Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
no nie chce sie wlaczyc

toś ta dorobili uszy:facepalm: można albo podnieść go przez procek albo soft:whistling: weż jutro wsadz płytke z mapą jeśli coś sie wogóle otwiera , i zostaw niech se mieli:wink:

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
no nie chce sie wlaczyc

toś ta dorobili uszy:facepalm: można albo podnieść go przez procek albo soft:whistling: weż jutro wsadz płytke z mapą jeśli coś sie wogóle otwiera , i zostaw niech se mieli:wink:

może niech odłączą jeszcze całkiem rnsa na noc

Opublikowano
Ustaw trase pozniej wylacz I wlacz rns-e.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Witam. Ta instrukcja nie pomogła. Ale VCDS dał radę i już jest ok:wink:. Łączyć się już łączę z RNS-E i wszystko hula jak powinno:wink:. Tylko mam dziwne błędy w Navi i nie mam pojęcia o co chodzi:confused4:. Ten drugi sugeruje że mam nieprawidłowe kodowanie, lecz wszystko działą jak powinno:confused4: Oto one:

Czwartek,21,Luty,2013,15:24:01:02544

Wersja VCDS: AKP 11.11.4

Adres 37: Nawigacja Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 035 192 K HW: 8E0 035 192 K

Komponent i/lub wersja: RNS-E HIGH EU H73 0750

Kodowanie: 0301111

Kod serwisu: WSC 47937 133 65914

VCID: 2C57CDC78C02C778ADD

2 - iloœæ znalezionych b³êdów. Oto one:

00858 - Po³¹czenie miêdzy wyjœciem sygna³u ZF (poœr.cz.) radia a wzmacniaczem antenowym

011 - Przerwa w obwodzie

Ramka zamro¿ona:

Stan b³êdu: 01101011

Priorytet b³êdu: 5

Czêstoœæ b³êdu: 1

Wew.licznik b³êdów: 104

WskaŸnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:47

Ramka zamro¿ona:

Przebieg: 655350 km

Zliczanie: 2102

Zegar: 15:21

01044 - Sterownik zakodowany nieprawid³owo

000 - -

Ramka zamro¿ona:

Stan b³êdu: 01100000

Priorytet b³êdu: 7

Czêstoœæ b³êdu: 1

Wew.licznik b³êdów: 104

WskaŸnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:37

Wie ktoś czego one dotyczą dokładniej:confused4:. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc:wink:

---------- Post dopisany at 15:40 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

Przepraszam za poprzedni post a dokładniej za tą chińszczyznę z tymi błędami:facepalm:. już wstawiam prawidłowo:wink:

Czwartek,21,Luty,2013,15:39:06:02544

Wersja VCDS: AKP 11.11.4

Wersja danych: 20120927

Adres 37: Nawigacja Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 035 192 K HW: 8E0 035 192 K

Komponent i/lub wersja: RNS-E HIGH EU H73 0750

Kodowanie: 0301111

Kod serwisu: WSC 47937 133 65914

VCID: 2C57CDC78C02C778ADD

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00858 - Połączenie między wyjściem sygnału ZF (pośr.cz.) radia a wzmacniaczem antenowym

011 - Przerwa w obwodzie

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01101011

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 104

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:47

Ramka zamrożona:

Przebieg: 655350 km

Zliczanie: 2102

Zegar: 15:21

01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo

000 - -

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 7

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 104

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:37

Opublikowano
no nie chce sie wlaczyc

toś ta dorobili uszy:facepalm: można albo podnieść go przez procek albo soft:whistling: weż jutro wsadz płytke z mapą jeśli coś sie wogóle otwiera , i zostaw niech se mieli:wink:

ale ona wogole sie nie wlacza

Opublikowano
Ustaw trase pozniej wylacz I wlacz rns-e.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Witam. Ta instrukcja nie pomogła. Ale VCDS dał radę i już jest ok:wink:. Łączyć się już łączę z RNS-E i wszystko hula jak powinno:wink:. Tylko mam dziwne błędy w Navi i nie mam pojęcia o co chodzi:confused4:. Ten drugi sugeruje że mam nieprawidłowe kodowanie, lecz wszystko działą jak powinno:confused4: Oto one:

