Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat vs A4


Artureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój szwagier miewa się z zamiarem zakupu samochodu.Dokładniej chodzi mu o Passata b5 lub audi A4 B5,może ewentualnie b6.Prosiłbym was o fachowe opinie na temat tych samochodów,który najlepszy z nich.Wiem że to forum A4 ale prosiłbym o rozsądne opinie i niefaworyzowanie A4 ze względu na miejsce znajdującego sie postu.Najlepiej by wypowiedzi były w postaci"za" i "przeciw".Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

- passat: koszty utrzymania i ew. napraw niższe, chyba więcej miejsca we wnętrzu i większy bagażnik (albo to złudzenie, ale jakoś tak mi się wydaje wzrokowo), ale za to gorsze wykonanie, jest w środku zwyczajnie brzydszy, gorsze jakościowo materiały wykończenia wnętrza i prestiż kierownika, który autem powozi/prestiż marki, wydaje mi się też, że słabsze blachy.

- audi: to co wyżej, tylko, że odwrotnie :wink4:

pasek b5 w porównaniu do audi b6 wypada jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passat wiekszy i tańszy.

zdecydowanie a4 b6 to najlepszy wybór, no i oczywiscie najdrozszy.

w sumie porownywac mozna konkretne egzemplarze, ich stosunek ceny do stanu i wyposazenia a nie modele bo to troche bez sensu..

jeden woli ogorki drugi ogrodnika córki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B5 vs Passat -wygrywa Passat

A4 B6 vs Passat -wygrywa B6

PS.nie wiem czy wiecie,ale PassatB5 pierwotnie był projektowany jako nowe Audi A6 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział oprócz tego co wymienili poprzednicy, że w Audi częściej można znaleźć bogatsze wersje wyposażeniowe i mocniejsze silniki (np. 2.8 częściej spotkać można w A4 niż w Passacie) i napęd 4x4.

PS.nie wiem czy wiecie,ale PassatB5 pierwotnie był projektowany jako nowe Audi A6 :cool1:

Szczerze mówiąc pierwsze słysze. Pewnie musiał by być powiększony, żeby mógł być A6-ką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o 4x4 to w VW masz Haldex a w Audi Torsen - dodam że tylko Torsen to stały napęd na 4 koła...

mozna wygooglac po wiecej informacji o tych konstrukcjach... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o 4x4 to w VW masz Haldex

nie w passacie B5

jak to nie? w b5 wlasnie jest haldex

Tak jak poprzednicy napisali audi lepiej wykonczone z lepszych materiałow no ale miejsca ewidentnie z tył mniej :thumbdown:

Jak kolege stać na B6 to niech kupuje bo to auto jest mega :kox: :kox: pomiedzy b5 a b6 jest wielka przepaść... A co do wyposażenia to właśnie chyba cieżej trafić jest audi w dobrym stanie z dobrym wyposażeniem niż VW :cool1:

Po za tym A4 ma bardziej sportowy wygląd :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, czego Twój szwagier oczekuje od samochodu.

Jeżeli ma być przestronny to ewidentnie Passat lub B6, jesli droższy może kupić.

Jeśli do tej nie jeździł Audi, to jakośc wykończenia Passata nie będzie mu przeszkadzać.

Części, prowadzenie prawie to samo. Tańszy w utrzymaniu Passat raczej nie będzie.

Blachy to samo - nie różnią się jakością.

Jeżeli duży samochód nie jest szwagrowi potrzebny, to lepiej Audi. Jest przyjemniejsze w dotyku. Trochę lepiej spasowane, i ogólne wrażenie robi lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o 4x4 to w VW masz Haldex

nie w passacie B5

jak to nie? w b5 wlasnie jest haldex

spetsnaz ma racje, passat b5 ma sztywne 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o 4x4 to w VW masz Haldex

nie w passacie B5

jak to nie? 4motion to Haldex... :cool1:

nie jestem pewien czy we wszytskich ale wyczytalem ze nawet w Audi S3 jest naped 4x4 oparty na Haldexie :thumbdown:[br]Dopisany: 19 Grudzień 2009, 21:24_________________________________________________

jeśli mowa o 4x4 to w VW masz Haldex

nie w passacie B5

jak to nie? w b5 wlasnie jest haldex

spetsnaz ma racje, passat b5 ma sztywne 4x4.

chyba jednak nie... :tongue4:

we wzdluznie ulozonym motorze jest montowany torsen

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-2275.html

tylko nie wiem czy kazdy pasek ma wzdluznie motor? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze kombi poprzednie moje auto to passa b5 ,,w pasku wiecej miejsca i to duzo,,ale jezdzilem trasy czesto do belgi do holandi wydawalo mi sie ze ok ,ale raz pozyczylem audi a4 b5 i szok przyjemnosc jazdy jak dla mnie zdecydowanie lepsza wiekszy komfort,,robiac taka sama trase odczulem duzo mniejsze zmeczenie,,wtedy postanowilem zmienic marke,,i nie zaluje bo nie potrzebuje duzego bagaznika a w audi czuje sie wiele wiele lepiej,,,passatem jakos jest bardziej sztywna jazda,moze dlatego ze nie jestem zbyt wysoki nie potrafilem w pasku znalezc sobie tak wygodnej pozycji w fotelu jak w audi,,,jesli chodzi o reszte typu koszty to nie widze roznicy,przynajmniej w b5 moze jakies czesci ori sa drozsze ale anie pasek ani moja niunia nie psuja sie tak abym musial kupywac jakies drogie czesci,,,wymienialem termostat na ori i dalem 80zl w pasku 75zl ,,itp,,,,nastepne auto napewno badzie ze znaczkiem :a4fan: poza tym audi jest ladniejszy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy kazdy pasek ma wzdluznie motor? :mysli:

Prosze przestań juz nie masz podstawowej wiedzy a zabierasz głos,podajesz linka do passata b6 ktory jest na plycie podłogowej golfa 5.

Pas B5FL vs A4B5=pas

Pas B5FL vs A4B6=bez najmniejszego zastanowienia B6

Inna sprawa,to zeby mieć B6 z podobnym wypasem do B5 pasata trzeba dolozyc 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3 ma na 100% haldex

tt tez ma na 100% haldex

a czy passat ma haldex to nie wiem ... ale zawsze wydawalo mi sie ze tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie? w b5 wlasnie jest haldex

"Pokaż mnie to palcem..." :wink4:[br]Dopisany: 19 Grudzień 2009, 22:08_________________________________________________

4motion -torsen

A Golf 4motion? :naughty:

To tylko określenie marketingowe napędu na 4 koła.

Quattro jest z torstenem i haldexem podobnie jak 4Motion.[br]Dopisany: 19 Grudzień 2009, 22:09_________________________________________________

tylko nie wiem czy kazdy pasek ma wzdluznie motor? :mysli

połowa pasków ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4motion -torsen

A Golf 4motion? :naughty:

no właśnie :embarrassed::decayed:

koncern namieszał z tymi nazwami,quattro,syncro,4motion i 4x4 :kwasny:

generalnie,jak silnik jest zamontowany wzdłużnie,to ma torsen,jak poprzecznie,to haldex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...