Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

DX nie potrzebuje CAN adaptera, tylko odpowiednie podłaczenie. Jedynie jak byś chciał mieć info z navi na FISie to musisz założyć CANGATEWAY.

jest jeszcze 26 pinowa kostka, gdzie musisz podać +12v po kluczyku i sygnał prędkości i sygnał wstecznego (lub podpiąć do masy).

Znalazłem rozwiązanie problemu dlaczego FIS po włączeniu prowadzenia w RNS-E nie przełącza się na navi:

niewłaściwy licznik (złe oprogramowanie - wersja)

Dzisiaj założyłem sobie licznik z kolorowym fisem i na tym liczniku wszystko działa tak jak należy. Dorwałem licznik (właściwie tylko płytę bez obudowy) z jakiegoś benzynowego amerykańca, przeprogramowałem pamięć na europejskiego diesla, wpisałem swój VIN i immo ident zakodowałem do samochodu i mam już kolor w samochodzie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie.

Sorry że zapytam o tak prostą sprawę, ale przejrzałem cały wątek od początku - zajęło mi to godzinę.

Widzę że rozmawia się tutaj o strasznie poważnych sprawach ale moje pytanie brzmi:

jak wgrać nowy soft - obecny to 0600, i jak to zrobić ???

Mam problem, gdyż ostatnio NAVI zacina mi się po włożeniu DVD z mapami i zawiecha trwa ok 1 min (WCZEŚNIEJ NIE BYŁO TEGO PROBLEMU) - może nowy soft pomoże?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyść laser płytą czyszczącą ( taka z włoskami) jeśli nie pomoże to masz napęd do wymiany - koszt ok 600pln [br]Dopisany: 16 Grudzień 2008, 23:45_________________________________________________nie wiem czy mam rację ale chyba -> nowa mapa = nowy soft.

Ja jak wsadziłem mapę 2008 a wcześniej bya z 2006 to soft sam mi się aktualizował , więc chyba jest na płytce razem z mapą (trwało to ok 10 min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wgrać nowy soft - obecny to 0600, i jak to zrobić ???

Jest tak jak mówi Trzeniu. Po prostu wkładasz płytkę z nowym softem (na mapach z 2008 roku bodajże jest już soft 0650) i aktualizacja powinna sama się rozpocząć, a jeżeli nie rozpocznie to gdy płyta siedzi w środku przełączyć w RNS-E na navi. Trwa to około 5-10 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://de.openobd.org/audi/rns.htm#56_rnse

Channel 067: CD/DVD Drive

000 - Normal/Eject-Button enabled

001 = Eject CD/DVD (will not be saved)

255 = Eject-Button disabled/locked (Anti-Theft-Protection)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak mi nie czyta płytki z navi pisze wywala ze wloz plyte likam navi bo plytka jest a tam czerwony napis nie ma plyty koleszka mowil ze notorycznie siada laser czy cos sie poluzowywuje i trzeba cos za 700zł wymienic ;( prawda czy fałsz ?? dzieki za help-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak mi nie czyta płytki z navi pisze wywala ze wloz plyte likam navi bo plytka jest a tam czerwony napis nie ma plyty koleszka mowil ze notorycznie siada laser czy cos sie poluzowywuje i trzeba cos za 700zł wymienic ;( prawda czy fałsz ?? dzieki za help-a :)

Użyj płyty czyszczącej. Masz pewność, że odtwarzany nośnik jest OK? Naprawdę OK? Pod różnymi względami OK?

Jeśli czyszczenie nie pomoże a płytka jest super hiper dziewicza i oryginalna to koleś miał rację :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak mi nie czyta płytki z navi pisze wywala ze wloz plyte likam navi bo plytka jest a tam czerwony napis nie ma plyty koleszka mowil ze notorycznie siada laser czy cos sie poluzowywuje i trzeba cos za 700zł wymienic ;( prawda czy fałsz ?? dzieki za help-a :)

Użyj płyty czyszczącej. Masz pewność, że odtwarzany nośnik jest OK? Naprawdę OK? Pod różnymi względami OK?

