Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dysponuje ktos obiektywami 50mm/35mm/24mm? Chciałbym zobaczyć jak rysuje sie klatka robiąc jednakowe foty z tych 3 obiektywów, nie mam na myśli konkretnych obietywów, tylko sama róznice w zdjeciach, stojac w jednym miejscu i fotografujac to samo ujecie:wink:

Opublikowano

to jak podpowie ktos d5100 d90 czy moze d3200?

Opublikowano

3 słabe body poszukaj coś świeższego

Opublikowano
Dysponuje ktos obiektywami 50mm/35mm/24mm? Chciałbym zobaczyć jak rysuje sie klatka robiąc jednakowe foty z tych 3 obiektywów, nie mam na myśli konkretnych obietywów, tylko sama róznice w zdjeciach, stojac w jednym miejscu i fotografujac to samo ujecie:wink:

mogę to zrobić dla CIebie. tylko jutro jakoś

Opublikowano
Dysponuje ktos obiektywami 50mm/35mm/24mm? Chciałbym zobaczyć jak rysuje sie klatka robiąc jednakowe foty z tych 3 obiektywów, nie mam na myśli konkretnych obietywów, tylko sama róznice w zdjeciach, stojac w jednym miejscu i fotografujac to samo ujecie:wink:

mogę to zrobić dla CIebie. tylko jutro jakoś

:thumbup1:

Opublikowano
to jak podpowie ktos d5100 d90 czy moze d3200?

IMO Jeśli ma być któryś z tych trzech nikonów to pomimo, że najstarszy to najlepszy będzie D90. Jego podstawowa aczkolwiek nie jedyna zaleta to silnik w body, którego pozostałe dwa nie posiadają. Więc możliwość rozbudowy systemu tańszymi i sprawdzonymi już obiektywami bez silnika.

Opublikowano
to jak podpowie ktos d5100 d90 czy moze d3200?

IMO Jeśli ma być któryś z tych trzech nikonów to pomimo, że najstarszy to najlepszy będzie D90. Jego podstawowa aczkolwiek nie jedyna zaleta to silnik w body,.

dokładnie d90 posiada tgz "śrubokręt" to spora przewaga nad d5100 czy 3200,mając body bez motorka jesteś skazany na szkła z własnym silnikiem a to przekłada się na dużo większe wydatki,więc masz możliwość rozbudowy systemu tańszymi i sprawdzonymi już obiektywami bez silnika po za tym d90 jest od nich masywniejszy,nie słuchaj doradców że tylko świeżynki trzeba nabywać-przykład d800 matryca 36mln a szumy w zasadzie jak w starym dziadku d700

---------- Post dopisany at 22:58 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

3 słabe body poszukaj coś świeższego
nie pisz tak o d90 to bardzo dobry sprzęt,pomimo upływu lat oferuje mase możliwości jak na format DX oczywiście
Opublikowano

A dajcie spokoj z tym silnikiem w body bo to juz jest legenda. Owszem, d90 bardzo dobry sprzet ale nie z tego powodu co pisali wyzej. Majac d3200 czy d5100 nie trzeba sobie zawracac juz glowy czy obiektyw ma silnik czy nie ma ani ladowac w to specjalnie wiecej kasy. Kazdy standardowy obiektyw nikona poczynajac od poczciwych kitow jest z serii AF-S, w tym takze sigmy i tamrony sa dedykowane do tychze aparatow.

Poza tym jest jeszcze cos takiego jak filmowanie. Warto wiedziec ze w d90 nie ma automatycznej ostrosci podczas krecenia filmow. To jego minus w porownaniu z d5100 i d3200.

Opublikowano
A dajcie spokoj z tym silnikiem w body bo to juz jest legenda. Owszem, d90 bardzo dobry sprzet ale nie z tego powodu co pisali wyzej. Majac d3200 czy d5100 nie trzeba sobie zawracac juz glowy czy obiektyw ma silnik czy nie ma ani ladowac w to specjalnie wiecej kasy. Kazdy standardowy obiektyw nikona poczynajac od poczciwych kitow jest z serii AF-S, w tym takze sigmy i tamrony sa dedykowane do tychze aparatow.

Poza tym jest jeszcze cos takiego jak filmowanie. Warto wiedziec ze w d90 nie ma automatycznej ostrosci podczas krecenia filmow. To jego minus w porownaniu z d5100 i d3200.

mijasz się z prawdą bo nie każdy obiektyw nikona posiada AF-S i nie każdy tamron czy sigma posiada-mówie o starszych dobrych obiektywach które można kupić niekiedy za śmieszną kase,po za tym brak automatycznej ostrości w d90 to taki problem? można to robić manulnie,przecież to w końcu aparat z możliowością filmowania a nie odwrotnie ale decyzje musi podjąć kupujący sam
Opublikowano

Kiedys tez odradzalem d40 czy d60 ze wzgledu na brak AF z wieloma obiektywami ale... to bylo 3 LATA TEMU!!!

Ale jak widac niektorym mimo uplywu lat i rozwoju techniki tak zostalo.

Po co dzis odradzac wybor takich aparatow jak d3200 czy d5100 jak praktycznie kazdy, powtarzam praktycznie, obiektyw ma juz AF-S? Dla kilku wyszukanych specjalnie wyjatkow?? Moze nie bedzie mogl kupic tego jednego czy dwoch konkretnych szkiel ale w zamian za to ma dzis dziesiec innych z AF. A sigmy, to tak samo, praktycznie kazda ma HSM a takze pamietna sigma 70-300APO powstala z wbudowanym silnikiem (nie hsm) przeznaczonym do nikona - dokladnie jeszcze za czasow d40X/d60.

po za tym brak automatycznej ostrości w d90 to taki problem?

