Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Passat vs A4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Passat b2 syncro silnik wzdłużnie i sprzęgło wiskotyczne :decayed: to jak z tym, że silnik wzdłużnie i stały napęd :cool1:

Opublikowano

Passat b2 syncro silnik wzdłużnie i sprzęgło wiskotyczne :decayed: to jak z tym, że silnik wzdłużnie i stały napęd :cool1:

niestety ale nie udało Ci sie zabłysnąć :decayed:

to jest zwykły torsen z B2 Quattro

funktionsprinzip.jpg

Opublikowano

To w takim razie też gdzieś kiedyś przeczytałem jakąś bzdurę :decayed:

Opublikowano

To raczej minus bym powiedział. Bo to Passat bazował na sprawdzonych,poprawionych komponentach.

Gdy czytałem artykuł w Auto Świecie o Audi 80 B3 to właśnie przedstawiali to jako plus. Głównie chwalili ocynkowane nadwozie, doskonałe materiały i niezawodność.

Opublikowano

Witam.Mój szwagier miewa się z zamiarem zakupu samochodu.Dokładniej chodzi mu o Passata b5 lub audi A4 B5,może ewentualnie b6.Prosiłbym was o fachowe opinie na temat tych samochodów,który najlepszy z nich.Wiem że to forum A4 ale prosiłbym o rozsądne opinie i niefaworyzowanie A4 ze względu na miejsce znajdującego sie postu.Najlepiej by wypowiedzi były w postaci"za" i "przeciw".Dzięki

Panowie takie małe przypomnienie :ot:

Opublikowano

miałem passata b5, mam a4 b5, dla rodzinki passat (dużo większy) dla przewożenia tyłka zwykle pojedynczo a4. A4 lepiej się prowadzi passat ma lepsze wyposażenie, w a4 rzadkością są elektryczne szyby z tyłu w pasku rzadkość to wajchy itd... . Ja z przesiadki jestem zadowolony ale może dlatego że mam porządny silnik, w pasku miałem 1.9tdi afn. Passatowi bliżej do a6.

a jeśli jest brane a4 b6 to nie ma co porównywać do b5 tek. A4 B6 ma więcej miejsca od A4 b5 ale mniej od paska b5 ;) A4 b5 i b6 używam na codzień

Opublikowano

miałem passata b5, mam a4 b5, dla rodzinki passat (dużo większy) dla przewożenia tyłka zwykle pojedynczo a4. A4 lepiej się prowadzi passat ma lepsze wyposażenie, w a4 rzadkością są elektryczne szyby z tyłu w pasku rzadkość to wajchy itd... . Ja z przesiadki jestem zadowolony ale może dlatego że mam porządny silnik, w pasku miałem 1.9tdi afn. Passatowi bliżej do a6.

Ale nie pod wzgledem jakosci wykonania... mialem i ciagle mam okazje jezdzic paskiem B5... wyposazenie to osobna kwestia, ja mam to co malo ktory pasek ma wiec ja czulbym sie dziwnie w passacie bez ASR czy ESP. Jakos przyjemniej siedzi mi sie w Audi ale miejsca rzeczywiscie w pasku jest duzooo wiecej.

Opublikowano

Miałem Passata b5fl a teraz mam A4 b6 i nie ma co porównywać...

Miejsca dużo dużo więcej w passacie ale...wykończenie dużo dużo lepsze w a4.

Jestem bardzo uczulony na dźwięki dobiegające z deski rozdzielczej itp.

W passacie na nierównościach trzeszczało dosłownie wszystko, jakby cała deska miała się rozlecieć a w audi cisza.

To jest największa jak dla mnie różnica pomijając ilość miejsca w środku.

Opublikowano

Miałem passata z 2001 po lifcie z tym samym silnikiem co moja audi i uważam,że jest to bardzo dobry samochód, ma więcej miejsca wewnątrz i większy bagażnik. Audi jednak ma to coś :naughty:

Opublikowano

Passatem B5 jeździłem 4 lata, B5 FL 3 lata, a były to najlepsze samochody na świecie... Jak wsiadłem pierwszy raz do swojej B6, to opadła mi szczena z różnicy w jakości wykonania :good:

Opublikowano

miałem passata b5, mam a4 b5, dla rodzinki passat (dużo większy) dla przewożenia tyłka zwykle pojedynczo a4. A4 lepiej się prowadzi passat ma lepsze wyposażenie, w a4 rzadkością są elektryczne szyby z tyłu w pasku rzadkość to wajchy itd... . Ja z przesiadki jestem zadowolony ale może dlatego że mam porządny silnik, w pasku miałem 1.9tdi afn. Passatowi bliżej do a6.

Nie powiedziałbym, że Passatowi bliżej do A6. Może ze względu na większą ilość miejsca w stosunku do A4, A6 to jest zdecydowanie klasa wyższa.

Co do wyposażenia nie jest to takie oczywiste. Może w :a4fan: rzadziej można spotkać el. ster. szyby z tyłu, ale też rzadko takie, które nie mają żadnych (raz taki widziałem). Lusterka ster. el. były standardem, tak samo jak 2x Airbag i ABS. Ogólnie zarówno Audi jak i VW można spotkać dobrze wyposażone, jak i gołodupce :tongue4:. Najczęściej jednak coś pośrodku.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Odkopię na chwile, na jednym forum, jedna osoba mówi, że jeździła passatem z silnikiem v6 5v wzdłużnie ( czyli b5 lub b5fl bo chodzi o nowszego paska ) i był tam na 1000% haldex, czy ktoś może słyszał o czymś takim ?? Bo to może ja nie jestem doinformowany do końca...

napisze Ci po raz kolejny może tym razem zrozumiesz.