Czwartek,21,Luty,2013,15:24:01:02544

Wersja VCDS: AKP 11.11.4

Adres 37: Nawigacja Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 035 192 K HW: 8E0 035 192 K

Komponent i/lub wersja: RNS-E HIGH EU H73 0750

Kodowanie: 0301111

Kod serwisu: WSC 47937 133 65914

VCID: 2C57CDC78C02C778ADD

2 - iloœæ znalezionych b³êdów. Oto one:

00858 - Po³¹czenie miêdzy wyjœciem sygna³u ZF (poœr.cz.) radia a wzmacniaczem antenowym

011 - Przerwa w obwodzie

Ramka zamro¿ona:

Stan b³êdu: 01101011

Priorytet b³êdu: 5

Czêstoœæ b³êdu: 1

Wew.licznik b³êdów: 104

WskaŸnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:47

Ramka zamro¿ona:

Przebieg: 655350 km

Zliczanie: 2102

Zegar: 15:21

01044 - Sterownik zakodowany nieprawid³owo

000 - -

Ramka zamro¿ona:

Stan b³êdu: 01100000

Priorytet b³êdu: 7

Czêstoœæ b³êdu: 1

Wew.licznik b³êdów: 104

WskaŸnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:37

Wie ktoś czego one dotyczą dokładniej:confused4:. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc:wink:

---------- Post dopisany at 15:40 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

Przepraszam za poprzedni post a dokładniej za tą chińszczyznę z tymi błędami:facepalm:. już wstawiam prawidłowo:wink:

Czwartek,21,Luty,2013,15:39:06:02544

Wersja VCDS: AKP 11.11.4

Wersja danych: 20120927

Adres 37: Nawigacja Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 035 192 K HW: 8E0 035 192 K

Komponent i/lub wersja: RNS-E HIGH EU H73 0750

Kodowanie: 0301111

Kod serwisu: WSC 47937 133 65914

VCID: 2C57CDC78C02C778ADD

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00858 - Połączenie między wyjściem sygnału ZF (pośr.cz.) radia a wzmacniaczem antenowym

011 - Przerwa w obwodzie

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01101011

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 104

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:47

Ramka zamrożona:

Przebieg: 655350 km

Zliczanie: 2102

Zegar: 15:21

01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo

000 - -

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 7

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 104

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2013.02.21

Czas: 15:21:37

masz w autku moduł blutka lub multikire lub zmieniare????

pierwszy błąd dotyczy anteny lub wzmacniacza , obie anteny masz wpięte diversity też????

---------- Post dopisany at 16:19 ---------- Poprzedni post napisany at 16:18 ----------

no nie chce sie wlaczyc

toś ta dorobili uszy:facepalm: można albo podnieść go przez procek albo soft:whistling: weż jutro wsadz płytke z mapą jeśli coś sie wogóle otwiera , i zostaw niech se mieli:wink:

ale ona wogole sie nie wlacza

moge sie tym pobawić , tyle że musisz podesłać mi navi:wink:

Opublikowano

moge sie tym pobawić , tyle że musisz podesłać mi navi:wink:

wsylka odpada, auto zagranica

Opublikowano

Modułu jeszcze nie mam oraz zmieniarki brak. Multikiere mam a antenę mam podłączona..ściąga pozycję wzorowo..z tylu jest tylko niebieskie złącze z boku do gps a z drugiej strony antena do radia. Fakt iż jedno złącze mam nie podłączone,lecz przyznam sie że nie bardzo wiem gdzie. Proszę wybaczyc,pisze z pamięci i moge nie pamiętać dokładnie jakie są złącza z tylu rns-e,choć prawie jestem pewien że nie ma gdzie tego złącza podłączyć bo bym podłączył;-)

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

Opublikowano

Panowie posiadalem w swoim aucie radio concertII +bose+sterowanie kierownicy, zakupilem concerta III , zgodnie z instrukcja zakupilem rowniez przejsciowke iso 2 Quadlock od navika, no i mam zagadke... do radia concert wychodzilo dwie kostki, podpialem je pod przejsciowke a przejsciowke pod concerta 3 no i niestety cisza...

ktore piny sa wymagane by radio zaswiecilo chociaz? przejrzalem kilka stron tego tematu i pisaliscie o porwnanie pinow, czesc porownalem wydaje sie zgadzac, potrzebuje ktorys Pin przelozyc? odpowiednio zakodowac? z gory wdzieczny bede za podpowiedz ewentualnie do odeslanie mnie do odpowiedniej strony tego tematu bo juz nie mam sily czytac tego wszystkiego, dziekuje

---------- Post dopisany at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

i pytanie, bo kupilem kostke sugerowana pod rns-e , concert III bedzie mialo inne wyjscie?

