Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia z podpora i łapą, wybierak, wal i dyfer bo poloski sa takie same?

A wymieniam bo poprostu mi się tak ubzduralo?

Heh narazie wszystko lezy i czeka i oby się nie okazało wtopą po zamontowaniu??

Jak wszystko będzie działać to moj zestaw od 1.9 moze ktos będzie chciał do 1.8t....

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak by ktoś chciał to mam skrzynie GDU i dyfer od quattro avanta bfb b6 Szukałem przyczyn stukniecia przy zmianie biegów i za namową mechanika niepoterzebnie wymieniłem te dwie rzeczy Bankowo sprawne Oddam za 500zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zibi0310 napisał:

Jak by ktoś chciał to mam skrzynie GDU i dyfer od quattro avanta bfb b6 Szukałem przyczyn stukniecia przy zmianie biegów i za namową mechanika niepoterzebnie wymieniłem te dwie rzeczy Bankowo sprawne Oddam za 500zł 

a co było przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powymieniałem juz wszystko co można Ostatnia diagnoza potwierdzona w dwóch warsztatach luzy tylnych przegubów ale wymienie z calymi półoskami chyba Wymienialem sprzegło z dwumasą skrzynie dyfer przeguby z przodu caly zawias i caly zawias tyl Poduszki silnika i skrzyni ori aso Wladowalem kupe niepotrzebnej kasy i zostało tylko to do wymiany Jak sie nie poprawi to zostanie jeszcze wydatek na kanister pb i paczke zapałek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma ktos dostep do etki to prosze o odpowiedź na ostatnie pytanie

Co ma dluzsze przelozenia: swap z 2.0 brd czy 2,5 tdi do 1.9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dydek1 napisał:

Jak ma ktos dostep do etki to prosze o odpowiedź na ostatnie pytanie

Co ma dluzsze przelozenia: swap z 2.0 brd czy 2,5 tdi do 1.9?

podaj skrzynie które chcesz porównać

ale tak na szybko to skrzynia z BRD albo bedzie miała dłuższe lub równe z 2,5 to zalezy który typ skrzyni i jakie oznaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MemberA4 napisał:

podaj skrzynie które chcesz porównać

ale tak na szybko to skrzynia z BRD albo bedzie miała dłuższe lub równe z 2,5 to zalezy który typ skrzyni i jakie oznaczenie

Marcin powiedzmy - ETS z 2,5 180 - tutaj problem jedynie z dołożeniem chłodniczki ----- i GYH z BRD 

Tylko te 2 setupy mnie interesuja który wybrac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETS ?to kod dyfra.

Ok ale wiem ze z chłodzeniem są skrzynie z typoszeregu 01E i porównując je ze skrzynią GYH z typoszeregu 0A3 to maja one krótsze przełożenie. Ja właśnie skończyłem przekładkę GBC na GYH i powiem Ci że w sprawie prędkości do obrotów silnika to jest fajne połączenie ? wiec jak masz możliwość dostania takiego zestawu to bierz. 

Tylko jest małe ale, torsen w tej skrzyni chodzi o B7  tak jak na forum piszą bardziej spina sie przy max skręcie i czuc wibrowanie czasem w porównaniu do mojej poprzedniej skrzyni troche to drażni.

Na forum jeden kolega oferowal mi zestaw z 2.5 tfi ze skrzynią 0A3 o kodzie HEQ jest to toczka w toczke takie samo przełożenie jak w GYH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MemberA4 napisał:

ETS ?to kod dyfra.

Ok ale wiem ze z chłodzeniem są skrzynie z typoszeregu 01E i porównując je ze skrzynią GYH z typoszeregu 0A3 to maja one krótsze przełożenie. Ja właśnie skończyłem przekładkę GBC na GYH i powiem Ci że w sprawie prędkości do obrotów silnika to jest fajne połączenie ? wiec jak masz możliwość dostania takiego zestawu to bierz. 

Tylko jest małe ale, torsen w tej skrzyni chodzi o B7  tak jak na forum piszą bardziej spina sie przy max skręcie i czuc wibrowanie czasem w porównaniu do mojej poprzedniej skrzyni troche to drażni.

Na forum jeden kolega oferowal mi zestaw z 2.5 tfi ze skrzynią 0A3 o kodzie HEQ jest to toczka w toczke takie samo przełożenie jak w GYH.

Gyh jest bardzo dobre wlasnie bo jako 2 auto mam wlasnie b7 brd ale zastanawialem sie wlasnie nad opcja z 2,5.. A ta skrzynia 0A3 - HEQ jest ze 180 i ma dokladana chlodniczke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MemberA4 napisał:

HEQ nie ma chłodzenia

Jest od 2,5tdi 132kW czyli od 180KM

Czyli dodatkowo chlodnicy nie trzeba montowac i rury do skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dydek1 napisał:

Czyli dodatkowo chlodnicy nie trzeba montowac i rury do skrzyni

Nie. Pojemnisc skrzyni jest taka sama jak GYH 3,2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie wkładam zbiornik z quattro. Do 1.9 z 2.5 tdi. W starym zbiorniku jest zasilanie,powrót. W nowym jest tylko zasilanie. Gdzie wpiąć powrót? Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest tez powrót ? 

 

Na foto widać

Screenshot_2018-06-02-07-40-08.png

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz zbiornik na wierzchu jeszcze? Zrob zdjęcie jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu co podeslalem nie masz wyjscia na przewód w komorze za kierowcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pb34499 napisał:

Screenshot_20180602-130942_Gallery.jpg

Odkrec ten metalowy pierścień i zobacz czy tam masz pompe bo jak dka mnie to jest drugi plywak wsadzony zamiast pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...