Nie chodzi mi o to, że można było wybierać kupując w nowego passata czy chcesz mieć napęd z haldexem czy z torsenem.

Mi chodzi o to , że wystepowały oba rodzaje napędu w passacie B5

2.8 5v miał na 1000% silniki wzdłuż i napęd z haldexem czyli dołączany

i nie potrzebuje pytac nikogo czy tak było, ja poprostu takim jeździłem!!!!!

Może TDI występowały tylko z torsenem a inne tylko z haldexem, nie wiem

to jest teraz nieistotne.

Chodzi o to, że wykorzystywane były OBA rodzaje napędu w B5.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie wiem jak z Passatem, bo nie miałem, ale w A4 B6 zaskoczyła mnie na minus jakość wszelkiej maści przycisków (tzn ich wykończenia). Przed B6 miałem megankę, starszą od mojej A4 a żaden przycisk nie miał najmniejszych śladów powycierania. No i w zasadzie to koniec przewagi megan nad audi;)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

na audi b6 trzeba miec więcej $$$ :gwizdanie:

Opublikowano

Wiecie co. Powiem tak ostatnio jechałem jako pasażer Passatem B6 z 2007 roku na calkiem niezlym wypasie. Pierwsze wrazenie jak wsiadlem woow niezła fura, wszystko bylo pieknie dopoki nie oparłem się o deske rozdzielczą która po prostu trzeszczała. Wykonanie niestety plastikowe i to boli w takim aucie. Z przyjemnoscia wsiadam do swojej b5 :)

Tak apropo wczoraj bylem w ASO zapytac sie o pewne cykanie w kabinie (okazalo sie ze to klapy klimatyzacji) no i koles wychodzac powiedzial do mnie niech sie pan cieszy ze ma to Audi a nie Passata B6 bo tam to dopiero wszystko cyka trzeszczy i nie wiadomo co to :)

Mowi to samo za siebie.

Ogolnie uwazam ze Passaty to fajne auta, duze pomimo wszystkiego solidnie wykonane silniki jak w Audi.

Ale Audi to Audi, prestiż, wykonanie i dusza to przemawia za :audi:

Opublikowano

Co do 4x4 to jedno zdanko wyjaśnienia - pasek B5 wychodził zarówno z silnikami wzdłużnie jak i poprzecznie stąd całe zamieszanie czy Torsen czy Haldex.

Co do Paska ... toporny wozidupek z nastawieniem jako auto robocze, jedynie wersja HighLine to ucieczka w stronę jakości/prestiżu który niemniej w stosunku do B6 raczej jest nie dościgniony.

jak ktoś napisałem starsze paski bym skreślił całkowicie a z nowszymi ... kwestia co się upoluje.

Opublikowano

Który motor w passacie B5 był ustawiony poprzecznie? Co do jakości to szczerze mówiąc nie widzę tej różnicy na plus między A4 B5, a paskiem B5 wsiadając tu i tu. B6 zarówno audi jak i vw to już trochę inna liga, ogólnie w mojej opinii VW się nie popisało z tą generacją :thumbdown:

Opublikowano

Co do 4x4 to jedno zdanko wyjaśnienia - pasek B5 wychodził zarówno z silnikami wzdłużnie jak i poprzecznie stąd całe zamieszanie czy Torsen czy Haldex.

Co do Paska ... toporny wozidupek z nastawieniem jako auto robocze, jedynie wersja HighLine to ucieczka w stronę jakości/prestiżu który niemniej w stosunku do B6 raczej jest nie dościgniony.

jak ktoś napisałem starsze paski bym skreślił całkowicie a z nowszymi ... kwestia co się upoluje.

Adaś... napisz to na forum VW :polew:

no ale niestety gołym okiem widać że jakość wykończenia odstaje... a miejsca z tyłu zdecydowanie więcej (4,5cm dłużej swoje robi ale nie przesadzajmy z porównaniami do A6)... każdy wybiera co lubi i mu pasuje... ja jeśli moja sytuacja życiowa się nie zmieni to długo nie zejdę z audi (wszelakiej maści)

Opublikowano

Co do jakości to szczerze mówiąc nie widzę tej różnicy na plus między A4 B5, a paskiem B5 wsiadając tu i tu.

To może wsiadź jeszcze raz i naciśnij na plastiki koło radia i panelu klimy...w passku usłyszysz wielkie trzeszczenie i ten plastik będzie się lekko ruszał a co do Audi to cisza no chyba że u ciebie jest inaczej, tego już nie wiem...poza tym cała deska rozdzielcza puka w passatach b5 i b5 fl bo jest wada fabryczna jej mocowania co karoserii ( jest o tym już "powieść" napisana na forum passata więc nikt temu nie zaprzeczy)

Opublikowano

Wsiadałem nieraz, wuj ma paska B5 2 lata młodszego i zero świerszczy, trzasków itp. ale auto jest zadbane i z niewielkim przebiegiem. Nie widzę różnicy, gdybym widział to bym się nie upierał. Poza tym plastikiem ramki i przyciskami się nie jeździ, a na dobrą sprawę trzeszczenie takich elementów zależy w głównej mierze od tego czy ktoś je wcześniej niefachowo ściągał czy nie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.