Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jaką płytkę muszę kupić rzeczy skopiować mapę do rns-e?

Verbatim DVD+R DL, i oczyWście konkretny model nagrywarki, nie każda nagra właściwie.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy przewód k-bus(stara wtyczka po concer 2) powinien być podłączony do rns na wtyczce B pod pin 5 (k-line) . Bo na schemacie jest ona nie używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogubiłem się z tymi kablami już. Byłem dzisiaj u gosicia i mówi żeby wszystko zaczeło działać to musi pociągnąc kable od licznika. I teraz się zastanawiam po co ??. Jeżeli w starym radiu(concert2) mam oryginalnie can H i can L to co jeszcze on chce ciągnąć ??. Rns-e led łączy się za pomocą lini-k (złącze B5). Stary concert 2 łączył się za pomocą k-bus. Może tu potrzeba emulatora can ??. Ogolnie rns-e gra ale wylancza sie co 30 min i brak komunikatów jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest w tym że nie mogę się połączyć z nawigacją ,,To many communication errors"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie ma nowszego firmware z mapami 2015 .... ? 0660 ? Sugeruje, że może trzeba przygotować spolszczenie z nowym softem .... Pozdro i Wesołych Świąt :drunk:

Niema dla staruszka ani dla leda, wszystko po staremu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pojawił mi się mały problem dzisiaj

mianowicie postanowiłem do mojego rnse dołożyć wejście AUX, wymontowałem radio (od razu trochę posprzątałem w tunelu ) wsadziłem piny podłączyłem wszystko i zonk

aux działa ale zniknęło mi TV (mam kamerkę cofania), a po wrzuceniu wstecznego jest niebieski ekran i no signal, posprawdzawszy przewody w kostkach i w adapterze i wyglądają ok

czy możliwe ze coś uszkodziło kamerkę albo ten adapter multimedialny??? ew. czy możliwe jest ze jak rnse był odpięty (wziąłem go do domu i od razu tez go przeczyściłem ) wiec był bez zasilania dobre kilka godzin i czy mógł stracić jakieś ustawienia (np back-up camera install :))

czekam na jakieś wskazówki (kabelek mam ale vag 3.11 nie łączy się z nawi)

aha rnse jest fabryczny, oprócz kamerki ma jeszcze ze BT. wersja softu to 750 (polski)

ech zachciało mi się wyjścia jack :/

Udalo mi sie przeskanowac radio i jest jeden blad pojawiające się stale

Control Module Part Number: 8E0 035 192 C

Component and/or Version: RNS-E HIGH EU H99 0750
Software Coding: 0301252
Work Shop Code: WSC 78026
1 Fault Found:
00467 - TV Tuner (R78)
004 - No Signal/Communication
Edytowane przez chester121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

mam pytanie czy pod navi http://olx.pl/oferta/radio-navi-audi-a4-a6-dvd-tv-CID5-ID7lNrX.html#11467dd830trzeba montować http://allegro.pl/przelacznik-sterowanie-navi-audi-a4-b6-b7-01-08r-i4881256817.html bo widzę dużo osób nie ma tego, i czym to można podłączyć ? z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pojawił mi się mały problem dzisiaj

mianowicie postanowiłem do mojego rnse dołożyć wejście AUX, wymontowałem radio (od razu trochę posprzątałem w tunelu ) wsadziłem piny podłączyłem wszystko i zonk

aux działa ale zniknęło mi TV (mam kamerkę cofania), a po wrzuceniu wstecznego jest niebieski ekran i no signal, posprawdzawszy przewody w kostkach i w adapterze i wyglądają ok

czy możliwe ze coś uszkodziło kamerkę albo ten adapter multimedialny??? ew. czy możliwe jest ze jak rnse był odpięty (wziąłem go do domu i od razu tez go przeczyściłem ) wiec był bez zasilania dobre kilka godzin i czy mógł stracić jakieś ustawienia (np back-up camera install :))

