Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[1,9 AFN] Po 5 minutach jazdy nie dziala turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Dzisiaj mój samochód w pewnym momencie nie potrafił poradzić sobie z przekroczeniem 120km/h. Odczułem całkowity brak mocy. Nie słyszałem "szumu" turbiny. Na każdym biegu był strasznym żółwiem. Wyłączyłem silnik na jakieś 10 minut i po włączeniu znowu wszystko ok. Na każdym biegu normalna praca turbiny, znany "szum" i przyspieszanie bezproblemowe. Taki stan utrzymuje się przez kilka minut i potem znowu jest słaby, chyba że dam mu odpocząć. Podłączyłem więc u znajomego do Vaga i pojawił się błąd 0575. Wiem co oznacza i podejrzewam N75, bo sporo było o tym na forum. Dodam tylko, że po uruchomieniu turbina od razu pompuje solidnie, nic się muli.

Czy na początek mam wymienić N75?

Pozdrawiam.

Opublikowano

wpadanie auta w tryb awaryjny najczesciej spowodowane jest wlasnie wysranym zaworkiem N75

Opublikowano

no w AFNie to i inna może być przyczyna.

Na początek powinna być porządna diagnostyka (nie tylko odczytanie błędów)... :wink:

Będzie wiadomo więcej, jak nie wszystko... :cool:

Opublikowano

Jak znajomy mial Vaga to mozna bylo od razu sprawdzic cisnienie doladowania w czasie dynamicznej jazdy. Bo blad 575 moze byc od niedoladowania jak i przeladowania.

Czyli dziura w dolocie, zatkany kat, zapieczone kierownice spalin, uszkodzone podcisnienia jak i n75. Z doswiadczenia wiem ze n75 jest pancerny w AFN i raczej sie nie psuje.

Opublikowano
  • Autor

hm... rozumiem, postaram się to jutro zbadać, ale... czy jak była by jakaś dziura w dolocie, zapieczone kierownice, czy coś z katem na początku przez jakiś czas wszystko działałoby świetnie? ( niedawno było super jakieś 20minut jazdy). Przez te pierwsze minuty nie ma żadnych objawów złej pracy turbiny na każdym biegu.

Opublikowano

hm... rozumiem, postaram się to jutro zbadać, ale... czy jak była by jakaś dziura w dolocie, zapieczone kierownice, czy coś z katem na początku przez jakiś czas wszystko działałoby świetnie? ( niedawno było super jakieś 20minut jazdy). Przez te pierwsze minuty nie ma żadnych objawów złej pracy turbiny na każdym biegu.

jak najbardziej moze tak byc .... :wink:

Opublikowano

hm... rozumiem, postaram się to jutro zbadać, ale... czy jak była by jakaś dziura w dolocie, zapieczone kierownice, czy coś z katem na początku przez jakiś czas wszystko działałoby świetnie? ( niedawno było super jakieś 20minut jazdy). Przez te pierwsze minuty nie ma żadnych objawów złej pracy turbiny na każdym biegu.

Najwieksze obciazenia masz na biegu IV i V

Na I II i III czas np dziury w doladowaniu jest za krotki by komp bleda wylapal i notlaufa wlaczyl.

Trzeba diagnozowac.

Opublikowano

hej. Ja miałem to samo. poprostu turbinka ci sie zabrudzila spalinami i lopatki nie pracują. musisz ją przeczyscić koszt ok 300-500 zl w zaleznosci od warsztatu. pozdr

uzupełnij profil

Opublikowano
  • Autor

Odzyskałem moc. Wymiana N75 i problem z głowy. Dzięki i pozdrawiam.

Opublikowano

Odzyskałem moc. Wymiana N75 i problem z głowy. Dzięki i pozdrawiam.

mysle ze tu wrocisz szybciej niz myslisz z tym samym problemem :cool:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.