Szarpie przodem przy hamowaniu A 4

30 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam A4 1.9 TDI AHU (90 koni) Przy hamowani przy predkości powyżej 50 km/h odczuwalne jest szarpanie w przednim zawieszeniu (nawet dla pasażerów na tylnym siedzeniu). Ostatnio byłem na diagnostyce sprawdzic przednie zawieszenie, był mały luz na końcówkach drążków kierowniczych wiec wymienilem, sprawdziłem przednie tarcze hamulcowe mają po 12mm (powinny mieć 13-11mm) a wiec są jeszcze ok. Klocki tez ok, są jeszcze grube. Wymiana końcówek drążków w niczym nie pomogła, dalej tak samo szarpie. Może miał ktos podobne objawy, był bym wdzięczny jeśli mógłby sie ktos podzielic swoimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość ?ysy

Jeśli wymieniłeś końcówki drążków kierowniczych to nie powinno szarpać ( pod warunkiem że reszta zawieszenia jest sprawna) .

Jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to tarcze hamulcowe -najprawdopodobniej się skrzywiły .

Jeśli masz taką możliwość to sprawdź czy nie maja bicia osiowego.

Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja bym obstawił tarcze hamulcowe , teraz przy tej pogodzie może przyhamowałeś ostrzej , rozgrzałes tarcze , a później wpakowałeś się w jakąś kałuże i z tąd taki efekt zwichrowanej tarczy ale to tylko przypuszczenia trzeba by sprawdzić czy tarcze niebiją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jak sprawdzić tarcze? czy nie mają bicia??? ściągnąć i wziąć na jakąś maszynę??? :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Ale jak sprawdzić tarcze? czy nie mają bicia??? ściągnąć i wziąć na jakąś maszynę??? :(

Pojechać do firmy która zajmuje się hamulcami i oni wtedy zakładają , takie specjalne urządzonko i kręcą tarczą.Jak jest krzywa to widać w którym miejscu :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak byś mieszkał bliżej, to mógł bym Ci sprawdzić z dokładnością do 0.01 mm i jak by biły nie dużo to można by je przetoczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zastanawiam się czy jest sens bawić się w sprawdzanie tarcz hamulcowych, w sumie chciałbym tym autkiem dłużej pojezdzić, czy nie kupić od razu nowych. To nie taki straszny wydatek, a w tedy wszystko się okaże. Jakiej firmy tarcze polecali byście??? Tylko boję sie jeśli zmienie tarcze a w dalszym ciągu będzie działo się to samo, co wtedy????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zmieniasz tarcze to i musisz zmienić klocki ja polecam firme ATE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak sie boisz wydatków, to do tokarza z tarczami i za max 20pln poinien przetoczyć (zabielić), zobaczysz jak bedzie po tym, u mnie sie troche zwichrowały :mrgreen: po ostrym hamowanku, objawy były takie ze przy hamowaniu troche bujało autkiem w sensie puszczania i łapania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam już nie wiem co robić jestem troszkę zdezorientowany... :(:(:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj pierw przetoczyć tarcze żeby nie pakować się niepotrzebnie w koszty może są ok. Przy krzywych tarczach przy lekkim nacisnięciu hamulca powinno być wyczuwalne bicie w kierownicy - sprawdż to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słuchaj, nawet nie musisz wyjmować tarcz z auta, podjedz do jakiegoś zakładu obróbki skrawaniem i zapytaj się czy mógłby Ci ktoś zmierzyć, lub czy mogli by Ci pożyczyć czujnik zegarowy ze statywem wyposażonym w magnes. Zdejmij koło, zamocuj statyw z czujnikiem o jakiś stały punkt, dosuń czujnik do tarczy i pokręć tarczą i będziesz widzieć czy wskazówka czujnika się wychyla podczas obracania, jak tak to tarcza bije, a jak jest nieruchomo to jest dobra.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie zapomnij też dokręcić tarczy do piasty żeby sie nie ruszała przed przyłożeniem czujnika :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serdeczne dzięki za cenne porady, ale w tym tygodniu dam sobie juz z tym spokój bo nie zabardzo mam na to czas, spróbuje pojechac gdzieś w przyszlym tygodniu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, długo się nie odzywałem ale sprawa dalej nie wyjaśniona. W tym tygodniu zająłem sie wreszcie przednimi tarczami hamulcowymi, zdemontowałem przetoczyłem, sprawdzilem na maszynie przyrządem czy nie mają bicia, niby są ok, min. wymiaru też jeszcze nie mają. Po założeniu na pojazd delej wystepują te same objawy, czyli szarpanie przodem przy hamowaniu. Jestem załamany, nie wiem już czego sie złapac. :(:(:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to szarpanie jest przy lekkim hamowaniu czy jak wciskasz dosyc mocno, w wogóle szarpie jak hamujesz bez znaczenia jaką siłą??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy lekkim chamowaniu juz powoli zaczyna słychac tarcie, a przy mocniejszym zaczyna byc powoli odczuwalne szarpanie (in więcej osób w samochodzie tym jest to bardziej odczuwalne). Chyba jednak wymienie tarcze hamulcowe i klocki, tylko rodzi sie pytanie jakiej firmy kupić???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    rodzi sie pytanie jakiej firmy kupić???

