cheesy:) i w zwiazku z tym moje wymagania zwiazane z moca wzmacniacza sa nieco inne, ale jesli ktos lubi glosny bas, to oczywiscie bedzie tej mocy potrzebowac znacznie wiecej.

a co do glosnikow to jakie wybrac? hertz? alpine? magnat? jbl? inne...? (kwota ok 300zl)

W tej sprawie nie pomoge, gdyz zbyt malo glosnikow slyszalem, zeby polecac.

chcialem zapytac przu okazji ile kosztuja maty wygluzajace, w miare dobre a nie bardzo drogie?

zerknij tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10011.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model blaupunkta gta gra umnie i mozna go tak dostroic ze w srodku auta nieda sie wytrzymac ,podlaczylem 2 glosniczki 13 helix + sub blaupunkta 300w nominalnej,jest wspaniale :a4fan:

jakosciowo w 99% mnie zadawala :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tymi filtrami, na jakie musze zwrocic uwage i co one daja? Czy chodzi o takie np zeby nie bylo slychac pracy silnika w glosnikach? czy ten wzmacniacz posiada te najwazniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o glosniki to w cenie 300zl Hertz bedzie najlepszym wyborem. Nasluchalem sie juz sporej ilosci glosniczkow, Ogolnie to polecilbym ci w tych co wymieniles Alpine ale na ciekawsze trzeba miec okolo 450zl do 550zl. Takze Hertz to dobry wybor, pozatym sam kiedys posiadalem hertza i bylem zadowolony (dopoki nie przesiadlem sie na bardziej audiofilski sprzecik :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model blaupunkta gta gra umnie i mozna go tak dostroic ze w srodku auta nieda sie wytrzymac ,podlaczylem 2 glosniczki 13 helix + sub blaupunkta 300w nominalnej,jest wspaniale :a4fan:

jakosciowo w 99% mnie zadawala :grin:

nie da się wytrzymać bo tak zniekształca?? ... nie mogę zrozumieć jak ktoś może określać coś co jest wzmacniaczem bardzo niskiej półki budżetowej i na dodatek bardzo mizernych parametrach jako coś co gra "wspaniale"......... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, to zależy czego oczekujesz od swojego audio. Jak chcesz żeby tylko corało głośno i w miarę czuysto, to lepiej sobie darować półśrodki. Wzmak najlepiej używany (jak nie był "naprawiany") spokojnie wystarczy (mniejsze koszta) 4 kanały polecam carpower(ok 400PLN), co innego głośniki , z doświadczenia wiem że na 13tkach dużej poprawy nie będzie, ale można spróbować coś wycisnąć, osobiście polecam 16stki (koszt paneli) do tego (jakiś)subik, kable i jakos bedzę grało nie rewelka ale jak rozejrzysz się na rynku to powinienes sie zamknąć w kwocie ok 1000PLN. Z audiofilskim sprzętem się nie idzie na półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krycha1 no to mi teraz dales :shocked: tylko zastanow sie ze moze kaski mi na tyle starczylo zeby uszy cieszylo bo jak na moje potrzeby sluchowe to jest wspaniale i trzeba sie cieszyc tym co sie ma :grin:

a tak pozatym to niezlosc sie bo zlosc pieknosci szkodzi :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wester Kup ten wzmacniacz bo nie jest drogi, jeśli ci sie brzmienie i moc nie spodoba to bez wiekszego bólu go zmienisz z czasem, albo dokupisz drugi i będzie cacy. Jeśli ma ona napędzać suba to tylko 25cm nawet nie myśl o większym. W pewnych zakresie będziesz zadowolony ale mniej światomość że to sprzęt niskobudżetowy i nie oczekuj fajerwerków.

Co do filtrów to wystarczy to co ma ten wzmacniacz. Generalnie bardziej skup sie na dobrych głośnikach i odpowiednim i ch zamocowaniu oraz wygłuszeniu drzwi bo wzmacniacz jak wzmacniacz ma zadanie dostarczyć moc i ten ci to zapewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie dotychczasowe wskazowki. Zaznaczam ze chcialbym uzyskac glosny bas wiec wzmacniacz ten bedzie obslugiwal rowniez skrzynie. Z tego co wyczytalem 4x55w to malo na glosniki + sub?? Jakiej mocy potrzebuje zeby to wszystko a miare ladnie bujnac? Pod wzmacniacz wiekszej mocy bede musial kupic mocniejsze=drozsze glosniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 4 kanałówki to coś ok. 4x75W i więcej, markowy sprawdzony sprzęt bo niektórzy zawyżają parametry. Sub coś ok 300W w RMSie 25 cm. Zważ dobrze czego oczekujesz bo możesz łatwo pogrążyć się w koszty. Naprzykład przyjrzyj się cenom kabla zasilającego wzmacniacz (20mm2 to ok. 18-20zł ale już 25mm2 to ok. 30zł za metr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje ze ktos pomoze, rzuci jakis model, firme, konkretne wzkazowki... to moze podpowie ktos chociaz gdzie moge zrobic takie audio niedrogo a dobrze. Najlepiej gdzies w Krk?

Jakiej mocy kupic ten wzmacniacz zeby pociagnal tez skrzynke?

Ile wiecej W powinien miec glosnik od wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem to:

http://www.guenstiger.de/gt/link.asp?url=http://www.csmusiksysteme.de&source=produkt=367956&hnr=1751&pnr=367956&ppr=298,00

I co ci to powie? każdy wg swoich preferencji dobiera i oczywiście ceny.

Zeszły tydzień od poniedziałku do piątku po 5-6 godzin w garażu kabelkowałem auto. W sobotę na modelarni docieli mi płyty do skrzyni B-R, dziś sklejanie i skręcanie więc pewnie jutro lub w środę zagra - co by klej dobrze wysechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...