Tak to jest problem. Przypominam raz jeszcze. Nie wybierasz sprzetu dla siebie. Postaw sie w miejscu osoby pytajacej. Jak ktos chce miec okazyjnie zdjecia i filmowanie nie bedzie sie bawil w pro sztuczki i manualne krecenie. I tak poza tym przeczysz sam sobie. Jak nie problem krecic ostroscia recznie podczas filmowania i to podczas zdjec tez nie wiec czemu nie brac d3200? :facepalm:

Opublikowano
Kiedys tez odradzalem d40 czy d60 ze wzgledu na brak AF z wieloma obiektywami ale... to bylo 3 LATA TEMU!!!

Ale jak widac niektorym mimo uplywu lat i rozwoju techniki tak zostalo.

Po co dzis odradzac wybor takich aparatow jak d3200 czy d5100 jak praktycznie kazdy, powtarzam praktycznie, obiektyw ma juz AF-S? Dla kilku wyszukanych specjalnie wyjatkow?? Moze nie bedzie mogl kupic tego jednego czy dwoch konkretnych szkiel ale w zamian za to ma dzis dziesiec innych z AF. A sigmy, to tak samo, praktycznie kazda ma HSM a takze pamietna sigma 70-300APO powstala z wbudowanym silnikiem (nie hsm) przeznaczonym do nikona - dokladnie jeszcze za czasow d40X/d60.

po za tym brak automatycznej ostrości w d90 to taki problem?

Tak to jest problem. Przypominam raz jeszcze. Nie wybierasz sprzetu dla siebie. Postaw sie w miejscu osoby pytajacej. Jak ktos chce miec okazyjnie zdjecia i filmowanie nie bedzie sie bawil w pro sztuczki i manualne krecenie. I tak poza tym przeczysz sam sobie. Jak nie problem krecic ostroscia recznie podczas filmowania i to podczas zdjec tez nie wiec czemu nie brac d3200? :facepalm:

peju peju :facepalm: poczytaj trochę D90 vs. D3200 - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

d3200 przy d90 to zabaweczka :banan:

Opublikowano

W takim razie wypadałoby zapytać Łukasza co dla niego ma większe znaczenie czy możliwość dokupienia tańszych obiektywów do D90 czy to że D5100 czy D3200 kręci filmy z automatyczną ostrością, a może zależy mu bardziej na kompaktowych rozmiarach i zostanie przy kicie 18-105 to wtedy śmiało może wybrać 5100 i na pewno będzie zadowolony.

Opublikowano

aparat bedzie moim pierwszym lustrem , nieplanuje jakos mega sie rozwijac , do wykorzystania amatorskiego , oczywiscie troszke sie napewno pobawie , napewno na auto pstrykac nie bede :) jesli chodzi o te filmy to wlasnie to jest spory plus tych nowszych...

Opublikowano
aparat bedzie moim pierwszym lustrem , nieplanuje jakos mega sie rozwijac , do wykorzystania amatorskiego , oczywiscie troszke sie napewno pobawie , napewno na auto pstrykac nie bede :) jesli chodzi o te filmy to wlasnie to jest spory plus tych nowszych...
w takim układzie bierz nowszy N bo gdybyś chciał się rozwijać na D3200 to ttrochę nie bardzo on tego służy lepiej już D90 a w przyszłości D7000,na auto nie rób-to nie foto-idioto tylko lustro w końcu hehe
Opublikowano
Dysponuje ktos obiektywami 50mm/35mm/24mm? Chciałbym zobaczyć jak rysuje sie klatka robiąc jednakowe foty z tych 3 obiektywów, nie mam na myśli konkretnych obietywów, tylko sama róznice w zdjeciach, stojac w jednym miejscu i fotografujac to samo ujecie:wink:

mogę to zrobić dla CIebie. tylko jutro jakoś

:thumbup1:

:eusathink:

Opublikowano

baszmak7, nie wyskakuj w srodku rozmowy jak Filip z konopii nie znajac tematu. Rozmowa nie jest o d90 jako aparacie samym w sobie tylko o problemie zwiazanym z obiektywami AF vs AF-S w nikkorze. Co to w ogole za dyskusja, gdy przeczytales tylko ostatni z moich postow i to probujesz komentowac?

Opublikowano
aparat bedzie moim pierwszym lustrem , nieplanuje jakos mega sie rozwijac , do wykorzystania amatorskiego , oczywiscie troszke sie napewno pobawie , napewno na auto pstrykac nie bede :) jesli chodzi o te filmy to wlasnie to jest spory plus tych nowszych...

W takim razie w miarę funduszy ja rozważyłbym to w takiej kolejności:

D7000 (który proponuje Daniel, jeśli cena nie odstraszy)

- D5100

- D3200

Opublikowano

D7000 zalatwilby sprawe bez dwoch zdan i zadnej dyskusji...

no ale cena.

Opublikowano

d7000 poza zasiegiem samo body ponad 3 klocki , wiec pewnie bedzie 5100

Opublikowano

Kup z obiektywem Nikkor 18-105 i będziesz zadowolony

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.