czekam na jakieś wskazówki (kabelek mam ale vag 3.11 nie łączy się z nawi)

aha rnse jest fabryczny, oprócz kamerki ma jeszcze ze BT. wersja softu to 750 (polski)

ech zachciało mi się wyjścia jack :/

Udalo mi sie przeskanowac radio i jest jeden blad pojawiające się stale

Control Module Part Number: 8E0 035 192 C

Component and/or Version: RNS-E HIGH EU H99 0750
Software Coding: 0301252
Work Shop Code: WSC 78026
1 Fault Found:
00467 - TV Tuner (R78)
004 - No Signal/Communication

Po błędzie widać że nie ma komunikacji z tunerem Tv jeśli miałbyś ori, ale jeśli masz dołożony adapter to taki błąd się może pojawiać. Co do kodowania to nie zmienia się ono w chwili odłączenia od zasilania, tylko zostaje. Z kamerką jest jeszcze taki myk że gdy jest zakodowane na A4 to rzeczywiście może gubić się przy przełączaniu się na kamerkę i lepiej ustawić kodowanie na lambo, wtedy jakoś to lepiej działa. Ja bym mimo wszystko jeszcze wszystko sprawdził fizycznie, i jeśli masz jakiś nie ori adapter, to nie wiem jak masz go montowanego, czy wlutowany w Cany etc., czy przejściówką podpięty - to bym posprawdzał, oraz wiadomo wtyczka gdzie jest wejście na media.

Witam, posiadam nawigacje RNS-E media 2010 poszukuje spolszczenia menu czy ktoś z Was posiada takie spolszczenie ? na chomikuj znalazłem spolszczenie ale nie wiem czy czasem nie uwala nawigacji podaje linka http://chomikuj.pl/nawigator_1985/GPS+-+softy

Ogólnie niesprawdzonego softu nie polecam, by sobie nie narobić grandy i problemu z Navi, nawet jakby działało to raczej już stare jest.

siema

mam pytanie czy pod navi http://olx.pl/oferta/radio-navi-audi-a4-a6-dvd-tv-CID5-ID7lNrX.html#11467dd830trzeba montować http://allegro.pl/przelacznik-sterowanie-navi-audi-a4-b6-b7-01-08r-i4881256817.html bo widzę dużo osób nie ma tego, i czym to można podłączyć ? z góry dziekuje

Ani w RNS-E, ani w RNS-D nie potrzebujesz tego sterowania, tego używa się przy navi w liczniku (czytnik w bagażniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Slawku za odpowiedz :)

kamera i adapter został dołożony, ale nie miałem nigdy błędów rnsie

adapter wpięty jest przez wtyczkę 32pin do rnsa, wiec zostaje mi znowu wymontowanie radia i sprawdzenie przewodów

co do kodowania to moje 0301252 czyli druga cyfrę zmienić na 1??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę radio Eska to rnse przełącza mi się w tryb informacji drogowych. Pomimo tego iż informacje drogowe nie są w danej chwili nadawane. Czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę radio Eska to rnse przełącza mi się w tryb informacji drogowych. Pomimo tego iż informacje drogowe nie są w danej chwili nadawane. Czemu tak się dzieje?

To wyłącz info drogowe i potem obserwuj czy dalej tak będzie robić bo chyba masz tam nieźle namieszane :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na innych stacjach radiowych działa ok. Tj. wkraczają się i włączają kiedy dana stacja radiowa je nadaje. Problem występuje jedynie na Radiu Eska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Slawku za odpowiedz :)

kamera i adapter został dołożony, ale nie miałem nigdy błędów rnsie

adapter wpięty jest przez wtyczkę 32pin do rnsa, wiec zostaje mi znowu wymontowanie radia i sprawdzenie przewodów

co do kodowania to moje 0301252 czyli druga cyfrę zmienić na 1??

