Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zestawy hamulcowe, opinie charakterystki, zastosowania.....


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie ma w zestawieniu firmy Girling, mają bardzo dobre produkty. M.in. produkują układy hamulcowe do RS-ów.

2. Nie mylcie DOT5 z DOT 5.1

Bo DOT 5 jest nie mieszalny z DOT 4.

Natomiast DOT 5.1 jak najbardziej miesza się z DOT 4 i nic się nie dzieje. Jest to po prostu DOT 4 z podwyższoną temp. płynu uwodnionego. Temp. wrzenia nowych płynów są identyczne.

3. Do nowoczesnych układów z ESP, gdzie jest troszkę inna precyzja wykonania, wyższe ciśnienia panujące w układzie hamulcowym, oraz wymagana jest szybsza reakcja układu zalecam płyny o zmniejszonej lepkości np. Bosch DOt 4 HP (High Performance). Nie zalecam wtedy stosowania standardowych płynów oraz zwracam uwagę na częsta wymianę takiego płynu. Zabrudzony płyn, który ma zwiększoną lepkość może doprowadzić do uszkodzenia pompy ABS/ESP, co może być drogie w skutkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie mylcie też mody na DOT5.1 z tym co jest lane fabrycznie do Audi (i w ASO) czyli DOT4 , Ate na przykład - czyli producent chyba 90% "naszych" i wielu innych ukł. hamulcowych w ogóle nie robi żadnych 5 czy 5.1 , po prostu ich SuperRacing DOT4 i tak ma np. wyższą temp. wrzenia (280C) niż n.p. mocno modny Motul 5.1 (275C) a nic nie ujmując firmie Motul to jednak w kwestii hamulców na pewno nie mają takiego doświadczenia i wiedzy jak Ate, ja będąc dystrybutorem Liqui Moly także wcale nie sprzedaję ich płynów hamulcowych bo po co ludziom robić głowę, zwłaszcza , że litr tego Ate kosztuje (u mnie) 40,-zł , z kolei do (jak pisze szogun) ukł. o wysokiej szybkości i precyzji wyposaż. w ESP Ate zaleca płyn SL6 (też DOT4) o b. małej ściśliwości a cenowo to już w ogóle przyjemny (27,-)

img_bremsfluessigkeiten_uebersicht_gross_de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam serdecznie i coś mi się tu niezgadza mianowicie iż mój wątek zostal wykopnięty a tutaj niestety odpowiedzi brak także. Naczytałem się i wiem jakie klocki juz chce ale niech mi powie jakis mądry pan jakie były montowane zestawy na pierwszej produkcji w a4 b5 avant?? ate,lucas czy valeo a moze bosch??? i w jakim rozmiarze skoro w ksiazce sa podane dwa 288:na25 i chyba 280 na 22.a nic nie jest napisane o firmie jaka je produkowała:(((( POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co masz napisane na zaciskach klocków hamulcowych i problem firmy dla ciebie będzie rozwiązany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam serdecznie i coś mi się tu niezgadza mianowicie iż mój wątek zostal wykopnięty a tutaj niestety odpowiedzi brak także. Naczytałem się i wiem jakie klocki juz chce ale niech mi powie jakis mądry pan jakie były montowane zestawy na pierwszej produkcji w a4 b5 avant?? ate,lucas czy valeo a moze bosch??? i w jakim rozmiarze skoro w ksiazce sa podane dwa 288:na25 i chyba 280 na 22.a nic nie jest napisane o firmie jaka je produkowała:(((( POMOCY!

i na pewno przez to spac w nocy nie mozesz ?????

z tym bywa róznie, mozliwości jest kilka:

klocki - ferodo, trw, ate,

co do tarcz:

ferodo, brembo, otto zimmermann itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam serdecznie i coś mi się tu niezgadza mianowicie iż mój wątek zostal wykopnięty a tutaj niestety odpowiedzi brak także. Naczytałem się i wiem jakie klocki juz chce ale niech mi powie jakis mądry pan jakie były montowane zestawy na pierwszej produkcji w a4 b5 avant?? ate,lucas czy valeo a moze bosch??? i w jakim rozmiarze skoro w ksiazce sa podane dwa 288:na25 i chyba 280 na 22.a nic nie jest napisane o firmie jaka je produkowała:(((( POMOCY!

Zmierz tarczę i będziesz wiedział , 288 to ATE a 280 to Lucas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym mierzeniu niewiedziałem ale zmierze i sprawdze zaciski chyba ze juz ktos zmienial je kiedys bo auto swoje latka ma. trw-niechce,brembo tez odpada znam tych specjalistow i pracowalem w brembo oddział częstochowa jak i trw oddział czestochowa tylko ze pasy:D bende zakladał bosha bo mam je za pół ceny :))) Dzięki za odpowiedzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...