Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
No i tu jest ciekawostka, bo odchyliłem ten przód plastiku i tam chyba w środku nic nie ma. Jak ściągnę ten dekiel boczku widać prostokątna plastikowa skrzynkę ale nie widzę tam TMC

Nie dopisałem, że musisz zrzucić całą tapicerkę i dostać się do modułu TMC "od tyłu" On jest wsunięty na szynach w ten stelaż. Z wtyczki idącej do modułu TMC wziąłem sygnały CAN LO i CAN HI.

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

a jakie będzie kodowanie rns-e pod kiere mf b7 i blutka i telefon inny niż nokia i reszte czyli heble kola w standardzie bo nie moge dojść?

Opublikowano
a jakie będzie kodowanie rns-e pod kiere mf b7 i blutka i telefon inny niż nokia i reszte czyli heble kola w standardzie bo nie moge dojść?

0311715

Opublikowano
a jakie będzie kodowanie rns-e pod kiere mf b7 i blutka i telefon inny niż nokia i reszte czyli heble kola w standardzie bo nie moge dojść?

0311715

dzięki

Opublikowano

panowie, przeszukałem pobieznie watek ale nie znalazlem, chodzi mi o opis nagrania map na dvd DL (kopia zapasowa,szybko mi sie plytki rysuja), gdzie to mozna znalesc ?

Opublikowano

witam :hi:

panowie zagadka na wieczór z którą walczę cały dzień

Chodzi o podłączenie navi RNS-E z vagiem bez pośrednictwa samochodu , czyli w domu na stole :wink:.

Przewija się przez moje ręce parę sztuk na jakiś czas :naughty: i nie chcę mi się z każdą biegać do samochodu:kwasny:.

Podłączenie na stole ogarnąłem , używam do tego celu akumulatora który wcześniej służył w moim samochodzie .

- wpinam w pin 12 w złączu D

+ wpinam w pin 15 w złączu D

Po takim podłączeniu wszystko śmiga oprócz podświetlenia przycisków no ale to akurat nie potrzebne.

Tak to podłączyłem , kierowałem się wskazówkami które zawarte są w tym wątku

wejciernse1.jpg

wejciernse2.jpg

Mój problem polega na tym że po takim podłączeniu vag nie łaczy się z RNS-E

Z drugiej strony , czyli złącze diagnostyczne mam podłączone tak

wejciernse3.jpg

Korzystałem z tego opisu

DLC_Pinout.jpg

Mimo takiego podłączenia vagina nie chcę połączyć się z RNS-E i to na trzech różnych kablach.

Używam oprogramowania VCDS na licencji kupionego ze strony Ross-Tech. W samochodzie nie ma żadnego problemu z połączeniem , łączy się zawsze i z każdą navi . Więc nie wiem o co chodzi .

Jeżeli ktoś by coś wiedział jak ugryźć ten problem był bym bardzo wdzięczny za pomoc .

Dzięki :hi:

Opublikowano

Z tego ostatniego rysunku według mnie to pin 7 jest po drugiej stronie:naughty:

Opublikowano

elo ale zasil jeszcze vaga:grin: bez 12 v vagulec nie ruszy:wink:

---------- Post dopisany at 19:20 ---------- Poprzedni post napisany at 19:19 ----------

Z tego ostatniego rysunku według mnie to pin 7 jest po drugiej stronie:naughty:

no właśnie i nie 7 tylko 15 bo to jest k-line :wink:

Opublikowano

No chyba że na rysunku jest pokazane złącze w aucie a nie wtyczka to wtedy jest po dobrej stronie:whistling:

Opublikowano
elo ale zasil jeszcze vaga:grin: bez 12 v vagulec nie ruszy

Domin ja dopiero się uczę , jak czytam nie które twoje wypowiedzi to ja jestem pionek :decayed:

To jak zasilić tego vaga i czemu 15 a nie 7 jeżeli 7 to według opisu k-line

Z tego ostatniego rysunku według mnie to pin 7 jest po drugiej stronie:naughty:
no właśnie i nie 7 tylko 15 bo to jest k-line :wink:

Na rysunku jest pokazane złącze diagnostyczne w samochodzie , w kostce kabla właśnie będzie po tej stronie :wink:

Opublikowano

bo ma być w 15 , 7 to stara linia kk

Opublikowano

zapomniałem napisać że kabli używam USB KKL

-----------

ok zmieniłem z 7 na 15 i dalej nic :kwasny:

Opublikowano
zapomniałem napisać że kabli używam USB KKL

-----------

ok zmieniłem z 7 na 15 i dalej nic :kwasny:

No ale jeszcze prąd, masz?
Opublikowano

ok , zaraz to ogarnę , ciągnę ten sam prąd co zasila navi

Opublikowano

No domin Ci napisał że z 16:wink:

Opublikowano

dajesz do 4 mase a do 16 +

DLC_Pinout.jpg

Opublikowano

ok wszystko podłączone tak jak pisałeś i to samo tylko tyle że mi się dioda w kostce z kabla zapaliła :decayed:

ciągle brak połączenia , próbowałem na trzech różnych kablach :kwasny:

Opublikowano

luknij czy dobrze wpiołeś w 15 , chyba że próba w 7 ale u nas zawsze jest linia-k na 15pinie:wink:

Opublikowano

ok :banan::banan::banan::banan:, śmiga :kox:

grzebałem w portach i musiałem coś przestawić :doh:

Dzięki Domin jesteś moim guru :good: , jestem kolejny raz twoim dłużnikiem

wladi :wink:

Opublikowano
ok :banan::banan::banan::banan:, śmiga :kox:

grzebałem w portach i musiałem coś przestawić :doh:

Dzięki Domin jesteś moim guru :good: , jestem kolejny raz twoim dłużnikiem

wladi :wink:

Postawisz nam z Dominem 5L bimberku i będzie git:polew:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.