Opublikowano
Modułu jeszcze nie mam oraz zmieniarki brak. Multikiere mam a antenę mam podłączona..ściąga pozycję wzorowo..z tylu jest tylko niebieskie złącze z boku do gps a z drugiej strony antena do radia. Fakt iż jedno złącze mam nie podłączone,lecz przyznam sie że nie bardzo wiem gdzie. Proszę wybaczyc,pisze z pamięci i moge nie pamiętać dokładnie jakie są złącza z tylu rns-e,choć prawie jestem pewien że nie ma gdzie tego złącza podłączyć bo bym podłączył;-)

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

no to skoro masz multi to czemu nie zakodowałeś tego w rnsie:wink: powinneś mieć kodowanie 0301115 wtedy 2 błąd zniknie , co do anteny to do rns-a podłącza sie taką białą podwójną kosteczke , jedno wejście to antena a drugie anyena diversity:wink:

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

Panowie posiadalem w swoim aucie radio concertII +bose+sterowanie kierownicy, zakupilem concerta III , zgodnie z instrukcja zakupilem rowniez przejsciowke iso 2 Quadlock od navika, no i mam zagadke... do radia concert wychodzilo dwie kostki, podpialem je pod przejsciowke a przejsciowke pod concerta 3 no i niestety cisza...

ktore piny sa wymagane by radio zaswiecilo chociaz? przejrzalem kilka stron tego tematu i pisaliscie o porwnanie pinow, czesc porownalem wydaje sie zgadzac, potrzebuje ktorys Pin przelozyc? odpowiednio zakodowac? z gory wdzieczny bede za podpowiedz ewentualnie do odeslanie mnie do odpowiedniej strony tego tematu bo juz nie mam sily czytac tego wszystkiego, dziekuje

---------- Post dopisany at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

i pytanie, bo kupilem kostke sugerowana pod rns-e , concert III bedzie mialo inne wyjscie?

zmostkuj sobie zasilanie i ruszy a konkretnie pin 15 z 16 w kostce D , do tego poprzekładaj pin z kostki b5 do c7:wink:

rns_e.jpg

Opublikowano
Modułu jeszcze nie mam oraz zmieniarki brak. Multikiere mam a antenę mam podłączona..ściąga pozycję wzorowo..z tylu jest tylko niebieskie złącze z boku do gps a z drugiej strony antena do radia. Fakt iż jedno złącze mam nie podłączone,lecz przyznam sie że nie bardzo wiem gdzie. Proszę wybaczyc,pisze z pamięci i moge nie pamiętać dokładnie jakie są złącza z tylu rns-e,choć prawie jestem pewien że nie ma gdzie tego złącza podłączyć bo bym podłączył;-)

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

no to skoro masz multi to czemu nie zakodowałeś tego w rnsie:wink: powinneś mieć kodowanie 0301115 wtedy 2 błąd zniknie , co do anteny to do rns-a podłącza sie taką białą podwójną kosteczke , jedno wejście to antena a drugie anyena diversity:wink:

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

Panowie posiadalem w swoim aucie radio concertII +bose+sterowanie kierownicy, zakupilem concerta III , zgodnie z instrukcja zakupilem rowniez przejsciowke iso 2 Quadlock od navika, no i mam zagadke... do radia concert wychodzilo dwie kostki, podpialem je pod przejsciowke a przejsciowke pod concerta 3 no i niestety cisza...

ktore piny sa wymagane by radio zaswiecilo chociaz? przejrzalem kilka stron tego tematu i pisaliscie o porwnanie pinow, czesc porownalem wydaje sie zgadzac, potrzebuje ktorys Pin przelozyc? odpowiednio zakodowac? z gory wdzieczny bede za podpowiedz ewentualnie do odeslanie mnie do odpowiedniej strony tego tematu bo juz nie mam sily czytac tego wszystkiego, dziekuje

---------- Post dopisany at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

i pytanie, bo kupilem kostke sugerowana pod rns-e , concert III bedzie mialo inne wyjscie?

zmostkuj sobie zasilanie i ruszy a konkretnie pin 15 z 16 w kostce D , do tego poprzekładaj pin z kostki b5 do c7:wink:

http://s15.postimage.org/7fendzanb/rns_e.jpg

Co to za cholerstwo ta antena diversity ?

Opublikowano

Co to za cholerstwo ta antena diversity ?

to jakby dodatkowy wzmacniacz zwykłej anteny :wink:

Opublikowano

dzieki domin79, zmostkuje ten pin 15 z 16 i zobacze czy ruszy :)

a jesli chodzi o: "do tego poprzekładaj pin z kostki b5 do c7" mam zamienic miejscami pin 5 w kostce b z pinem 7 w kostce c? dobrze rozumiem?

Opublikowano
dzieki domin79, zmostkuje ten pin 15 z 16 i zobacze czy ruszy :)

a jesli chodzi o: "do tego poprzekładaj pin z kostki b5 do c7" mam zamienic miejscami pin 5 w kostce b z pinem 7 w kostce c? dobrze rozumiem?

w kostce C7 nie będziesz mmiał pinu:wink: tylko przepinasz z b5 do c7:wink:

Opublikowano

Kurde..to mam zła zlaczke:(..bo mam takową,lecz ta droga końcówka nie pasuje do tej wolnej:(. Co do multikiery to nie wiem czy mam zakodowana, sprawdze jutro,lecz wszystkie klawisze z multi na kierownicy działają..ale kodowanie sprawdze:)

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

Opublikowano

dzieki, przelozylem Pin, niestety mam wolny pin 16 w kostce D, rozumiem ze musze dokupic samiczke i zmostkowac albo uzyc ktoregos nie uzywanego i przelozyc?

---------- Post dopisany at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

dziekuje dziala:) wszystko jak nalezy :)

Opublikowano

panowie, chce sie polaczyc z bluetooth a4 b7, pisze o podaie kodu, skad mam go wziasc ?

Opublikowano

kod standardowo to 1234.

Opublikowano

opanowane, idzie z kierownicy wybierac nr telefonu albo cos ?

Opublikowano

Panowie jak to w końcu jest z tymi kartami SD w RNS-E? Jedni piszą do 2GB, inni do 4GB, są też tacy, którzy twierdzą, że w nowszych wersjach chodzą również karty SDHC do 32 GB. Warto może w tym temacie podsumować jakie nr RNS-E obsługują jakie jakie karty...

Wyczytałem, że jest również ograniczenie do liczby plików na karcie, które wynosi 512. Przecież to jest żenujące... Czy w nowych wersjach też tak jest?

Wg ETKI RNS-E miała następujące numery, które były kolejno zastępowane:

- 8E0 035 192 D od 2004

- 8E0 035 192 K od 2006

- 8E0 035 192 Q od 2007

- 8E0 035 192 T od 2008

Fajnie by było poznać czym się one różnią.

Opublikowano
Panowie jak to w końcu jest z tymi kartami SD w RNS-E? Jedni piszą do 2GB, inni do 4GB, są też tacy, którzy twierdzą, że w nowszych wersjach chodzą również karty SDHC do 32 GB. Warto może w tym temacie podsumować jakie nr RNS-E obsługują jakie jakie karty...

Wyczytałem, że jest również ograniczenie do liczby plików na karcie, które wynosi 512. Przecież to jest żenujące... Czy w nowych wersjach też tak jest?

Wg ETKI RNS-E miała następujące numery, które były kolejno zastępowane:

- 8E0 035 192 D od 2004

- 8E0 035 192 K od 2006

- 8E0 035 192 Q od 2007

- 8E0 035 192 T od 2008

Fajnie by było poznać czym się one różnią.

karty max 2GB dla RNS-E z indexem192. Nowe RNS-E LED oznaczony jest indexem 193 i czyta do 32GB SDHC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.