Są różne adaptery i zapewne rożne połączenia, na pewno musi być odblokowany sygnał TV przez CAN. Ty masz ten adapter tylko przez tą wtyczkę 32 pin podłączony? Nie masz jakiś przewodów pod CAN i zasilanie?
Co do kodowania to zmień na 1 i zobacz czy coś pomoże. Co do błędu, u mnie taki czasem wyskoczy ale jak go skasuje to go nie ma.

Jak włączę radio Eska to rnse przełącza mi się w tryb informacji drogowych. Pomimo tego iż informacje drogowe nie są w danej chwili nadawane. Czemu tak się dzieje?

Nie wiadomo czemu, może spróbuj resetu przez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku wyłączania aż do usłyszenia puknięcia w głośnikach (około 40 sekund trzymania), choć może coś tu Eska źle nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż taki biegły w tych pinach nie jestem żeby stwierdzić czy jest do cana podłączony ( adapter i kamera były montowane w zakładzie specjalizującym się w multimediach do aut wiec chyba podłączyli go dobrze (szczególnie ze przez 2 lata działało to bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż taki biegły w tych pinach nie jestem żeby stwierdzić czy jest do cana podłączony ( adapter i kamera były montowane w zakładzie specjalizującym się w multimediach do aut wiec chyba podłączyli go dobrze (szczególnie ze przez 2 lata działało to bez problemu

Poszukaj czy coś Ci się luzem nie znajdzie w kabelkach, a najlepiej jak byś miał adapter w ręce i sprawdził sobie czy wszystko podłączone od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala :D

po sprawdzeniu kodowania (lambo) nic sie nie zmienilo ale jakos tknelo mnie zeby odlaczyc akku, po 15min podlaczylem minus na aku, wlaczylem radio i CUD wszsytko dziala :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jakiś czas temu próbowałem ogarnąć rns-e led . Podświetlenie jest, przyciski na kierownicy działają. Natomiast brak jest komunikatów na fisie i co 30 min się wyłącza. Gadalem z gościem to mówi żeby zaczęło wszystko działać potrzebuje jakiś emulator który zamieni stary can na can 2.0 . Na forum nie trafiłem na taka informacje . O co z tym chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jakiś czas temu próbowałem ogarnąć rns-e led . Podświetlenie jest, przyciski na kierownicy działają. Natomiast brak jest komunikatów na fisie i co 30 min się wyłącza. Gadalem z gościem to mówi żeby zaczęło wszystko działać potrzebuje jakiś emulator który zamieni stary can na can 2.0 . Na forum nie trafiłem na taka informacje . O co z tym chodzi ??

Panie kolego a czytał Pan pierwszy post?

Np.:

1. jaki problem był że wyłączało się po 30 minutach (czy jakoś tak ?) [pre_pl]

(cobra7) powodem wyłączania navi jest brak prawidłowego sygnału po szynie CAN ( plus po kluczyku ), chyba że w tym wypadku było coś innego.

(alvaro) u mnie pojawiał się błąd w navi brak komunikacji z komputerem ( czy coś takiego), co może być powodem takiego błędu:

- nie tylko zamiany przewodów CAN-L i CAN-H (bo wówczas navi nie pokazuje się na FIS-ie nawet po zresetowaniu zegarów)

- nie podłączenia właśnie plusa po stacyjce

- brak podłączenia przewodu K-lnie (przewodu do diagnozy ???)

w moim przypadku było to nie poprawne kodowanie navi którego nie mogłem zmienić bo u mojego koleszki w Mk łączyłem sie z navi ale nie mogłem zmienić jej kodowania udało mi się to dopiero u Dawida w Starogardzie i wiedziałem że już jestem w domu... :) dlatego jeśli macie problemy podobne do moich to wykluczcie jako pierwsze złe podłączenie kabli i walczcie z kodowaniem navi ( nawet nie pytałem się Dawida ale prawdopodobnie on miał już Vaga po Canach... żeby połączyć się z navi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...