Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektyw 18-55 jest nie ostry i wolny jednym slowem jest dodawany przez nikona do zestawów zeby samego body nie sprzedawac ale jest nic nie wart, a 55-200, szwagier robi w fotojokerze i chcialem go kupic do swojego d5100, tylko ręką machnął, dobrym wyborem jest napewno 18-105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektyw 18-55 jest nie ostry i wolny jednym slowem jest dodawany przez nikona do zestawów zeby samego body nie sprzedawac ale jest nic nie wart, a 55-200, szwagier robi w fotojokerze i chcialem go kupic do swojego d5100, tylko ręką machnął, dobrym wyborem jest napewno 18-105

wiem zw 18-55 to standard do body ale czemu machnal na 55-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D5100 + 18-105, to na początek, mimo że trochę ciemny to jest całkiem uniwersalny:whistling: A pozostałą kasę przeznaczysz na jasne stałki w zależności od potrzeb, jak już ogarniesz podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D5100 + 18-105, to na początek, mimo że trochę ciemny to jest całkiem uniwersalny:whistling: A pozostałą kasę przeznaczysz na jasne stałki w zależności od potrzeb, jak już ogarniesz podstawy.

michał czyli olac 55-200 chcialbym zaopatrzyc sie juz opcjonalnie bardziej przyszlosciowo.

---------- Post dopisany at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:49 ----------

no pytanie tez o body 5100 czy wiecj pixel i 5200

Nikon D5200 +18-105 VR +ZESTAW PODSTAWOWY _Wrocław (4005115822) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Lustrzanka Nikon D5100 + 18-105 AF-S DX VR (3925715617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

NIKON D5100 +18-105VR +70-300 +16GB+TORBA NIKON (3976389481) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, lepiej mieć węższy zakres ogniskowych z lepszymi właściwościami optycznymi i lepszym światłem, niż 5 tanich obiektywów od 10 do 400mm.

Najpierw sprawdź do czego Ci ten aparat będzie potrzebny i dopiero później dokupuj szkła.

Od kiedy kupiłem 50mm 1.8 to w zasadzie non stop siedzi na body.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50ka zawsze spoko, u mnie tez dlugo nie schodzila z nexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, lepiej mieć węższy zakres ogniskowych z lepszymi właściwościami optycznymi i lepszym światłem, niż 5 tanich obiektywów od 10 do 400mm.

Najpierw sprawdź do czego Ci ten aparat będzie potrzebny i dopiero później dokupuj szkła.

Od kiedy kupiłem 50mm 1.8 to w zasadzie non stop siedzi na body.

dzieki. szukam nadal ost.nad 105ka zostane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę szkiełko tamrona 28-75 ze stałym światłem 2.8 i złego słowa nie powiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę szkiełko tamrona 28-75 ze stałym światłem 2.8 i złego słowa nie powiem:wink:

też fajna opcja, chyba lepsza niż 18-105 nikkora:whistling:

ma silnik AF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę szkiełko tamrona 28-75 ze stałym światłem 2.8 i złego słowa nie powiem:wink:

też fajna opcja, chyba lepsza niż 18-105 nikkora:whistling:

ma silnik AF?

Ma. Cały test poniżej:decayed:

Test Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD Aspherical (IF) MACRO - Wstęp - Test obiektywu - Optyczne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf_kk,

to nie jest obiektyw do tego aparatu tylko pod pelna klatke. nie wprowadzaj ludzi w blad. ktos kto sie nie zna i potrzebuje obiektywow uniwersalnych bedzie potrzebowal tez szeroki kat. jego odpowiednikiem dla aparatow z matrycami aps-c jest tamron 17-50/2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a do robienia foto bardziej plener tudzież auto. Jaki obiektyw? Pod eosa? Bo kitowe 55 przy moim marnym stażu wydaje się słaby:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej, a w czym objawia Ci sie jego slabosc? za slabo przybliza, za waski szeroki kat i chcesz cos szerszego, moze slaba ostrosc? no i jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej, a w czym objawia Ci sie jego slabosc? za slabo przybliza, za waski szeroki kat i chcesz cos szerszego, moze slaba ostrosc? no i jaka cena?

Ostrość jest ok. Ale zbliżenie właśnie ma bardzo słabe. Kumpla cyfrowka sony taka poważniejsza lepiej przyblizala obiekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taka jest idea lustrzanek, tutaj nie ma uniwersalnych obiektywow bo sa badziewne tylko wszystko podzielone jest na zakresy. 18-55 sobie zostaw bo to podstawowy obiektyw a dokup sobie 55-200, 55-250 lub najlepiej 55-300. Tylko nie rozumiem jednego... zarowno plener jak i auto fotografuje sie na szerokim kacie widzenia ktory juz masz w 18-55 a nie na przyblizeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plener trochę ,le nazwalem:wink: Ostatnio byłem na lotnisku i chciałem zrobić foto akrobacji sdochronowej oraz samolotów przy hangarze. Lepiej widać było gołym okiem nóż na lustrzance:bag:

---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 13:59 ----------

ee1ac365ab3ad11242e507d3d784b329.jpg

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do samolotow to rzecz jasna teleobiektyw. Te propozycje co podalem wczesniej mozesz rozwazyc ale nie powiedziales ceny bo moze da rade cos lepszego znalezc. Tyle ze wszystko powyzej ogniskowej 300mm to juz i kosmiczne ceny i ogromne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do samolotow to rzecz jasna teleobiektyw. Te propozycje co podalem wczesniej mozesz rozwazyc ale nie powiedziales ceny bo moze da rade cos lepszego znalezc. Tyle ze wszystko powyzej ogniskowej 300mm to juz i kosmiczne ceny i ogromne rozmiary.

Ale nie latających samolotów tylko po prostu stały z 50m może więcej punktu gdzie mogłem stać. A macie jakieś foto porownwcze zbliżenia 55 i 300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...