Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zastanawiaj sie tylko jedz do MrMotors, jak jestes z Wawy. Zrobia to elektronicznie a warsztacik obok nich pomoze wywalic fizycznie. Przy okazji zrobisz sobie program i mordka sie bedzie cieszyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wywaliłem to ustrojstwo.

Auto było hamowane przed wywaleniem i po. Różnica +9KM i +20nM :)

Mordka się cieszy.

Macie może jakieś patenty aby zbytnio nie kopciło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wywaliłem to ustrojstwo.

Auto było hamowane przed wywaleniem i po. Różnica +9KM i +20nM :)

Mordka się cieszy.

Macie może jakieś patenty aby zbytnio nie kopciło??

Zainstalować katalizator :grin:

A tak na serio- nie ma metody- nawet jak będziesz jeździł spokojnie to przy depnięciu to wszystko pójdzie w eter :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mam czarne szyby to nie będzie widać :)

Oby tylko żadna służba drogowa (nasza i zagraniczna) się nie przyczepiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno u siebie zaslepilem EGR. Przestal dymic nawet przy mocniejszym depnieciu. Jesli nadal to robi to zdecydowanie mniej bo juz w lusterku nie widze. :) Co czyste powietrze to czyste powietrze. Teraz wszystko ma szanse sie spalic. Jesli ktos ma problemy z EGRem poleacam go zaslepic a nie wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno u siebie zaslepilem EGR. Przestal dymic nawet przy mocniejszym depnieciu. Jesli nadal to robi to zdecydowanie mniej bo juz w lusterku nie widze. :) Co czyste powietrze to czyste powietrze. Teraz wszystko ma szanse sie spalic. Jesli ktos ma problemy z EGRem poleacam go zaslepic a nie wymieniac.

Możesz cos wiecej na ten temat powiedzieć?? Włąsnie jestem na etapie przygotowania się do czyszczenia EGR. Może przy okazji czyszczenia bym go zaślepił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wywaleniu dpfa samochod zauwazalnie zaczal dymic przy mocniejszym depnieciu. Juz przed usunieciem filtra mialem drobne problemy z EGRem. Objawialy sie one lekkim szarpaniem w zakresie obrotow 1800-2100. Po usunieciu filtra objawy nasilily sie. Postanowilem EGRa zaslepic zamiast go naprawiac. U mnie sprawa byla bardzo prosta. Przy wycinaniu dpfa mechanicy, o czym nie wiedzeialem, programowo wylaczyli EGRa wiec jak do nich z szarpaniem przyjechalem tylko wsadzili blaszke i po robocie. 5 min roboty i zadnego szarpania. Do tego skonczylo sie dymienie. Nawet jesli dymka puszcza przy ostrym docisnieciu to ja juz tego w lusterku nie widze wiec chyba nie jest tak zle. Ja mam silnik BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko nie tak dawno po podłączeniu pod kompa pokazuje że nie mam DPF ale też nic nie dymi, jak piszą koledzy powyżej. Najdziwniejsze jest to dla mnie że auto kupiłem w HOLANDII , że tam też usuwają... a nie wymieniają .. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety w swoim BRD posiadam nieszczęsny DPF stąd moje pytanie...wiem że się już kończy (ponad 50/60), czy lepiej poczekać aż zapali się kontrolka i wtedy wycinać czy od razu? Drugie pytanie wiąże się z pierwszym mianowicie czy zna ktoś warsztat w woj. Pomorskim który wytnie to porządnie i za rozsądne pieniądze?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal od razu, szkoda wałka. Zatkany DPF rozrzedza olej. Ja wywaliłem dwa miesiące temu samochód całkiem inaczej pracuje :D tzn lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchany na maxa jeszcze nie jest więc czy faktycznie rozrzedza olej? Zmieniam oliwę co 10k km wiec chyba wałek nie cierpi aż tak. Raz ma miesiąc staram się przegonić auto żeby się wypalił. Dbam jak mogę ale wycinanie się wcale nie oddala ;-)

Zastanawiam się jak planować budżet stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...