Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Regeneracja wahaczy


pete_ross

Rekomendowane odpowiedzi

Cały opis zamieszczony w tym poście jest w pełni zgodny z prawdą z racji tego, że nie jestem oszustem i chciałbym tylko i wyłącznie pomóc posiadaczom wspaniałych A4 :)

Do rzeczy, mojego ojca znajomy zajmuje się obróbką skrawaniem czy jakoś tak i pewnego pięknego poranka ojciec poprosił go o zregenerowanie wahaczy gdyż wcześniej regenerował przekładnie kierownicze i wahacze innych typów.

Sama robocizna wyglądała dosyć solidnie i w sumie troszkę mu zajęło bo okolo 2 tygodni.

Na początku podchodziłem sceptycznie co do regeneracji wahaczy bo kilka osób stanowczo

mi ten zabieg odradzało i znałem kilka zakładów na terenie 3-miasta które kompletnie się na tym nie znało ale robili to i dosyć słono kasowali (żywotność +/- 20 tys).

No więc tak, założyłem owe wyregenerowane wahacze do swojej niuni i co?

cisza... :P przejechałem 10tys, 20tys,30tys dalej cisza... ku mojemu zdziwieniu

mam przejechane 45tys i wahacze sztywne - tak wykazały testy na przeglądzie...

Miało to miejsce około roku temu i jak wspomniałem wyżej dalej śmigam na tych samych

wahaczach, więc poleciłem tego gościa znajomym z alu zawieszeniem i jak na razie każdy

jest zadowolony i poleca kolejnym...

Co on takiego robi z nimi, że one tak długo wytrzymują? Robi je raz a dobrze a nie jak każda firma nawet LEMFORDER robi tak, żeby nie wytrzymały za długo i zarabiać na następnych...

Wszystko w tym wahaczu jest wymienione i zrobione z wysokiej jakości stopów metali, nowe swożnie, nowe osłony i przede wszystkim dobry smar.

Moje pytanie brzmi czy ktoś z was chciałby dokonać regeneracji swoich wahaczy a nie

kupować "gowna" i wydawać niepotrzebnie pieniądze?

poniżej przedstawiam zdjęcia wyregenerowanych wahaczy...więcej na prv

Wszelkie pytania proszę zamieszczać w tym temacie...

Pozdrawiam

http://img28.imageshack.us/i/dscn2345.jpg/

http://img689.imageshack.us/i/dscn2348.jpg/

http://img80.imageshack.us/i/dscn2351.jpg/

http://img28.imageshack.us/i/dscn2353y.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości jakie koszta takiej zabawy mówie tu o 8 wachaczach z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak:

1. Wysyłasz mi swoje wahacze lub piszesz że chcesz zregenerować i ja jakieś załatwie

2. Podrzucam do tego gościa i trwa to około 3 dni po czym odsyłam je Tobie spowrotem

3. Cena:

a) górne (małe) 100-130zł szt.zależy od tego czy są oryginalne audi/passat i w jakim stanie są

b)dolne (duże) około 150ł szt.

Komplet wychodzi około 1100zł i spokojnie przejedziesz z 80-100 tys. taksówkarze jeżdżą po 3-4 lata więc zwykły śmiertelnik spokojnie z 5lat pośmiga....

Dodam tylko,że osoba która to robi nie ma założonej działalności i robi to w swoim prywatnym warsztacie dlatego nie mogę wam podać niestety adresu bo facet nie chce się narażać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak:

1. Wysyłasz mi swoje wahacze lub piszesz że chcesz zregenerować i ja jakieś załatwie

2. Podrzucam do tego gościa i trwa to około 3 dni po czym odsyłam je Tobie spowrotem

3. Cena:

a) górne (małe) 100-130zł szt.zależy od tego czy są oryginalne audi/passat i w jakim stanie są

b)dolne (duże) około 150ł szt.

Komplet wychodzi około 1100zł i spokojnie przejedziesz z 80-100 tys. taksówkarze jeżdżą po 3-4 lata więc zwykły śmiertelnik spokojnie z 5lat pośmiga....

Dodam tylko,że osoba która to robi nie ma założonej działalności i robi to w swoim prywatnym warsztacie dlatego nie mogę wam podać niestety adresu bo facet nie chce się narażać...

Jak dla mnie średnio to się opłaca.

Za komplet nowych wahaczy Lema ze stabilizatorami i drążkami zapłacimy stosunkowo niewiele więcej, a wahacze trzeba zdjąć, wysłać, odebrać i założyć spowrotem. Wysyłka 2-3 dni, robocizna 3 dni (jeśli się nie przedłuży), wysyłka do nas 2-3 dni. Wychodz, że auto będzie stało przez 10dni do tego czas rozbiórki i składania. :dontknow:

Ja bym na to nie poszedł. :wink4:

- chyba, że bym mieszkał w Gdańsku. Wtedy może bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak:

1. Wysyłasz mi swoje wahacze lub piszesz że chcesz zregenerować i ja jakieś załatwie

2. Podrzucam do tego gościa i trwa to około 3 dni po czym odsyłam je Tobie spowrotem

3. Cena:

a) górne (małe) 100-130zł szt.zależy od tego czy są oryginalne audi/passat i w jakim stanie są

b)dolne (duże) około 150ł szt.

Komplet wychodzi około 1100zł i spokojnie przejedziesz z 80-100 tys. taksówkarze jeżdżą po 3-4 lata więc zwykły śmiertelnik spokojnie z 5lat pośmiga....

Dodam tylko,że osoba która to robi nie ma założonej działalności i robi to w swoim prywatnym warsztacie dlatego nie mogę wam podać niestety adresu bo facet nie chce się narażać...

Jak dla mnie średnio to się opłaca.

Za komplet nowych wahaczy Lema ze stabilizatorami i drążkami zapłacimy stosunkowo niewiele więcej, a wahacze trzeba zdjąć, wysłać, odebrać i założyć spowrotem. Wysyłka 2-3 dni, robocizna 3 dni (jeśli się nie przedłuży), wysyłka do nas 2-3 dni. Wychodz, że auto będzie stało przez 10dni do tego czas rozbiórki i składania. :dontknow:

Ja bym na to nie poszedł. :wink4:

- chyba, że bym mieszkał w Gdańsku. Wtedy może bym się zastanowił.

Podzielam wypowiedz kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką ja będę miał gwarancje ze ten wachacz mi sie nie rozsypie itd.

nie mam na to papieru itd. ani pisemnej gwarancji

ori lemf. to koszt 1800zł z kpl śrub i końcówek drążków

ja w domu mam stary kpl wachaczy wiec mi to nie przeszkadza itd.

1100zł to trochę kasy jest dokupisz śruby i końcówki drążków to wychodzi tyle samo co nowe ze sklepu :wink4:

pomysł ciekawy ale tu chodzi o bezpieczeństwo a ja muszę mieć podkładkę na papierze na słowo i paru znajomych którzy na tym jeździli to za mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką ja będę miał gwarancje ze ten wahacz mi sie nie rozsypie itd.

nie mam na to papieru itd. ani pisemnej gwarancji

ori lemf. to koszt 1800zł z kpl śrub i końcówek drążków

ja w domu mam stary kpl wahaczy wiec mi to nie przeszkadza itd.

1100zł to trochę kasy jest dokupisz śruby i końcówki drążków to wychodzi tyle samo co nowe ze sklepu :wink4:

pomysł ciekawy ale tu chodzi o bezpieczeństwo a ja muszę mieć podkładkę na papierze na słowo i paru znajomych którzy na tym jeździli to za mało....