Jeśli czyszczenie nie pomoże a płytka jest super hiper dziewicza i oryginalna to koleś miał rację :decayed:

czyscika uzyje tania opcja sprobowac nie zaszodzi a płytka dziewicza ani jednej ryski a jest super wypas probowałem w dwoch innych B7 i bez najmniejszego problemu smigało u mnie tylko nie bardzo :kwasny::disgust: a co to trzeba wymienic ?? jak wiesz to prosze pomoz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to trzeba wymienic ?? jak wiesz to prosze pomoz :)

Na AKP czytałem wątek o wymianie lasera. Naviservice, zdaje się, to robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za pomoc kolego, pozdrawiam.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2009, 22:21_________________________________________________

Przy poszukiwaniu klimatronika na allegro, wszystkie na 2din bez ogrzewania siedzeń są w kiepskim stanie,

Mała podpowiedź.... kupujesz klimatronik w kiepskim stanie (chodzi o przyciski), ramka czołowa powinna być w stanie conajmniej akceptowalnym

Kładziesz sobie na stół, 2 śrubokręty jeden kluczyk mały torx (z tego co pamiętam) przekładasz obudowę panala przedniego, przekładasz przyciski ze swojego klimatronika do ramki klimatronika pod navi... składasz wszystko do kupy czyli elektronika ze swojego klimatronika, ramka czołowa z klimatronika pod navi, przyciski z klimatronika twojego (o ile były w lepszym stanie) i masz bez kodowania w pełni działający klimatronik.

Trudność wykonania - 4 w skali do 10.

tak sobie mysle, moze da sie dorzucic to gdzies na poczatek do posta alvaro, bo jest to calkiem istotna i pomocna informacja, o ktorej ja np. nie wiedzialem, mimo iz czytalem jakis czas temu caly temat i jakos to umknelo mojej uwadze, a dzisiaj wlasnie kupilem calego klimatronika 2 din mimo iz kilka dni temu moglem wziac wlasnie uszkodzonego z dobrym przednim panelem :wallbash:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2009, 19:08_________________________________________________no to kolejne pytanie bo juz koncze kompletowac zestaw, czy ten adapter warto brac w zestawie z tym dvd, bo dvd zauwazylem jest polecane i wielu takie ma u siebie, czy lepiej wziac samo dvd i szukac lepszego adaptera?

http://www.allegro.pl/item528328464_totalna_wyprzedaz_dvd_slim_z_dvix_adapter_av.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli myślisz o kamerze w przyszłości czy o monitorach to pewnie że tak nie wyczytałem tylko czy adapterem tym da się sterować z navi a to ważny bajer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki co steruje :) tymi gratami innymi ;P

w naviku kupiony :P

nie mam sterowanie z RNS-E

ale mam wyjscie na kamere cofania z automatycznym przełączaniem

mam wyjscie na dwa monitory

dodtakowe źródło jak PS2 PS3 xbox

cos za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi podpowiedziec jeszcze o co z tym chodzi, bo gdy chcialem zamowic przedluzacz to padło pytanie: "czy fakra ma być prosta czy kątowa, żeńska czy męska", oraz czy adapter antenowy lepiej brac z diversity czy bez, bo nawet nie wiem co to jest i czy bedzie potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenska=dziura

meska=bolec.

to tak najprosciej jak sie da.zobacz jaka masz koncowke w antenie(wydaje mi sie ze bedzie bolec)no i wtedy musisz kupic przeciwienstwo.na 99% to bedzie fakra-fakra (zenska-zenska) a czy katowa to znaczy ze wtyk bedzie pod katem 90 stopni.Mozesz wziasc jeden wtyk prosty a drugi katowy.Przejsciowki antenowej nie potrzebujesz diversity.wystarczy kupic zwykla i tam jest miejsce aby dolozyc diversity,wystarczy tylko wyciagnac jedna zawleczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można w RNSie wrócić do wcześniejszego softu i jak to zrobić? :mysli: Bo ostatnio zaktualizowałem i coś mi czasem wiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócić się da ale nie da się włożyć mapy z softem 0650 tak żeby się z powrotem nie zaktualizowała :wink4:

Downgrade :

Vagiem w navi w 97 kanał ustawiasz na 1 i wkładasz starszą mapę (po tym zabiegu navi z powrotem blokuje downgrade czyli ustawia w 97 na 0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanko.

jak wloze plytke z mapami 2009, to z tego co wiem aktualizuje sie soft prawda?

czy to obojetne czy wloze pierwszy czy druga plytke?

czy to bedzie ten sam soft o ktorym mowa na stronie 22 tego tematu?

ten w ktorym mialo nie byc ograniczenia do 400 plikow ( a nadal jest o ile sie orientuje:P)

czy to sa dwie rozne sprawy? - moze banalne pytania ale srednio w tej chwili w temacie jestem.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...