Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a jak wymontować RNSa? zakupiłem ostatnio takie kluczyki

http://www.allegro.pl/item529863978_4_x_klucze_wyjmaki_do_nawigacji_mfd_rns_e_rns2_itd.html

włożyłem w otworki, ciągnę a navi nawet nie drgnęło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie mam maly problemik.Pod rns-e podlaczylem kamere cofania,zakodowalem na pic c2 podlaczylem prad z wstecznego aby kamera sie sama zalanczala i niestety niechce sie sama zalaczyc :wallbash: :wallbash: :wallbash: po wyrzuceniu wstecznego slychac w radiu takie pukniecie co by znaczylo ze jest moze jakies sprzezenie albo cos...pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował połączyć się do navi w B7?? Zakupiłem kabel + soft VAG COM PRO firmy obd2.pl i nie mogę się połączyć ani z radiem concert ani z rns-e. Silnik, abs chodzi. Próbowałem tez zwykłym interfejsem bez Can'a i to samo ;/ Do licznika tak samo nie mogę się połączyć. Nie wiem czy to wina softu tej firmy czy czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko czy w moim radyjku w a4 2005 z nawigacja można odpalać płyty dvd :rolleyes:

ale RNSe? czy chcesz filmy ogladac na monochromatycznym wyswietlaczu ?? :):)

jak rnse to musisz i tak miec odtwarzacz DVD osobno bo navi nie czyta filmow.., do tego przystawke do podlaczenia i juz mozesz na ekraniku ogladac... na postoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem z podłączeniem adaptera multimedialnego do mojej RNS-E. a co za tym idzie DVD

http://www.allegro.pl/item528279957_dvd_slim_z_dvix_adapter_av_do_rns_e_a3_a4_a6_tt.html

Otoż podłaczam wszystko według opisu cztery kabelki dwa do canów i dwa do zasilania wkładam złącze do rnse odpalam navi i w menu CD/TV powinno pojawic się TV - ale niestety d*pa - nic nie ma.

Zauważyłem że adapter ten podczas jazdy na navi wysyła jakies sygnały bo kontroli bardzo leciutko przygasaja srednio co 3-4 sekundy oraz na fisie znika navi pojawia ci temp oraz znowu pojavia sie navi tak jak by ten adapter był jakis lewy. zmienilem cany dalej to samo.

Odłączyłem zadapter od canów wszystko z navi ok zarówno na fisie jak i na rnse.

Adapter z firmy mobilem.

Prosze czy ktos mogłby pomoc. Vagiem mam zakodowane ze mam tylko cd, zmianialem na tv i dalej nic jakies fatum.

Firma Mobilem wyslala mi drugi adapter i na drugim dzieje sie dokladnie to samo - co moze byc powodem??

Please HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko, moze ktos cos podpowie, otoz podczas proby zakodowania RNSa w mojej a4 okazalo sie ze jest to niemozliwe, tak przynajmniej stwierdzil gosc ktory mi to robi, poniewaz urządzenie (RNS-E) jest z kwietnia 2008 czyli jest "za nowe" i nie moze sie dostac do kodowania, obiecal ze jeszcze jutro cos bedzie kombinowal, ale moze ktos z Was ma jakies sugestie co z tym fantem zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. jest OK bo osobiście nim aktualizowałem navi przed włożeniem DVD2 2009

Ad2. czym się różni?! hmm.. bez niego nie chodzą najnowsze mapy a starsze przestają działać ;)

Ad3. skoro Ci działa DVD2 to niema potrzeby zawracania się tym głowy, a jak wsadzisz nowszą mapę to aktualizacja przebiegnie automatycznie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Polskie menu w Krk to zadzwoń sobie 501 963 597.

Tylko wiesz ze to nie jest ori...??

Może poczekaj aż Audi wypuści polski język...

Może sie doczekasz.

Jeśli chcesz byc bardziej papieski od papieża...

Pozdrawiam serdecznie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ukryte menu i sprawdź jaki masz soft... Mapy powyżej 2005.2 chodzą nawet po włożeniu płyty z nowszym softem także poprzedni właściciel mógł zrobić upgrade pomimo starszych map i pomimo to one mu chodziły także sprawdź soft i będzie wszystko jasne... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft nigdy nie ładuje się "bezobjawowo"... Kompas można włączać i wyłączać w ustawieniach navi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaro dobrze powiedział, widocznie poprzedni właściciel wgrał nowy soft. A kompas możesz sobie włączyć i wyłączyć w ustawieniach navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz auta pod reka ale kompas sie właczało w ustawieniach przy właczonej navi (tam gdzie wybierasz co ma być wyświetlane), ale tak jak mówie pewien nie jestem bo nie pamietam dokładnie.

W każdym razie nie jest to jakos "schowane".

Co do głosności właczania to w RNS chyba tego nie ma. W Concercie było... też mnie to dziwi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. kurcze nie mam teraz auta ale zmienialem to u siebie i wiem ze nie jest to głęboko.

Wejdz w Navi i kliknij na setup może to tam bedzie (będą rózne opcje i będzie się je odhaczało)

Jeśli nie to powinno to byc tam gdzie sie ustawia co mapa ma zawierac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...