Teraz TOM77 (zaufany człowiek) ma promocje na Lemy za 1500 zł komplet do końca grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam regenerowanych wahaczy od samego początku od kiedy mam audi. Zregenerowałem komplet raz i śmigam już na nim 40 tys zero oznak zużycia. Zrobiłem to w firmie z Bytomiu jeden z najlepszych w kraju :decayed: koszt za górne 60zł za dolne 80zł oczywiście za sztukę więc twoja cena kolego 1100zł jest znacznie za wysoka jak dla mnie, poza tym dostaje gwarancje na te zregenerowane wahacze więc warto :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam regenerowanych wahaczy od samego początku od kiedy mam audi. Zregenerowałem komplet raz i śmigam już na nim 40 tys zero oznak zużycia. Zrobiłem to w firmie z Bytomiu jeden z najlepszych w kraju :decayed: koszt za górne 60zł za dolne 80zł oczywiście za sztukę więc twoja cena kolego 1100zł jest znacznie za wysoka jak dla mnie, poza tym dostaje gwarancje na te zregenerowane wahacze więc warto :cool1:

dawaj namiar :good::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) górne (małe) 100-130zł szt.zależy od tego czy są oryginalne audi/passat i w jakim stanie są

Po tyle to kupuje nowe lemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc krótki opis po regeneracji wahaczy u nich fort sierra 100tys po regeneracji zero luzów jak poszedł na złom(znając życie to ktoś je wyciągnął i jeszcze na nim pojeździł :polew: ),w escorcie po regeneracji ja zrobiłem na zawieszeniu 70 tys sprzedałem auto i następny właściciel zrobił jakieś 20 tys zero luzów. Wiem wiem zaraz ktoś powie że fordy maja kolumnę Mc persona czyli inne zawieszenie nie tak delikatne więc ja śmigam w audiczce jak pisałem wyżej 40tys zero luzów zero stuków czego chcieć więcej niechby nawet wytrzymały jeszcze 20tys które wahacze za taka kasę tyle wytrzymają :cool1: więc polecam. Wszyscy moi znajomi jeżdżą na zawieszeniu od nich i nie spotkałem osoby która by powiedziała złe słowo. Ale to już każdy sam musi zdecydować czy chce kupić nowe lemy za 1500zł czy zregenerować stare albo kupić master sporty. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z wahaczy od nich. Widzę że chętnych na namiar do firmy jest trochę więc jak ktoś chce numer to na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w sobotę wymieniał dwa górne na prawym kole i końcówkę drążka. Wahacze będę miał od gościa który regeneruje w Bytomiu i zobaczymy ile wytrzymają. Koszt za jeden górny to 60 zł. Jak się spiszą to przy okazji wymiany innych też wymienię na regenerowane u niego, a jak nie to zainwestuję w lemy. Póki co tylko końcówka drążka lema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio tez mi proponowali wymiane wahacza na regenerowany w B6, przedni dolny. Gosc zazyczyl sobie za calosc 360 zl. Firma to HPA z Rzeszowa. Faceci secjalizuja sie w zawieszeniach, ale.... sama diagnoza mnie zdziwila. Nie maja szarpakow, podniesli tylko samochod, cos tam podlozyli, poruszali kolami i wahaczami i stwierdzili tylko jeden wahacz na luzie.

Firma podobno solidna, polecal mi ich kolega, ale sam nie wiem.

Jak myslicie, warto wywalic te 360 ?? Sam wahacz Lema kosztuje ok 400zl.

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba szarpaków aby zdiagnozować luzy na wachaczach

dobry mechanik obejdzie sie bez tego

za 360zł nie masz nic do stracenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie ranking wahaczy kilka razy pada pochwała gościa z zielonki, który regeneruje wahacze. Dolny chyba cos koło 70zł górny 50zł. Podobno bardzo go chwalą taksówkarze podobno juz się na nim poznali i twierdzą, że lepsze od lema. Podobno jedzie sie do gościa daje stary wahacz a on spzedaje regenerowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...