Polecam ATE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jesli sluchac tarcie jest badzo mozliwe ze masz tak zjechane klocki ze blacha o blacha trze, jesli telepie autem przy lekkim hamowaniu warto wywazyc felgi ja wywazam co sezon... a przy agresywnej jezdzie i czestym hamowaniu przy zjechanych klockach w aucie moze smierdziec :P wiem bo w Oplu tak mialem :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, wymieniłem przednie tarcze, kupiłem ATE myśle że po dobrej cenie po 98 zł. Ale niestety nic to nie pomogło, klocki ok zużyte w 30%. Wczoraj byłem w dłuzszej trasie, znajomy siedzący na tylnym siedzeniu powiedział ze wydaje mu się że to szarpanie według niego jest na tylnych kołach. A wiec jutro biorę sie za tylne tarcze...

[ Dodano: 2006-04-07, 18:36 ]

Siema, nareszcie jestem Hepy. Wziałem sie za tylne tarcze i Bingo. Były zapieczone samoregulacje przy obudwóch kołach. Przetoczyłem tarcze, były ta jakby oklejone pyłem z klocków. Chyba klocki są za miękkie i dla tego tak się dzieje. Byłem swiecie przekonany że to szarpie przodem a jednak sie myliłem. Nie potrzebnie kupiłem nowe tarcze przednie. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za cenne porady.. :cool:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a to ja jeszcze zapytam gdzie kupiłeś tarcze za 98 złotych?? :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    a to ja jeszcze zapytam gdzie kupiłeś tarcze za 98 złotych?? :wink:

fakt jakies dziwnie tanie.ja mam i to po rabacie za 2 szt przód za230zł!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ty chyba myslisz o tarczach wentylowanych, ja kupowałem tarcze zwykłe. Jak was to ciekawi to kupowałem w Rzeszowie w nowo otwartym sklepie motoryzacyjnym firmy TOTON http://toton.rze.pl/ Macie namiary może sie komuś przyda...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Witam ty chyba myslisz o tarczach wentylowanych, ja kupowałem tarcze zwykłe. Jak was to ciekawi to kupowałem w Rzeszowie w nowo otwartym sklepie motoryzacyjnym firmy TOTON http://toton.rze.pl/ Macie namiary może sie komuś przyda...

zwykłe???takie tam byly???nie mozliwe :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zwykłe???takie tam byly???nie mozliwe :razz:

możliwe możliwe, ja też mam zwykłe :razz:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jesli to komus pomoze to mialem problem przy hamowaniu, szarpalo mi przodem, sprawe szybko udalo sie zalatwic, poniewaz dzien wczesniej bylem u mechanika i wymienialem przeguby i lozyska, po wymianie podczas hamowania szarpalo autem, doszedlem do wniosku ze cos z tarcza musi byc nie tak, wzalem sie za lewe kolo przekrecilem tarcze o jeden otwor w lewo zalozylem kolo przejechalm sie kawalek objawy byly dalej odczuwalne ale juz mniej to znowu wzalem sie za lewa tarcze i przekrecilem jeszcze o jeden otwor, szarapanie zniklo calkowicie, nie wiem dlaczego tak szarpalo autem przeciez jak dokreca sie kolo to dociska tarcze rownomiernie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lubimy kotlety, ale takie stare to już przesada :polew:

A tak poza tym, to co masz na myśli mówiąc, że przesunąłeś tarczę o jeden otwór?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moze i stare ale jesli to ma komus pomoc to problemu nie widze, przekrecilem cala tarcze, za duzo to otworow w tarczy nie ma, pomysl troche to bedziesz wiedzial.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta