Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jakim kablem sie łączycie z rns-e. VCDS clon 12.12 nie lączy sie za chiny z rns - klinia podpieta prawidłowo.

Czy zwykły niebieski kkl sie połączy? Jeśli tak to z jakim programem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem podłączyć w mojej a4 b6 wzmacniacz do Rns-e i sygnał remote zgodnie z opisem z tego tematu podpiąłem pod pin D13 w kostce przy navi. Ale jak się okazało wzmacniacz cały czas był aktywny, po wyłączeniu navi, po wyjęciu kluczyka.

Wziąłem więc w ręce miernik i faktycznie na tym przewodzie jest cały czas napięcie, po wyjęciu kluczyka nawet nie spada.

Z ciekawości również sprawdziłem napięcie w zapalniczce i również jest ono tam cały czas.

Dziwi mnie to bo mam dwie a4 i w drugiej zapalniczka po wyjęciu kluczyka nie daje napięcia.

Co zrobić w takiej sytuacji i gdzie podłączyć remote ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za 2 audi? Coś mi się wydaje ze u mnie w b7 w zapalniczce cały czas jest zasilanie zarówno z przodu jak i z tyłu bez znaczenia czy kluczyk jest w stacyjce czy go nie ma

Edytowane przez Grzehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mistrze i mistrzunie

Orientuje się ktoś czy jest już ogarnięty jakiś vim hack do leda albo czy istnieje jakieś inne rozwiązanie żeby można było oglądać filmy podczas jazdy.

Zaznaczam że chodzi o leda.

Dzięki :hi:

Edytowane przez miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może był by mi w stanie ktoś podpowiedzieć, czy da się coś zrobić z takim "problemem" w moim RNSie. Otóż za każdym razem, gdy po postoju włącze radio to załącza się bardzo głośno- w tym sensie, że regulacja głośności jest ustawiona na wysoki poziom i muszę za każdym razem pokrętłem zciszać. Niby pierdoła, ale po jakimś czasię to stało się już irytujące. W ustawieniach radia nie ma żadnej opcji odpowiedzialnej za to. Może się ktoś orientuje, jak to w jakimś trybie serwisowym zmienić, czy coś? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin bose musisz do masy podpiąć

wejdź na 193 strone tego tematu. Też miałem z tym problem.

Edytowane przez dangra992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, miałem nadzieję, że da się to zrobić nie wyciągając radia. Nie mam tych chwytów do wyciagania. A ten cały pin bose to jak jest opisany? On wisi luźno, czy trzeba go od do czegoś innego jest podpięty? To podpięcie go do masy oprócz tego, że rozwiąże mój problem (mam nadzieje), to jeszcze jakieś inne skutki będzie miało? Tylko do tego ten przewód jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema miszcze :hi:

Ktoś tu ogarnia jak odblokować oglądanie filmów podczas jazdy z RNS-E LEDOWEJ ?

Ktoś? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikasz, jest jeden gosc w uk ktory twierdzi ze to ogarnia, to chyba nawet ten co wtedy Ci ogarnial tego leda co miales cos tam z napedem nie teges.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema miszcze :hi:

Ktoś tu ogarnia jak odblokować oglądanie filmów podczas jazdy z RNS-E LEDOWEJ ?

Ktoś? Coś?

U siebie rozwiązałem to sprzętowo, tzn podpiąłem moduł tv free i śmiga aż miło. Moduł z allegro za 3 stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema miszcze :hi:

Ktoś tu ogarnia jak odblokować oglądanie filmów podczas jazdy z RNS-E LEDOWEJ ?

Ktoś? Coś?

U siebie rozwiązałem to sprzętowo, tzn podpiąłem moduł tv free i śmiga aż miło. Moduł z allegro za 3 stówki.

Jakiś link do aukcji był by mile widziany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie jak rozwiązać problem z ori zestawem głośnomówiącym po zmianie navi z RNS-D na RNS-E a dokładnie rozchodzi się o braku głosu osoby z którą się rozmawia w głośnikach... wszystko działa jak należy... info na fisie, sterowanie z kierownicy, widać że ktoś dzwoni, idzie odebrać, dźwięk z radia się wycisza ale nie ma głośnomówiącego... jak to rozwiązać? Bo szukam już długi czas odpowiedzi ale nie znalazłem.

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, miałem nadzieję, że da się to zrobić nie wyciągając radia. Nie mam tych chwytów do wyciagania. A ten cały pin bose to jak jest opisany? On wisi luźno, czy trzeba go od do czegoś innego jest podpięty? To podpięcie go do masy oprócz tego, że rozwiąże mój problem (mam nadzieje), to jeszcze jakieś inne skutki będzie miało? Tylko do tego ten przewód jest?

Chwytaki do radia kupisz w dobrym sklepie z car audio/elektronicznym za parę groszy, może akurat jeszcze kiedyś Ci się przydadzą.

Pin bose masz w radiu jest to pin 7 w kostce B, We wtyczce mostkujesz go z masą pojazdu (kabelek koloru brązowego) To podłaczenie jest wprzypadku przejscia z radia rnsd na rnse. Jesli przechodzisz z symphony wiem ze ludzie podlaczali ten pin B7 z pinem A1. U mnie ta operacja pomogła nie ryczy juz mi tak glosno radio przy uruchamianiu. Innych skutków nie bedzie miało :decayed:

RNS_EPinout.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema miszcze :hi:

Ktoś tu ogarnia jak odblokować oglądanie filmów podczas jazdy z RNS-E LEDOWEJ ?

Ktoś? Coś?

U siebie rozwiązałem to sprzętowo, tzn podpiąłem moduł tv free i śmiga aż miło. Moduł z allegro za 3 stówki.
Jakiś link do aukcji był by mile widziany ;)

http://allegro.pl/tv-free-audi-rns-e-wroclaw-i5101217582.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...