Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chlodzenie Intercoolera


martin a4

Rekomendowane odpowiedzi

panowie zastanawiam sie juz od dluzszego czasu nad taka rzecza chodzi o to czy silnik jest bardziej dynamiczniejszy jak wpada mu zimnijsze powietrze do intercoolera a moze zalozyc jakis spryskiwacz zimnej wody przed intercooler tak jak jest np w subaru i ciekawe jaki by byl efekt np w silniku afn TDI 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat, będę obserwował odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry rozprysk mają spryskiwacze od Golfa IV, takie też dwie sztuki będe montował do mojego FMICa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry rozprysk mają spryskiwacze od Golfa IV, takie też dwie sztuki będe montował do mojego FMICa

Poziu robisz zbiornik na wode w kole zapasowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieplejsze powietrze jest bardziej rozrzedzone (mniej upakowane), więc mniejszą ilość dostarczasz do silnika. Stąd latem auta zaczynają podkapcać, mają mniejszą moc (często zmienia się nawet program w ecu). Różne są rozwiązania, woda chyba najrozsądniejsze wyjście.

Ale chyba nie do tych 110 kuni ? :cool:[br]Dopisany: 23 Maj 2007, 07:57 _________________________________________________ooo, jeszcze coś takiego znalazłem :

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=42595

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast kombinowac z sikaniem na IC zrob program ,jak zabraknie moczu bedziesz kombinowal dalej ...

jednym słowem zaczynasz temat od doopy strony ... choc nie powiem jest to interesujace i jak sie na to zdecydujesz to bede kibicowal i obejrze efekt koncowy ...

podsumowanie

gra nie warta swieczki ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega juz ma plan na chip??Bo widac ze cos w podpisie ma :evil: Ciekawe rozwiazanie tylko ile tej wody trzeba miec i co ile chlodzic prezydal by sie jakis wskaznik temperatury w ukladzie? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy mocy seryjnej będzie to mało efektywne ... no chyba że jakies mody zostaną przeprowadzone .. w serii- podejrzewam że będzie to nie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle o programie na 140 KM jade w piatek na dyno day wiec sie zobaczy co i jak :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione otwory w nadkolu dla lepszego przepływu powietrza przez IC przy normalnej jeździe nie ma różnicy ale przy butowaniu jakby cos troszeczke lepiej chyba że mi sie to zdaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione otwory w nadkolu dla lepszego przepływu powietrza przez IC przy normalnej jeździe nie ma różnicy ale przy butowaniu jakby cos troszeczke lepiej chyba że mi sie to zdaje

w likend bede robil to samo .... :afro:

(zawsze temperaturka w dolocie bedzie nizsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och jejku, biedne gnojowozy... temperaturka skacze i już nie chcą jechać...i jeszcze ten BATORY :polew: :polew: :polew::tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze jest dostarczenie jak najzimniejszego powietrza do silnika - im zimniejsze tym gęstsze czyli więcej tlenu do spalenia. Powietrze do silnika jest z zewnątrz jak i z turbiny (gorące spalliny) i aby to schłodzić przechodzi przez IC. Najlepszym rozwiązeniem jest poprostu zwiększenie jego powierzchni wymiany ciepła. Wtrysk wody to już bajer by układ sie nie przegrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam na razie kasy na wym IC i przeróbki i dlatego na razie polepszyłem chłodzenie tego co jest. Autko przed tym zabiegirm tez fajnie biegało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem kratke w nadkole, taką niklowaną za 17zł w hipermamrkecie. Efekt jakiś jest, przy tej mocy przydymiać zaczyna dopiero przy 28st.C i nie odczuwam rażącego spadku mocy. Jako 1 zabieg, małym kosztem polecam kratke :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam na razie kasy na wym IC i przeróbki i dlatego na razie polepszyłem chłodzenie tego co jest. Autko przed tym zabiegirm tez fajnie biegało

Ja skolei nie mam czasu, więc chyba zrobie podobnie, jak narazie, zobaczymy jaki efekt, zdam relacje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal powiedział żebym do mojej B6 założył nadkola od S4 ( bo one mają ori wycięcia do polepszenia odprowadzania powietrza...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal powiedziałabym do mojej B6 założyłnadkola od S4 ( bo one majż ori wycięcia do polepszenia odprowadzania powietrza...)

zakładam, spadek temp. o 2 stopnie w porównaniu z zamkniętymi nadkolami - nie szukajcie półśrodków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro bądź facetem i pisz priva - :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :bicz: :bicz: :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...