Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Masz VCDS-a programem, nie masz oglądnij DPF-a czy nie nie ma gdzieś dodatkowych spawów :)

Nie zobaczysz - zdemontuj i zobacz czy jest ceramika.

Nie wiesz jak jedno i drugie zrobić - przyjedź to za 10 minut będziesz wiedział co masz na pokładzie.

Wiem że może daleko ale inaczej musisz szukać kogoś ogarniętego w tej tematyce w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz VCDS-a programem, nie masz oglądnij DPF-a czy nie nie ma gdzieś dodatkowych spawów :)

Nie zobaczysz - zdemontuj i zobacz czy jest ceramika.

Nie wiesz jak jedno i drugie zrobić - przyjedź to za 10 minut będziesz wiedział co masz na pokładzie.

Wiem że może daleko ale inaczej musisz szukać kogoś ogarniętego w tej tematyce w Twojej okolicy.

Znaczy się chodziło mi o sprawdzenie tego co napisał kolega wyżej:

"Synchronizacja rozrządu sprawdzona?"

Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz np. VCDS to włazisz w Silnik/bloki pomiarowe/ grupa 4/ 4 okienko ma byc jak najbliżej 0

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz np. VCDS to włazisz w Silnik/bloki pomiarowe/ grupa 4/ 4 okienko ma byc jak najbliżej 0

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Spróbuje zorganizować, czyli kategoria silnik grupa 4 i okienko 4, wartość w tym czwartym oknie powinna być najbliższa 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej na minus w tym silniku ale bez przesady tym lepiej.

Z mojego doświadczenia ok. - 1,5 jest ok.

Przy 0 niektóre silniki lubią "przebierać" i dawać wyczuwalny smród z wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy to DPF?

Podczas jazdy czasem słysze jak silnik zaczyna pracować w innym głośniejszym tonie a z rury wydobywa sie specyficzny inny zapach (palony metal?)

domyślam sie że właśnie wypala sie filtr. Niestety dzieje sie to czasami w miescie czasem w korku pobuczy i przestaje

mam B7 BRD 170KM i przebieg 237 000 nie pojawia mi sie na FIS żadna kontrolna bym jechał dopalac...wobec czego nie chce pewnego dnia rozkraczyć sie na drodze i czekać na lawete wobec czego mam pytania :

czy ten objaw mówi o tym że filtr jest sprawny... bo to naturalna czynnośc pracy silnika?

co ile tak sie bedzie to samo uruchamaiać w aucie ? (rozumiem ze jak na postoju dalej "burczy" to nie można wyłaczać silnika?

czy mam pomysleć już o wawaleniu DPF (martwi mnie to że że może smierdzieć i dymić oraz to że bardziej słyszeć będe już i tak lekko słyszalną turbinę.

czy może kupic zamiennik jak było tu juz testowane.

czy może są jakieś sprawdzone specyfiki do baku na przeczyszczenie?

czy pozistaje wybierać sie raz na miesiąć na obwodnice i przy tyś obrotów i 130km/h pojedzić ok 20km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pozistaje wybierać sie raz na miesiąć na obwodnice i przy tyś obrotów i 130km/h pojedzić ok 20km?

Ta opcja jest jak najbardziej słuszna.

Inne wtedy gdy ta nie przyniesie zamierzonego skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wszystkie parametry odnośnie DPF'a sprawdzamy w grupach 68,70 i 75 ? W tych grupach znajdę info co ile się wypala ?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa 068 druga wartość od lewej - zapełnienie cegły popiołem ( w gramach ).

Grupa 073 od lewej:

-ilość zużytego paliwa od ostatniej aktywnej regeneracji

-ilość przejechanych km od ostatniej aktywnej regeneracji

Grupa 075 od lewej:

- temp. przed turbiną

- temp. Przed DPF-em

- zapełnienie DPF-a sadzami ( w % )

- temp. za DPF-em

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotrek :hi:

Sprawdziłem dzisiaj wsio. Zapełnienie mam 4,3 % a cegiałka 39g. Ostatnia regeneracja: obecnie 130km... Co ile dpf ma prawo się wypalać, faktycznie po 40% zapełnienia czy po 40g zawartości popiołu? Jak wypala się poniżej 200km to wskazuje to na jakiś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wypala częściej jak co 200-250 km to pasowało by poszukać problemu , bo silnik produkuje za dużo sadzy :decayed:

39 gram popiołu to bardzo dobry wynik w tyloletnim aucie, mówi się że przy 65 gramach popiołu powinno się wymienić cegłę, ale osobiście znam auto które pokazuje 85 gramów popiołu i wszystko śmiga bezproblemowo :decayed:

Moje BPW przy przebiegu 175 kkm pokazuje 68 gramów i też wszystko puki co OKI :P

Wypadało by tylko dodać że u mnie program na 165 kkm 370 Nm i powycierany wałek rozrządu , stwierdzony jakieś drobne 20 kkm temu :whistling: (poczytać można w tym temacie :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/295429-bpw-telepanie-motorem-na-biegu-jalowym/page-1)

:)

A wypalanie cegły średnio co 250 - 350 km :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie przebieg 134kkm. Zobaczę dokładnie co ile następuje wypalanie... Trasy nie są jakieś długie bo dziennie wyjdzie 30km, weekendy więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie przebieg 134kkm. Zobaczę dokładnie co ile następuje wypalanie... Trasy nie są jakieś długie bo dziennie wyjdzie 30km, weekendy więcej :)

No to w świetle tego co pokazuje VAG ( chodzi o ilość popiołu ) to z całą pewnością masz auto z niekręconą szafą , czyli perełka po tylu latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko muszę wtrącić jedno ale.... a to ale dotyczy tego że wszystkie te wartości a w szczególności stopień zapełnienia cegły są wiarygodne tylko wtedy gdy macie pewność że ktoś np. VCDS-em nie "wymienił" DPF-a na nowy.

Wtedy te obliczenia są z du.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w swoim BRD miałem 190kkm, wypalanie cegieki było srednio co 200 - 300km. Dzisiaj dobijam do 250kkm i wypalanie co 80km:/

Jak na swój wiek auto smiga jak zloto, jest delikatnie zawirusowane by Masters, ma nowe wtryski, nową (zamiennik) cegłę i g450, przepływkę, wymienione turbo, pompę oleju... Dlatego coś mi podpowiada, że motor załącz mocno kopcić:/ Na forum znalazem kilka potencjalnych przyczn: wytarty wałek rozrządu, nieszczelność w dolocie..., na dniach zamierzam problem ustrzelić precyzyjnie. Dam znać...

Na co dzień serwisuje auto w prywatnym garażu w Wawie - jestem zadowolony, ale jeżeli bez otwierania nowego wątku przychodzi Wam do glowy sprawdzony i ogarnięty warsztat w okolicy, to z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 240kkm a wypala co 300-400 km ...a korki po mieście mamy podobne :)

raz na m-c jade na obwodnicę sam wypalić w tych przedziałach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...